Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przejscie do KO
strony: [ 1 ]
gronostaj22-10-2016 13:55:57   [#01]

Mam pytanie, które zadała mi koleżanka, ponieważ do końca nie byłam  i nie jestem pewna odpowiedzi - pytam Was - bardziej doświadczonych :)

Koleżanka pracuje (jeszcze) na pół etatu w szkole jako nauczyciel,  stanęła do konkursu i wygrała konkurs na wizytatora w KO. Jest w trakcie awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego. I tu pytania:

1. Czy nadal w KO może realizować staż? I jak wygląda wówczas zakończenie tego stażu już w KO?

2. Czy powinna otrzymać urlop bezpłatny od dyrektora w związku z pracą w KO?

cynamonowa22-10-2016 14:03:17   [#02]

Art. 17. 1. Zasady powierzania stanowisk kierowniczych w szkole określają odrębne przepisy.

2. Nauczyciele mianowani lub dyplomowani zatrudnieni na stanowisku kuratora oświaty oraz nauczyciele przechodzący do pracy w urzędach administracji rządowej, kuratoriach oświaty, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowych komisjach egzaminacyjnych, specjalistycznej jednostce nadzoru oraz w organach sprawujących nadzór pedagogiczny nad zakładami poprawczymi oraz schroniskami dla nieletnich na stanowiska wymagające kwalifikacji pedagogicznych oraz nauczyciele, z którymi został nawiązany stosunek pracy na podstawie wyboru na okres pełnienia funkcji z wyboru, otrzymują urlop bezpłatny na czas zajmowania tych stanowisk lub pełnienia tych funkcji.

tak, może skończyć staż w KO  ( cała reszta związana z awansem już w ministerstwie)

gronostaj22-10-2016 14:19:11   [#03]

bardzo dziękuję :) na Was tutaj zawsze mogę liczyć naprawdę :)

rzewa22-10-2016 16:03:44   [#04]

W kuratorium nie będzie już realizowała stażu - n-le zatrudnieni w KO na stanowiskach wymagających pp awansują po przepracowaniu odpowiedniego czasu na tych stanowiskach - w jej przypadku okres ten wynosi 3 lata

ale do okresu tego podlega wliczeniu okres odbytego stażu - czyli musi tyle popracować w KO ile jej brakuje do pełnych 3 lat i będzie mogła złożyć wniosek o postępowanie kwalifikacyjne -> do ministra oświaty

a oto przepisy awansowe dotyczące takich n-li:

Art. 9e. ust. 2. Nauczyciel mianowany, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1 i 1b, zatrudniony na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, posiadający nieprzerwany okres pracy na tym stanowisku co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego po upływie 4 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat.

ust. 5. Jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono stanowisko dyrektora szkoły, zatrudniono go na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, urlopowano go lub zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, do nieprzerwanego okresu, o którym mowa w ust. 1-3, zalicza się okres odbytego stażu.

Art. 9g. ust. 3. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego powołuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny. W skład komisji wchodzą:
1) przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, jako jej przewodniczący, a w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9e ust. 1 - także przedstawiciel organu prowadzącego szkołę;
2) dyrektor szkoły, z wyjątkiem przypadku gdy o awans ubiega się dyrektor szkoły;
3) trzej eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

nauczyciel o jakim mowa w art 1 ust 2 pkt 1 KN to m.in. wizytator w kuratorium

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]