Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziennik świetlicy- proszę o radę
strony: [ 1 ]
PaulinaS17-10-2016 09:55:55   [#01]

Na początek- Witajcie!

Jestem tu nowa, bo też dopiero od 1 września objęłam stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. Lekko nie jest, ale daję radę póki co...

Mam prośbę o pomoc w związku z dokumentowaniem pracy świetlicy. Zapisanych jest już ponad 100 uczniów i panie założyły zwyczajem z lat poprzednich aż 5 dzienników.

Sytuacja jest paranoiczna moim zdaniem, ponieważ wszyscy muszą się wpisywać w każdym z dzienników. Czyli np. ja będąc na dyżurze w świetlicy przez 1,5 godziny muszę złożyć podpis x5.

Jak to rozwiązujecie w Waszych szkołach? Może ktoś mi podpowie...Przed chwilą przyszła do mnie jedna z Pań ze świetlicy, że chyba muszą założyć kolejny dziennik, gdyż spłynęły nowe karty zapisu i a w dotychczasowych dziennikach nie ma już miejsc...Zasada była taka, że w jednym wpisywano tylko 25 uczniów.

Liczę na Państwa pomoc.

Serdecznie pozdrawiam.

 

izael17-10-2016 10:40:02   [#02]

przy takiej samej "głupawce" podjęliśmy decyzję, że:

jest jeden dziennik-matka, w którym wpisujemy tematy i inne takie

i 3 dzienniki podłączone raczej jako listy obecności

podczas kontroli KO nie zakwestionowano takiego sposobu dokumentowania

zastanawialiśmy się, czy nie zrobić odrębnej dłuuugiej listy dołączanej do dziennika, ale wyszło na to, że tych dziennikach będzie to bardziej trwałe

 

listy są cały czas otwarte i porozkładane na biurku, bo ruch w świetlicy jest nieustanny

 

na koniec roku pakujemy je wszystkie razem i tak są archwizowane

 

PaulinaS17-10-2016 13:49:04   [#03]

Dziękuję, za odpowiedź. Rzewa wysłała mi też swoją wersję dziennika. Teraz przynajmniej wiem, jak to ugryźć. Dobrze być członkiem OSKKO :)

 

izael17-10-2016 15:50:08   [#04]

:)

kinia282018-10-2016 19:56:19   [#05]

Dwa lata temu założyliśmy e-dziennik świetlicy. Jest świetny. Jednym kliknięciem odnotowujemy przyjście i wyjście dziecka. Mamy jeden plan pracy, a każdy nauczyciel ma przypisane dzieci do swojej grupy. Wyświetla się raport tygodniowy i miesięczny. Jesteśmy dużą szkołą i musielibyśmy mieć 10 dzienników papierowych. Poza tym mamy dwuzmianowość i dzieci dowozowe. Nie dawaliśmy już rady. Teraz jesteśmy bardzo zadowoleni.

zss18-10-2016 21:21:53   [#06]

Można prosić na maila firmę, od której masz dziennik. Też pracujemy na e-dzienniku, ale on nie ma opcji świetlicy.

sonka15@interia.pl 

 

z góry dziękuję

 

gimnazjum20-10-2016 07:40:44   [#07]

ja też poproszę jeśli można namiary na firmę

ewitex21-10-2016 22:18:27   [#08]

Proszę powiedzieć, w jaki sposób odnotowujecie w dzienniku taką sytuację. Uczeń zapisany do świetlicy po lekcjach wychodzi ze szkoły na zajęcia dodatkowe do Domu Kultury nie zgłaszając tego nauczycielowi, po czym wraca po godzinie, gdyż ma autobus szkolny do domu. Czy w deklaracjach zapisu do świetlicy rodzice dokładnie określają każdego dnia godziny pobytu dziecka w świetlicy. W jaki sposób zaznaczacie w dzienniku świetlicy nieobecności. Obecności zaznaczam znakiem +, a nieobecności?

izael21-10-2016 22:26:40   [#09]

my piszemy godziny pobytu od...do...

kinia282024-10-2016 18:17:27   [#10]

Witam, wysłałam namiary. Naprawdę warto i nie jest to reklama, ale sprawdzona od trzech lat forma prowadzenia dokumentacji. Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]