Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podwyżki
strony: [ 1 ]
janik28-03-2017 08:19:16   [#01]

Przeoczyłem na forum czy tylko nikt się nie cieszy. Rozp. MEN z 20 marca poz. 630 - "podwyżki" dla dypl. + 40 - szarpnąć się trzeba na większe mieszki na kasiorę. W SIO na 31.03 wg. nowych stawek.

DYREK28-03-2017 08:43:15   [#02]

 Projekt rozp. zm. wynagrodzenie nauczycieli w 2017 

dbpalka28-03-2017 09:46:39   [#03]

To już nie projekt, bo podpisany. Stąd moje pytanie - czy w starym SIO uwzględniamy wynagrodzenia według nowych stawek?

Robcio28-03-2017 09:53:57   [#04]

Kiedy zostało podpisane-nie mogę znaleźć info.

Robcio28-03-2017 09:55:15   [#05]

sprawdzam na stronie MEN-jeszcze nie podpisane

Danusia28-03-2017 10:01:02   [#06]

Dz.U. 2017 poz.630 (rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2017 r.)

Robcio28-03-2017 10:10:43   [#07]

Dzięki!!! Na menie cały czas że nie podpisane

dbpalka28-03-2017 10:14:26   [#08]

To już jak wiemy, że jest to jak  w starym SIO - wykazywać czy nie?

hako228-03-2017 10:24:35   [#09]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=58326&ux=18448&pst=8#pst8 


post został zmieniony: 28-03-2017 10:35:37
Julia28-03-2017 12:30:33   [#10]

Nie mówmy o podwyżce, bo to raptem waloryzacja, która od pięciu lat nie była dokonywana. Nie wiem nawet, czy kwota jest właściwa, ale pewnie tak.

bogna28-03-2017 12:57:51   [#11]

Dlaczego w SIO na 31 marca mamy wykazywać wynagrodzenia wg nowych stawek?

Wyrównujemy nauczycielom wynagrodzenia za okres 25 - 31.3. ?

Tu nie obowiązuje art. 39 KN ?

Art. 39. 1. Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli inne przyczyny nie nastąpiły od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego.

Leszek28-03-2017 13:00:51   [#12]

tu jednak obowiązuje KN:

art. 30. 11. Podwyższenie wynagrodzeń dla nauczycieli następuje nie później niż w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku.

pozdrawiam

 

bogna28-03-2017 13:36:42   [#13]

oooo, to przegapiłam

Dzięki :)

mychase28-03-2017 13:37:08   [#14]

Do kiedy należy wypłacic wyrównanie ? czy koniecznie do 31 marca?

Leszek28-03-2017 14:24:24   [#15]

ogłosili chyba 17 stycznia - to do 17 kwietnia (na zajączka)

pozdrawiam

janik28-03-2017 18:42:50   [#16]

Wątek zainicjowałem z samego poranka aby "dzwonek" dotarł do większości. W naszym SIO jest komunikat "w systemie informacji oświatowej powinny być wykazane wynagrodzenia przysługujące nauczycielom zgodnie z regulacją z nowego rozporządzenia". My wyliczamy wg. nowych stawek i wypłacamy 31.03, i odpowiednio do SIO

MariolaW29-03-2017 07:38:33   [#17]

czyli nie musimy wypłacać tego do końca marca? może być w kwietniu?

Leszek29-03-2017 09:45:43   [#18]

do 17 kwietnia

pozdrawiam

Macia29-03-2017 14:44:33   [#19]

ciągle mam ten sam dylemat czy w pp należy powołać się na rozp. pierwotne z 2005 r. ze zmianami czy na to ostatnie z 2017r. i jaki dz.u. podać. Jak jest prawidłowo

 

DYREK29-03-2017 15:34:03   [#20]

Rozporządzenie MENiS z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 416 z późn. zm.)

azikaj30-03-2017 10:20:01   [#21]

Czy ktoś może wrzucić wzór pisma o zmianie wynagrodzenia :-)

DYREK30-03-2017 10:27:08   [#22]

"W kwietniu minister edukacji Anna Zalewska przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli; będą one "zdecydowane", nauczyciele będą z nich "zadowoleni" - zapowiedziała dziś wiceszefowa MEN Marzena Machałek."

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1745996,Marzena-Machalek-protest-nauczycieli-nie-bedzie-mial-szerokiego-wymiaru 


post został zmieniony: 30-03-2017 10:27:41
Macia30-03-2017 11:11:25   [#23]
a czy tak też będzie dobrze ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2017 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz.U.2017.630)
ReniaB30-03-2017 12:15:14   [#24]

Maciu, raczej to co podał Dyrek, tak myślę

DYREK06-05-2017 13:56:17   [#25]

W ciągu najbliższych trzech lat zwiększymy wynagrodzenie dla nauczycieli o 15 procent – poinformowała minister Anna Zalewska.

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/27344.html 

malgala06-05-2017 15:47:39   [#26]

i zwiększymy pensum o 4 godziny

ergo06-05-2017 18:13:44   [#27]

O większym pensum nie słyszałam :)

malgala06-05-2017 21:06:27   [#28]

Chcemy Kartę unowocześnić, wyeliminować archaizmy - zapowiedziała w piątek minister Anna Zalewska.

Resort proponuje m.in., by tzw. pensum godzinowe wynosiło dla wszystkich nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów tyle samo - 22 godziny pracy z dzieckiem.

eny06-05-2017 21:10:26   [#29]

Błąd w druku powielany wielokrotnie, poszedł w eter. Po słowie"nauczycieli" jest dwukropek a nie przecinek.

 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-04-28/zalewska-przed-wakacjami-projekty-ws-posilkow-i-opieki-stomatologicznej-dla-uczniow/


post został zmieniony: 06-05-2017 21:15:04
ergo06-05-2017 21:56:54   [#30]

No właśnie. Poczekajmy na projekt zmian w KN.

Ta informacja oznacza obniżenie pensum dla wielu nauczycieli - specjalistów.

Są gminy, gdzie to pensum wynosi obecnie 35-38 godzin.


post został zmieniony: 06-05-2017 21:59:08
malgala06-05-2017 22:24:14   [#31]

Poczekamy, zobaczymy.
Może dwukropek też okazać się błędem w druku.
Wszystkiego można się spodziewać i niczego nie można być pewnym.

eny06-05-2017 22:35:41   [#32]

Resort proponuje m.in., by tzw. pensum godzinowe wynosiło dla wszystkich nauczycieli: psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów tyle samo - 22 godziny pracy z dzieckiem.

Jak mówiła minister, "kończy się stan, w którym w zależności od tego, gdzie kto pracuje, w jakim samorządzie, będzie miał albo 20, albo 36 godzin pracy tzw. pensum".

 

W tym akurat przypadku logiczna jest cała wypowiedź z dwukropkiem;-) Kto wie o co chodzi z nauczycielami specjalistami i tym, ze mają różne pensum w zależności od samorządu, nie ma wątpliwości.

Jak będzie w innych kwestiach to się okaże...

JarTul07-05-2017 10:00:13   [#33]

Tak w kontekście naszych tegorocznych "podwyżek" :-))))

"Solidarność" z [Tesco]: Pracownicy mogą dostać niecałe 43 zł podwyżki. "To upokarza"

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]