Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uzupełnianie dokumentacji w czasie ferii
strony: [ 1 ]
Baltazar Gąbka17-02-2017 09:06:05   [#01]

Witam serdecznie!

Czy dyrektor moze wezwać nauczyciela w czasie ferii, by uzupełnił dokumentację? np podpisy w dziennikach, obecności uczniów?

Dziękuję

noe1917-02-2017 09:12:09   [#02]

masz odpowiedź

Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.

2. Nauczyciel, o którym mowa w ust. 1, może być zobowiązany przez dyrektora do wykonywania w czasie tych ferii następujących czynności:

1) przeprowadzania egzaminów;
2) prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego;
3) opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie.
Czynności, o których mowa w pkt 1-3, nie mogą łącznie zająć nauczycielowi więcej niż 7 dni.
nie może
mógł to zrobić przed urlopem nauczyciela, a teraz uważam to za złośliwość
ZofiaP17-02-2017 09:18:03   [#03]

Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
2. Nauczyciel, o którym mowa w ust. 1, może być zobowiązany przez dyrektora do wykonywania w czasie tych ferii następujących czynności:
1) przeprowadzania egzaminów;
2) prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego;
3) opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie.
Czynności, o których mowa w pkt 1–3, nie mogą łącznie zająć nauczycielowi więcej niż 7 dni.

 

Czytając literalnie - nie może, za to może zastosować "sankcje" za niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków, np. brak podpisu przy lekcji = można potrącić z wynagrodzenia za tę lekcję.

A tak życiowo, to dobrze jak wychowawca też czuwa i w przypadku gdy ktoś zapomni dokonać wpisu, to raz w tygodniu przegląd + karteczka "sklerotka" czego nie wpisał (+ batonik dla wychowawcy, że zauważył i dyrekcja się nie dowie :)

rzepek17-02-2017 09:31:08   [#04]

Dyrektor mógłby przed feriami zerknąć do dzienników-czy uzupełnione. Jeżeli tego nie zrobił -to ponosi odpowiedzialność za braki i lepiej, zeby sie nie przyznawał, że zawalił (nadzór!)

Ala17-02-2017 09:31:46   [#05]

od tych batoników niektórzy wychowawcy nadwagę by mogli mieć ;)))

Baltazar Gąbka22-02-2017 08:17:33   [#06]

Tez tak myślałam, ale w te ferie szlag mnie trafił, bo jestem nauczycielem i co roku to samo, wzywaja nas na ferie, żeby  coś uzupełnić. Tym razem to już było przegięcie, brakowało mi w rubryce obecności i nieobecności oraz wpisów, ze nauczyciel był  nieobecny, bo na szkoleniu. żadnych moich podpisów pod lekcjami, tylko takie, które wynikają z pełnienia obowiązków  prowadzącego dziennik, czyli wychowawcy :-). Czy następnym razem mogę odmówić przyjścia? w końcu to mój urlop

noe1922-02-2017 08:39:26   [#07]

moim zdaniem oczywiście możesz odmówić, lub lepiej zapytać dyrektora na jakiej pp odwołuje Cię z urlopu?

bo widzę, że musisz spodziewać się wezwania w wakacje, które tuż, tuż ;)

 


post został zmieniony: 22-02-2017 08:40:54

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]