Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co powinnam zrobić?
strony: [ 1 ]
katsik30-11-2016 14:26:27   [#01]

Moi drodzy, dla mnie przykry temat. Nie chciałam nawet sugerować go tematem wątku.

Dziecko  zgłosiło nam w szkole pobicie przez rodzica. Udo dziecka jest w sińcach. Zaprosiłam oboje rodziców do szkoły. Wiem - głupie pytanie? Jak z nimi rozmawiać? Czy mam zgłosić do opieki sytuację? Na policję? ...???

bogda430-11-2016 14:33:34   [#02]

poproś o oględziny pielęgniarkę szkolną, poinformuj rodziców że zakładasz Niebieską Kartę

...

dalsze działania należą do instytucji kompetentnych w tej dziedzinie ( prawo mówi jasno o postępowaniu w przypadku przemocy w rodzinie )

olaszyma30-11-2016 17:22:45   [#03]

Powinna być obdukcja.

Wertykal30-11-2016 18:34:31   [#04]

A może jednak najpierw pogadać z tymi rodzicami?
Tak po prostu, wprost i otwartym tekstem: że się niepokoisz, że dobro dziecka, że... sama zresztą wiesz.

Wcześniej sprawdzić u wychowawcy jak tam w tej rodzinie jest. 

Taka obdukcja i wszczęcie postępowania jest stygmatyzujące na całe życie.
Trzeba być pewnym, że to jest absolutna konieczność.

noe1930-11-2016 18:38:25   [#05]

dla mnie oczywistym jest założenie Niebieskiej karty - bezdyskusyjnie! i stosowne działania

Wertykal - o czym chcesz porozmawiać z rodzicami? że się niepokoisz? ty poważnie?

Masz ewidentne pobicie, jak coś się z dzieckiem stanie to nie chciałbym być na Twoim miejscu - sorry, że tak brutalnie

Wertykal30-11-2016 18:44:14   [#06]

Widzisz, noe19, wiele już w życiu widziałem i nie jestem chętny do radykalnych działań, jeśli na prawdę nie jestem do nich w 100% przekonany.

A jeśli dziecko konfabuluje?
Udo w sińcach miałem wielokrotnie bez użycia pasa przez rodziców, więc dokładnie wiem, o czym mówię.

I nie wygadujcie, że popieram przemoc i takie bzdury.

Po prostu dobrze się temu przyjrzyj, zanim zniszczysz ludziom życie, bo z pewnością tym się to skończy.

rzepek30-11-2016 18:46:33   [#07]

A jak dziecko kłamie? Albo ma bujną fantazję? Albo samo sie uderzyło i ze strachu szuka winnych? Albo chce się zemścić na rodzicach?...

Edit: nie zdążylam ze swoim wpisem:)) 


post został zmieniony: 30-11-2016 18:47:39
olaszyma30-11-2016 18:47:44   [#08]

Zgadzam się z noe19.  Sprawę trzeba wyjaśnić i to nie rozmawiając z rodzicami, bo jeżeli stosują przemoc, to będą mówić że dziecko potknęło się albo spadło ze schodów. To Ty wiesz co opowiedziało dziecko - warto żeby szkolny psycholog lub pedagog porozmawiał z nim, a potem OPS, niebieska karta i dalsze działania. Prawo zobowiązuje nas do reagowania jeżeli poweźmiemy wiadomość że dziecku dzieje się krzywda.

noe1930-11-2016 18:49:10   [#09]

#rzepek

a jeżeli nie kłamie?

Wertykal30-11-2016 18:53:02   [#10]

To wyjaśnij to.
Nie musisz wierzyć rodzicom, ale wysłuchać ich trzeba.

Bo możesz wyjść na durnia Ty, gdy psycholog stwierdzi konfabulację.

bogda430-11-2016 19:08:56   [#11]

Jakiś  czas  temu jedno z naszych dzieci  też przyszło ze śladami pasa na udach, trochę pokiereszowane na twarzy - matka twierdziła,że " roczna siostra uderzyła brata zabawką" 

Założyłam NK

...

po wejściu pracowników  pomocy społecznej, wywiadach, pracy asystenta rodziny itd.  sąd przyznał nadzór kuratora

Na dziś jest sytuacja taka,że dziecko zabrane z domu, w trybie natychmiastowym, rodzina zastępcza

...

problem zaczął się w momencie śladów na udach

...

mam spokojne sumienie, zrobiłam to,  co wtedy powinnam

katsik04-12-2016 19:39:51   [#12]

Dziękuję wszystkim:(
Tak w wielkim skrócie.

Nie ma złotego środka i nigdy nie ma pewności. Rozmawiałam z rodzicami, zrobiłam odpowiednie notatki i mocne wpisy typu...gdy sytuacja powtórzy się...itp...zostanie założona NK. Wertykal...przyjrzałam się...moje dziecko za podobne przypadki...., ale tu mam dziecka bronić, nie zniszczyć ludziom życie. Mam nadzieję, ze dobrze zrobiłam. W każdym  razie po wszystkim poczułam się wewnętrznie spokojna...co nie oznacza, że na zimne trzeba dmuchać... (i tu także zgadzam się z pozostałymi) i dalej obserwować.
Matuchno kochana...nigdy więcej takich przypadków... Wam i  sobie życzę:))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]