Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przedłużenie kadencji dyrektora bez konkursu
strony: [ 1 ]
DYREK22-02-2017 10:15:09   [#01]

Regulował to art. 36a ust. 14  ustawy o systemie oświaty -> został uchylony 25.01.2017 r.

Odpowiedź MEN:

https://reformaedukacji.men.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/przedluzenie-powierzenia-stanowiska-dyrektora-szkoly-podstawowej-bez-konkursu 

 


post został zmieniony: 22-02-2017 10:16:41
bosia22-02-2017 10:36:50   [#02]

no to trochę poszaleli z tą interpretacją, bo przedłużenie kadencji dyrektora gimnazjum w przypadku włączenia do innej szkoły nie wynika wprost z przepisów - wyjaśnili tylko co mieli na myśli, szkoda, ze nie napisali w ustawie

zgadza się w sytuacji, jeśli gimnazjum jest przekształcone lub funkcjonuje samodzielnie do wygaszenia

 

skoro jest stanowisko, to wygodniej w razie czego dla dyrektorów, którym kadencja się kończy

DYREK22-02-2017 10:47:58   [#03]

a jak to będzie w przypadku dyrektora np. "samoistnego" LO, któremu kadencja kończy się 31.08.2017 r. ? konieczny konkurs, nie można przedłużyć na kolejne 5 lat bez konkursu ?

przepisy ustawy "prawo oświatowe" (art. 63) chyba już nie maja opcji powierzenia stanowiska dyrektora na kolejne 5 lat

 


post został zmieniony: 22-02-2017 10:56:32
miriamm922-02-2017 10:49:40   [#04]

dołączam się, może ktoś ma pełne rozeznanie

rzewa22-02-2017 10:56:50   [#05]

nie do końca -> jeśli do liceum/technikum/szkoły branżowej zostanie włączone gimnazjum to można przedłużyć powierzenie dyrektorowi tego liceum/technikum/szkoły branżowej - art 241 ust 3 specustawy, oczywiściw tylko do 31.08.2019


post został zmieniony: 22-02-2017 10:57:27
miriamm922-02-2017 11:26:37   [#06]

rzewo,

chodzi o samodzielne LO,  

przedłużenie powierzenia obecnemu dyrektorowi,  np. w czerwcu 2017. 

na jaki okres można przedłużyć powierzenie i jaka pp

ktoś coś? -  jak to pisze młodzież

AnJa22-02-2017 12:01:00   [#07]

Wychodziło mi ze poza trybem z ustawy wprowadzającej przedłużen już  nie ma.

ametyst197322-02-2017 12:28:07   [#08]

Dokładnie jak AnJa u nas konkursy już rozpisane:)

DYREK22-02-2017 12:40:58   [#09]

obecnie nie ma już przedłużenia (bez konkursu) kadencji dyrektora na kolejne pięć lat -> art. 36a ust. 14  ustawy o systemie oświaty  został uchylony 25.01.2017 r.

przepisy ustawy prawo oświatowe (art. 63) obowiązujące od 1.09.2017 r. też nie przewidują takiej możliwości

zatem jeżeli nie zachodzą przypadki przewidziane przez przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (np. włączenie do LO gimnazjum) pozostaje tylko konkurs

wg mnie w przypadku dyrektora samodzielnego LO, któremu kadencja kończy się 31.08 2017 r. należy rozpisać konkurs -> nie można powierzyć stanowiska na kolejne 5 lat bez konkursu


post został zmieniony: 22-02-2017 12:41:51
tardeli22-02-2017 13:07:23   [#10]

Dyrektorowi wygaszanego gimnazjum kadencja kończy się 31 sierpnia 2017 r. W innej szkole podstawowej w tym roku byłaby dla niego część etatu i na część etatu pracowałby w dotychczasowym gimnazjum. W kolejnym roku znalazłby dalsze godziny w SP. Jednak OP chciałby przedłużyć mu kadencję do czasu wygaśnięcia gimnazjum. Tylko co ten dyrektor zrobi po dwóch latach? Chyba, że będzie dyrektorem gimnazjum i dodatkowo pracował w SP. Chyba, że widzicie inne możliwe rozwiązanie.

noe1922-02-2017 13:30:58   [#11]

kapitan tonie ze statkiem?! mało ciekawa rola :(

Luńka22-02-2017 14:40:57   [#12]

 Moja kadencja kończy się 31.08.2017. Mam szansę na przedłużenie,zespół SP+G  staje się SP.

Chciałabym wiedzieć przed opracowaniem projektu org.

Czy już teraz, w lutym piszę  do op prośbę o przedłużenie kadencji do 31.08.2019r.?

rzewa22-02-2017 15:40:13   [#13]

po co prośba? ja bym nie pisała - albo przedłużą albo nie

póki co szykowałabym się do odejścia i/lub konkursu

a arkusz, o ile bym nie otrzymała żadnej informacji z OP, przygotowałabym tak jakbym od września miała być n-lem (albo nie miałoby mnie być wcale w szkole ;-))

AnJa22-02-2017 15:43:02   [#14]

moim zdaniem nie ma żadnej ścieżki pt. przedłużenie na prośbę zainteresowanego dyrka

i chyba nie było?

miriamm922-02-2017 16:38:30   [#15]

Dzięki, czyli konkursy. 

Bas23-02-2017 20:37:43   [#16]

ad#12 A czy o tym nie musi zadecydować uchwała OP ws. nowej sieci? Mój OP zapisał przydzielone stanowiska w uchwale - i dyrektorów i wicedyrektorów. Oczywiście na okres przejściowy- 2 lata.


post został zmieniony: 23-02-2017 20:38:12
AnJa23-02-2017 21:45:14   [#17]

Stanowiska uchwałą? Powoływanie dyrektora nie jest w kompetencji organu stanowiącego.

martek24-02-2017 13:48:50   [#18]

a u nas na spotkaniu z przedstawicielami KO powiedzieli, że dyrektorom, których kadencja kończy się 31 sierpnia 2017r. , a zmienia się typ szkoły( np. podstawówka staje się 8 klasowa) można przedłużyć kadencję na tzw okres przejściowy  czyli nie dłużej niż do 31.08.2019r. i z takiej opcję planuje mój OP

Bas24-02-2017 14:36:20   [#19]

ad #17 Tak wychodzi :-) W uchwale o sieci jest informacja o włączeniu G do SP i  przedłużeniu kadencji na stanowiskach (bez nazwisk). 

DYREK25-02-2017 13:32:49   [#20]

przy obecnych zmianach może się przydać;-) 

30.08.2016 DYREK protokół przekazania szkoły
Pobierz: Protokół przekazania szkoły.rar* (35 KB)
364

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]