Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podstawa programowa a zwolnienie lekarskie...
strony: [ 1 ]
IwonaS04-12-2016 21:03:27   [#01]

Mam pytanie do szanownego grona - może ktoś był w podobnej sytuacji i wybrnął z tego. Nauczyciel W-f w wakacje przyniósł zwolnienie na miesiąc, z perspektywą przedłużenia z powodu kontuzji. Ponieważ nie wiedzieliśmy ile potrwa zwolnienie, w porozumieniu z organem prowadzącym połowę jego godzin rozdysponowałam na zastępstwa dla innych nauczycieli - tak aby uczniowie nie tracili całego przedmiotu. Oczywiście liczyłam na rychły powrót nauczyciela ze zwolnienia. Zbliża się koniec semestru i nauczyciel nie zapowiada powrotu do szkoły - obecnie ma zwolnienie do końca semestru. I teraz pytanie - jak zrealizować podstawę programową w jego klasach? Czy mogę im "dołożyć" godzin w drugim semestrze? Jeśli nauczyciel wróci to powinnam te godziny dać jemu prawda? Czy zrobić to jakoś inaczej?

MKJ04-12-2016 22:06:30   [#02]

Możesz przydzielać zastępstwa doraźne, ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie nowego nauczyciela na czas nieobecności tamtego.

noe1905-12-2016 08:08:01   [#03]

z tym dołożeniem godzin to będzie problem, liczba godzin tygodniowo dla ucznia jest sztywna.

najlepsze rozwiązanie jak wyżej

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]