Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatkowe zatrudnienie
strony: [ 1 ]
gronostaj17-02-2017 12:57:35   [#01]

czy zgoda dotycząca dodatkowego zatrudnienia nauczyciela - art 222 uwpo, dotyczy także pedagoga czy psychologa? Mam u siebie psychologa który pracuje na cały etat i na ćwiartkę etatu w innej szkole. Czy będę zgoda na zatrudnienie też odnosi się do służb specjalistycznych?

ergo17-02-2017 15:19:34   [#02]

Pedagog, psycholog jest nauczycielem, więc oczywiście też.

Chociaż dla mnie ten zapis mija się ze zdrowym rozsądkiem.

Jeżeli pracuję dodatkowo w swoim wolnym czasie, to nikogo nie powinno to obchodzić, bo muszę z czegoś żyć przy braku podwyżek  i  godzin ponadwymiarowych.

Mam się wywiązać ze swoich obowiązków i tyle.

Nie pracuję dodatkowo, bo niestety nie starcza sił, kiedyś trzeba się zregenerować.

Ale pewnie będę musiała...

 

OLGIE17-02-2017 15:23:05   [#03]

a czy mogę pracować poza szkołą dodatkowo? lub w prywatnej szkole?

noe1917-02-2017 15:56:48   [#04]

Art. 222. 1. W okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. podjęcie
lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole przez nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć wymaga uzyskania pisemnej zgody dyrektora szkoły wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia.

prywatna szkoła to też szkoła, więc myślę że nie

bosia17-02-2017 16:16:39   [#05]

"na podstawie stosunku pracy w innej szkole"

czy umowa zlecenie to zatrudnienie na podstawie stosunku pracy? wg mnie nie

jeżeli w innej szkole, np. niepublicznej masz umowę zlecenie, to moim zdaniem nie wymaga to zgody

 

tutaj trochę informacji na ten temat: https://www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne/stosunek-pracy/6430,stosunek-pracy-podstawa-prawna.html#

AnJa17-02-2017 16:52:53   [#06]

tak wygląda- literalnie czytając

rzepek17-02-2017 17:08:15   [#07]

1. Czy w innych zawodach  dodatkowe zatrudnienie (np u lekarzy) też wymaga zgody szefa?

2.  Czy zgodnie z art 222 -dodatkowe zatrudnienie nauczyciela NIE w innej szkole -nie wymaga zgody?

gronostaj17-02-2017 17:25:09   [#08]

zapytałam o tego pedagoga cy psychologa bonauczycieleprzedmiotów zawodowych nieobowiazuje zgoda a moj psycholog uczy przedmiotów  psychologicznych w innym ogólniaku stad mam watpliwosc

AnJa17-02-2017 17:38:43   [#09]

nie ma przedmiotow zawodowych w ogólniaku

i nie wiem o co chodzi w sumie- dasz mu zgodę i po ptokach

no, chyba że Cię jako winnego zwolnień w szkole MEN z imienia wskaże:-)
...
a Ty rzepek nie zadawaj durnych pytań:-)
Zawód misyjny wykonuje nauczyciel w czasach najważniejszej od czasów Piramowicza reformy. Więc niech duma będzie z nim!
A lekarza i tak nie dogoni - kontrakt lekarza POZ na 40 godzin/tyg to około 13 tys. zł jest. Brutto -żeby nie zazdrościć bez powodu.

gronostaj17-02-2017 17:59:52   [#10]

no a jak traktowac przedmioty profilowe? jakis dziwny profil  psychologiczny jest w tym ogólniaku

gronostaj17-02-2017 18:02:30   [#11]

no ale abstrahując gdyby ten psycholog miał uprawnienia np do przedmiotów zawodowych ekonomicznych i chciał uczyc w ekonomiku to czy wówczas taka zgoda jest mu potrzebna?? ja juz całkiem osłupiłam :) :)

Skimir17-02-2017 18:50:23   [#12]

W sumie to zastanawiam się o co w tym przepisie chodzi...

Czy chodzi o to aby jakby co wytknąć tych dyrektorów co się zgodzili, że to przez nich brakuje pracy? Ciekawe czy będą propozycje nie do odrzucenia dla dyrektorów: "proszę nie wyrażać zgody".

Jakoś nie widzę powodu aby nie wyrażać zgody. Nawet cenie nauczycieli, którzy pracuja w innych szkołach - są zaradni, gdzieś ich jeszcze chcą wiec pewnie świadczy to o tym, że są dobrzy, maja wgląd na pracę innej szkoły - moga cos podpatrzeć, zdobyć doświadczenie z innymi uczniami, dyrektorem...

 

ergo17-02-2017 18:59:01   [#13]

Nie wydaje mi się, że będzie wielu nauczycieli, którzy o taką zgodę będą pytać.

rzepek17-02-2017 19:36:39   [#14]

AnJa - ja zadaję widać za mądre pytania, skoro sama nie umiem na nie odpowiedzieć;)

Pytam, bo gdybym chciała dorobić na boku, to  czy dyrektorom zgodę wydawać będzie OP czy KO ?  (pocieszające, żę w razie braku ich zgody  zawsze można  dociągnąć do emerytury w jakimś wolnym zawodzie (gejsza?)

Dante17-02-2017 20:07:26   [#15]

Wystarczy spowodować, aby nie być zatrudnionym w pełnym wymiarze (ograniczenie do 17/18) i hulaj duszo, piekła nie ma???? Czy dobrze ,,myślę", że teraz to w drugim miejscu mogę bez pytania?

bosia17-02-2017 20:33:25   [#16]

rzepek - dyrektorom zgodę wydaje OP - art. 222 ust. 4

gronostaj17-02-2017 20:47:28   [#17]

nie ,wystarczy zmienił podstawowe miejsce zatrudnienia jak bedzie problem z dyrektorem tak gdzie ma sie pełny etat

Ala18-02-2017 10:27:08   [#18]

;)))

OLGIE18-02-2017 19:13:17   [#19]

Czy będzie mozna pracować na umowę zlecenie w sklepie?

Czy mozna pracować przyjmująć dodatkową pracę np. opiniowanie czegoś tam?

Czy wolno szkolić? Czy wolno uczyć w szkole prywatnej w niedzielę?

 

gronostaj18-02-2017 19:19:25   [#20]

zapis w ustawie dotyczy innej szkoły - co oznacza ze skalep czy opinieowanie czegos wchodzi w grę. Prywaatna szkoła tez mozliwa - pod warunkiem ze bedzie to zatrudnienie na umowe cywilną :)

darfrei06-03-2017 12:39:20   [#21]

Proszę o pomoc jak zatrudnić  osobę prowadzącą wczesne wspomaganie w przedszkolu. Otóż mamy zespół gimnazjum podstawówka i przedszkole jest zatrudniona pani psycholog w wymiarze 10 godz. /26 etat.  Dziecko otrzymało opinię o wczesnym pani psycholog ma uprawnienia do prowadzenia takich zajęć w jaki sposób przedzielić jej dodatkowe 2 godziny wczesnego.

rzewa06-03-2017 16:59:41   [#22]

po prostu przydzieli te 2 godz i będzie pracowała na 12/26

jadwinia03-07-2017 23:49:22   [#23]

Chcę się upewnić - czy nauczyciele pracujący w innych placówkach, nie w szkołach, któzy chcą podjąć dodatkową pracę w szkole, mają obowiązek zwrócic się do dyrektora o zgodę na kontynuowanie  dodatkowego zatrudnienia? 

Jakie kryteria należy przyjąć przy wyrażaniu, bądź niewyrażaniu zgody?

 


post został zmieniony: 03-07-2017 23:50:12
Skimir04-07-2017 00:15:04   [#24]

Ja bym się mocno zastanowił nad powodem niewyrażenia zgody...

sońka04-07-2017 20:32:09   [#25]

z\nam dyrektora, który zgody nie wyraża, bo tak mówi przepis

olaszyma10-07-2017 09:30:24   [#26]

Taka zagwozdka:

Nauczyciel gimnazjum włączanego do SP znalazł pracę w innej SP, ale w roku szk 2017/18 jeszcze nie na pełny etat, dlatego w SP która "wchłania " jego gim będzie miał 3/18 a w drugiej SP resztę do uzupełnienia. Tymczasem w SP która będzie jego podst. miejscem zatrudnienia - tej z oddziałami gimnazjalnymi znalazły się godz. na zast. w klasach gimnazjalnych do lutego 2018 (nauczyciel mógłby kontynuować pracę z uczniami, których uczył ). Jak to rozwiązać z korzyścią dla uczniów? Na razie dyr. SP z klasami gimnazjalnymi wystawił te godziny na wakat i ma zamiar przyjąć kogokolwiek na te kilka miesięcy. Proszę o pomysły , może na priv.

olaszyma11-07-2017 09:40:34   [#27]

podnoszę :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]