Forum OSKKO - wątek

TEMAT: korekcyjno -kompensacyjne
strony: [ 1 ]
barkuk21-10-2016 12:50:04   [#01]

 

Czy zajęcia kor.-kompensancyjne nalezy przydzielać na podstawie art. 42 .ust. 2 pkt.1 i 2 ( w ramach 40 godzin) ?

Poprosiłam o  dodatkowe godziny zajęć  korekcyjno-kompensacyjneych.

Organ Prowadzący odpowiedział cyt.

 

Proszę o zaplanowanie powyższych godzin zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt. 1 i 2  ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2016 r. poz. 1379) które stanowią, iż w ramach czasu pracy (40 godzin na tydzień) oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować  zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio
z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, oraz inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby
 i zainteresowania uczniów.

 

Uważam,że nie jest to wlaściwa odpowiedź. 

Zgodnie art. 42 ust.2 pkt 1 ,,zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7”.

Dodam,że zajęcia muszą być prowadzone są przez nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje. 

 

 

barkuk21-10-2016 13:24:46   [#02]

Proszę o odpowiedź. 

rzewa21-10-2016 13:56:57   [#03]

Masz rację, te zajęcia, jako specjalistyczne, n-le prowadzą w ramach art 42 ust 1 KN, czyli są to godziny pensum i wymagane są specjalistyczne kwalifikacje

W ramach art 42 ust 2 KN n-le są obowiązani prowadzić zajęcia wychowawcze i opiekuńcze ale nie dydaktyczne i specjalistyczne usprawniające


post został zmieniony: 21-10-2016 13:58:00
barkuk21-10-2016 19:11:38   [#04]

Ewuś, tak mysłałam,a nawet byłam pewna. Dziekuję za potwierdzenie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]