Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Informacja publiczna
strony: [ 1 ]
sstan27-01-2017 09:34:56   [#01]

Otrzymałem maila o  treści jak poniżej.
Czy pytający ma prawo żądać odpowiedzi na wszystkie pytania, w szczególności 12, 15, 16 ?

W związku z art. 61 Konstytucji RP mam pytanie dot. informacji publicznej. Proszę o odpowiedź na poniższe pytania.

1. Opłaty za media w roku szkolnym 2015 oraz 2014

2. Koszt utrzymanie budynku szkoły w roku szkolnym 2015 oraz 2014

3. Koszt zakupu wyposażenia pomieszczeń szkolnych w roku szkolnym 2015 oraz 2014

4. Koszt dokształcenie nauczycieli w roku szkolnym 2015 oraz 2014

5. Koszt zakupu pomocy naukowych w roku szkolnym 2015 oraz 2014

6. Koszt zakupu książek do biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2015 oraz 2014

7. Liczba Przetargów zorganizowanych przez Gimnazjum w roku szkolnym 2015 oraz 2014

8. Informacja o zbędnych i zużytych składnikach majątku ruchomego.

9. Ogólna liczba uczniów wszystkich klas gimnazjum

10. Czy gimnazjum przekazało darowizny na WOŚP w 2016r. i w 2017r.

11. Proszę o przedstawienie wykazu postępowań sądowych w których uczestniczyło Gimnazjum a które zakończyły się w okresie od 05.03.2012 do dnia złożenia tego wniosku, ze wskazaniem rozstrzygnięcia które zapadło.

12. Wysokość nagród i premii przyznana każdemu z pracowników Gimnazjum od dnia 03.05.2016 do dnia złożenia tego wniosku, z podaniem konkretnej kwoty przypisanej do pracownika.

13. Lista podróży zagranicznych pracowników Gimnazjum, finansowanych ze środków publicznych od dnia 2012.03.05 do dnia złożenia niniejszego wniosku, z podaniem miejsca podróży, czasu jej trwania, celu podróży i kosztów.

14. Liczba osób zatrudnionych w Gimnazjum na dzień 05.03.2016 oraz na dzień złożenia niniejszego wniosku.

15. Imiona i nazwiska wszystkich pracowników pedagogicznych zatrudnionych w Gimnazjum, z podaniem wykształcenia każdej z tych osób, a w przypadku wykształcenia wyższego również kierunku ukończonych studiów oraz daty zatrudnienie na obecnym stanowisku

16. Imiona i nazwiska wszystkich pracowników pedagogicznych zatrudnionych w Gimnazjum, z podaniem miesięcznego wynagrodzenia brutto.

Dziękuję i przepraszam za kłopot.

MKJ27-01-2017 10:03:12   [#02]

Jak dla mnie to tu jest jedno pytanie (10) i jedna prośba (11). Reszta to jakieś hasła. Ale może jestem zbytnim purystą. :-)

sstan27-01-2017 10:13:57   [#03]

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten fakt :)

 

joszka27-01-2017 11:30:20   [#04]

Praca licencjacka (pytania do kilku gimnazjów),nawiedzony,czy swój własny "drążący",a może  do konkursu?

 

Dubois27-01-2017 12:53:45   [#05]

Przed udzieleniem jakiejkolwiek odpowiedzi skierowałbym maila do Prawnika, bo nie wydaje mi się, że można udzielić informacji na pyt: 8; 11; 12; 15 i 16

andyzaj27-01-2017 17:07:51   [#06]

Dostaliśmy tego maila - poszło pismo do prawnika. Na początek 14 dnia odpowiemy (w naszym wypadku Pani, która wysłała maila), że niestety nie możemy udzielić odpowiedzi w związku z niespełnieniem przez wnioskodawcę zapisu art.  14 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej , czyli brakiem podania we wniosku sposobu dostarczenia informacji – brak zapisu w jakiej formie i jakim sposobem ma być dostarczona odpowiedź  :) oraz z informacją, że w przypadku, jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w odpowiedni sposób lub formie postępowanie o udostępnienie informacji będzie umorzone. Obok wątpliwości wskazanych przez sstan # 1, nasze wątpliwości budzi również pytanie 11. 

rzewa28-01-2017 09:04:29   [#07]

a na pytania (?) od 1 do 7 dyrektor nie zna odpowiedzi, gdyż nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi, bo nie ma czegoś takiego jak rok szkolny 2015 czy 2014

a nawet gdyby chodziło o rok szkolny 2014/2015 to i tak nie da się odpowiedzieć na pytanie gdyż takiej informacji w szkole nie ma -> nie ustala się żadnych kosztów w szkole w roku szkolnym

ponadto ogólna liczba uczniów jest informacją ogólnodostępną (SIO) podobnie jak liczba etatów pedagogicznych

na pytanie 11 podałabym sygnaturę sądową postępowania wraz z nazwą sądu przed jakim się toczyło, informację o tym czy toczyło się ono z powództwa gimnazjum, a jeśli nie to czy powód to pracownik gimnazjum czy nie oraz o tym na rzecz której ze stron nastąpiło rozstrzygnięcie ostateczne

a jeśli rozstrzygnięcia jeszcze nie było lub jest ono nieprawomocne, to wpisałabym, że postępowanie jest w toku

na pyt 10 odpowiedziałabym, że gimnazjum żadnych darowizn nie przekazało dla nikogo, gdyż zgodnie z prawem gimnazjum nie wolno przekazywać darowizn

na pyt 12 odpowiedziałabym, że pracownicy otrzymali w 2016 roku kwotę XXX zł tytułem nagród i premii

w odpowiedzi na pytanie 15 odesłałabym pytającego do strony www. gimnazjum, na której te dane się znajdują, a jeśli ich tam nie ma przedstawiłabym listę z podaniem poziomu wykształcenia i nauczanego przedmiotu. W kwestii daty zatrudnienia odmówiłabym odpowiedzi z uwagi na ochronę danych osobowych

podobnie w odpowiedzi na pyt 16 odmówiłabym odpowiedzi, gdyż informacje te są chronione, natomiast podałabym kwotę jaka za miesiąc poprzedni została wypłacona pracownikom pedagogicznym tytułem wynagrodzenia

olaszyma02-02-2017 09:23:25   [#08]

Zestaw tych pytań (szczególnie 10) co najmniej dziwny. Tak jakby ktoś szukał "haka".

Pytanie 16 skandaliczne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]