Forum OSKKO - wątek

TEMAT: reforma a dziennik elektroniczny
strony: [ 1 ]
sstan21-02-2017 12:31:45   [#01]

Od 1 września br.   gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowej.

W obecnym gimnazjum funkcjonuje dziennik elektroniczny.

Od 1 września br. dzienniki dla klas gimnazjum powinny być prowadzone jeszcze przez 2 lata jako dzienniki gimnazjum

czy dzienniki szkoły podstawowej ?

noe1921-02-2017 13:13:13   [#02]

wg mojej wiedzy, nie będzie już gimnazjum tylko klasy gimnazjalne w szkole podstawowej.

A jaka jest różnica między dziennikiem SP a G, bo ja takowej nie widzę.

sstan21-02-2017 13:58:29   [#03]

Problem polega na tym, ze w dzienniku obecnym (gimnazjum) są/będą  dane historyczne obecnych klas pierwszych i drugich.

Jeżeli te klasy zostaną utworzone w dzienniku szkoły podstawowej, to nawet po przeniesieniu wszystkich możliwych danych ręcznie, nie będzie danych historycznych z klas, z okresu gdy były one klasami gimnazjum.

Ponadto przy generowaniu arkuszy czy świadectw w przyszłych latach będą pobierane dane szkoły podstawowej a nie gimnazjum.


post został zmieniony: 21-02-2017 14:00:39
Ala21-02-2017 14:21:29   [#04]

zanim się zgubimy w domysłach poczekajmy na rozporządzenie w sprawie dokumentacji

na razie nie ma nawet projektu

chyba, że przegapiłam ;)

noe1921-02-2017 17:53:36   [#05]

dla mnie sprawa jest oczywista,

klasy gimnazjalne lecą swoją dokumentacją, przecież dostaną świadectwo ukończenia gimnazjum i obowiązują je przepisy dot. gimnazjum. A że MEN dopuścił takie twór jak obecnie (SP z klasami gimnazjalnymi) to inna sprawa kaloszy tak samo jak kończenie drugi raz szkoły podstawowej dla uczniów bez promocji w G

ps.

dziennik obejmuje tylko jeden rok szkolny, Ty mówisz o danych zgromadzonych w arkuszu. Wszystko zależy od oprogramowania używanego przez Ciebie


post został zmieniony: 21-02-2017 17:55:27

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]