Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie przez mianowanie na macierzyńskim
strony: [ 1 ]
Bas16-01-2017 19:59:16   [#01]

Dobra zmiana wykreowała mi cały etat z historii (w przyszłym roku). Pani, która uczy tego przedmiotu w niepełnym wymiarze, we wrześniu przebywać będzie na urlopie rodzicielskim. Powinnam zatrudnić ją od 1.09 przez mianowanie, bo zaistniały wszystkie przesłanki, prawda? Mimo iż jest na urlopie, to pozostaje w stosunku pracy. Nie mylę się?

Dziękuję.

Bas17-01-2017 12:46:21   [#02]

Podniosę. Może ktoś się ulituje. Albo nie mylę się, stąd brak odpowiedzi :-)

Bas18-01-2017 20:53:20   [#03]

Chyba pójdę w ślady petera z sąsiedniego wątku i zacznę odpowiadać sama sobie. Tylko co?

izael18-01-2017 20:59:54   [#04]

tu nieco o czym innym, ale...

http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/zmian-warunkow-umowy-o-prace-w-stosunku-do-pracownic-w-ciazy-oraz-przebywajacych-na-urlopie-macierzynskim-mozna-dokonac-w-formie-porozumienia

idąc tym tropem można porozumieć się, że umowa jest na cały etat na czas nieokreslony - i to można w trakcie urlopu rodzicielskiego

bo to zmiana korzystna dla pracownika

i w tym samym  moemncie potwierdzić, że to jest zatrudnienie na podstawie mianowania

 

tak sobie wydedukowałam

 

rzewa19-01-2017 07:22:25   [#05]

z tym, że nie będzie to miało żadnego wpływu na wysokość zasiłku macierzyńskiego/rodzicielskiego

Bas19-01-2017 11:08:08   [#06]

Na wysokość zasiłku nie, ale na sytuację nauczyciela - jak najbardziej. Dziękuję za utwierdzenie mnie w poprawności rozumowania :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]