Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciel wspomagający a świetlica
strony: [ 1 ]
kulka08-12-2016 20:40:25   [#01]

Czy mogę nauczycielowi specjaliście ologofrenopedagog zatrudnionemu w szkole jako nauczyciel wspomagający dać godziny w świetlicy?  Uważam,  że mogę,  bo pracuje na stanowisku NAUCZYCIEL,  ale podobno nie mogę. 

rzewa09-12-2016 07:58:40   [#02]

zależy od tego czy godzin wspomagania ma pełny etat czy nie, czyli czy razem z godzinami na świetlicy będzie n-l miał godziny ponadwymiarowe czy nie

n-l nie może mieć przydzielone więcej niż etat godzin wspomagania (godziny świetlicy to także godziny wspomagania) -> wynika to z treści art 35 ust 1 KN

ametyst197309-12-2016 08:23:57   [#03]

Rzewa nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz, ale dla pewności dopytam.

Nauczyciel zatrudniony w świetlicy(etat) nie może już dostać dodatkowo, np. 3 godz. rewalidacji (do prowadzenia której posiada kwalifikacje) bo przekroczy etat? Tak? czy Nie?

kulka09-12-2016 08:32:24   [#04]

Może ja niejasno się wyraziłam. Nauczyciel wspomagający ma 22/25 godzin z pracy dzieckiem.  Taką ma umowę. Czy nauczyciel oligofrenopedagog zatrudniony u mnie w szkole może również pracować jako nauczyciel świetlicy - czy ma do tego kwalifikacje. Nieważne, czy będą to godziny "dopisane" do etatu i zmieniona umowa, czy tez będę przydzielać  mu czasami zastępstwa doraźne za nieobecnych  nauczycieli świetlicy.

Chodzi mi o to, czy w ogóle ma kwalifikacje, by w świetlicy pracować.

 

Ala09-12-2016 08:55:20   [#05]

moim zdaniem ma kwalifikacje:

 

§ 24. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-wychowawcy w świetlicach szkolnych i nauczyciela-wychowawcy w internatach posiada osoba, która:

1) ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) ukończyła studia wyższe na dowolnym kierunku (specjalności) i studia podyplomowe z zakresu prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

3) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły, w której prowadzo­ne są świetlica szkolna lub internat określone w § 2–4, § 6, § 11 i § 14–22.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]