Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauka w szkole w szpitalu
strony: [ 1 ]
Aroniowa16-11-2016 20:35:07   [#01]

Dzień dobry, proszę o pomoc, bo to mój pierwszy taki przypadek.

uczennica będzie w szpitalu (ok. 3 miesiące) i uczy się tam w szkole szpitalnej.

Jak w takim przypadku odnotowywać frekwencję: obecność, nieobecność usprawiedliwiona czy jeszcze jakoś inaczej?

Z góry dziękuję i miłego wieczoru :)

Edit17-11-2016 07:42:56   [#02]

U Ciebie jest nieobecna i usprawiedliwiona, ale jednak nieobecna;-), my w takiej sytuacji np przyznajemy dziecku nagrodę za frekwencję, (jeśli na koniec roku  - za całokształt "zasłuży"), bo było obecne w "innej szkole" ale formalnie na świadectwie wykazujemy nieobecność usprawiedliwioną.  

noe1917-11-2016 09:18:07   [#03]

gdzie na świadectwie jest frekwencja?

Ala18-11-2016 21:19:03   [#04]

nie ma na świadectwie

ale jest w arkuszu ocen

Jacek18-11-2016 21:25:02   [#05]

a dlaczego ma mieć nieobecności wpisywane? taki uczeń jest trochę na "desancie" czyli uczy się w szkole przyszpitalnej. W dzienniku elektronicznym, który mam jest opcja "usprawiedliwiony z przyczyn szkolnych". Skutkuje to tym, że te "nieobecności" nie są zliczane do frekwencji i traktowane jakby uczeń był w szkole.

Ala18-11-2016 21:27:01   [#06]

ja też takiemu szpitalnemu, czy sanatoryjnemu nie piszę nieobecności

przecież on spełnia obowiązek w innej szkole

mavi21-11-2016 11:24:12   [#07]

Za czas pobytu w szkole szpitalnej dziecko dostaje zaswiadczenie z ocenami cząstkowymi, które trafia do szkoły macierzystej. Metody, formy pracy oraz zakres treści programowych są w  pracy z takim uczniem dostosowane do jego poziomu wydolności wysiłkowej zgodnie z zasadami pedagogiki leczniczej, zaleceniami lekarskimi i wskazówkami zawartymi w opiniach pp/ orzeczeniach pp (jeżeli uczeń takie ma). 

Na takmi zaświadczeniu jest także zaznaczony czas hospitalizacji.

http://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=5586

 http://www.szkolaprzyszpitalna.pl/

 

 

 


post został zmieniony: 21-11-2016 11:31:55
Aroniowa21-11-2016 12:18:33   [#08]

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

mavi21-11-2016 20:26:44   [#09]

Aroniowa, zawsze możesz skontaktować się z dyrektorem szkoły, wychowawcą i uzgodnić szczegóły odnośnie ocen, dokumentacji, możesz tez poprosić o zaświadczenie, ze dziecko z powodu hospitalizacji tam spełnia  obowiązek szkolny. Możecie uzgodnić, gdzie dziecko będzie klasyfikowane  i kiedy chciałabyś, by szkoła przyszpitalna przekazała Ci oceny cząstkowe.


post został zmieniony: 21-11-2016 20:35:34
dota c23-11-2016 16:26:17   [#10]

Jacek, Ala, ubawiłam się z tymi (nie)obecnościami.

Już wyjaśniam dlaczego:

Czasem dyrektorzy usilnie tłumaczą mi, że lista obecności musi być sprawdzana na początku każdej lekcji, żeby w razie pożaru było wiadomo, kto jest w szkole i kogo należy się doliczyć po ewakuacji.

Oczywiście wiąże się to z faktem, że w razie alarmu pożarowego nauczyciel najpierw łapie dziennik, a potem zajmuje się dziećmi.

To jeśli nieobecne dziecko ma wpisaną obecność, jak poradzicie sobie w przypadku pożaru ;)

Stopień skomplikowania spraw prostych mnie czasem przeraża, czasem śmieszy.

Żeby było jasne, ja również wpisałabym obecność uczniowi, który spełnia w tym czasie obowiązek szkolny w szpitalu :)

Ala23-11-2016 22:26:51   [#11]

w przypadku pożaru to się to dziecko na pewno nie spali ;)

a tak na poważnie: w papierowym dzienniku pisaliśmy przez całą linijkę "sanatorium" albo "szpital" i nie liczyliśmy 

w elektronicznym też zapisujemy informację i on też nie liczy, ale jak to dokładnie działa to tu teraz nie powiem bo nie wiem, ważne, że działa :)

dota c24-11-2016 00:28:11   [#12]

:)

malgala26-11-2016 18:39:32   [#13]

Czasem dyrektorzy usilnie tłumaczą mi, że lista obecności musi być sprawdzana na początku każdej lekcji, żeby w razie pożaru było wiadomo, kto jest w szkole i kogo należy się doliczyć po ewakuacji.

Oczywiście wiąże się to z faktem, że w razie alarmu pożarowego nauczyciel najpierw łapie dziennik, a potem zajmuje się dziećmi.

A gdyby to nie był alarm próbny i jedno lub dwoje dzieci wystraszy się, przewróci, będzie wymagało pomocy nauczyciela podczas ewakuacji, to nauczyciel jest w kropce - chronić dziennik, czy pomóc uczniom.

dota c27-11-2016 00:26:30   [#14]

No właśnie.

 

Ala04-12-2016 16:10:33   [#15]

ja bym pomogła dziecku,

do diabła z dziennikiem 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]