Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Realizacja obowiązku
strony: [ 1 ]
Skimir30-09-2016 11:35:53   [#01]

Witam

W ramach kontroli realizacji obowiązku szkolnego USC przysyła nam wykazy uczniów z obwodu itp. itd... Tu wszystko działa jak trzeba.

Problem:

Szkoła X przesyła nam informację, że uczeń Jan Kowalski zamieszkały w naszym obwodzie realizuje obowiązek szkolny w szkole X... Rzecz w tym, że my w wykazach USC nie mamy Jana Kowalskiego. Co z taką informacją należy zrobić? Czy trzeba go wpisać do Księgi Ewidencji Dzieci, tak jakby informacja przyszła z USC i uznać że "obowiązek" jest realizowany?

zaq30-09-2016 20:58:28   [#02]

Ja bym mając te dane raz jeszcze sprawdził w USC czy to np. nie jest zameldowany tymczasowo? Albo zameldowany został po czasie kiedy to USC przygotował wykaz? Kiedyś też tak miałem.


post został zmieniony: 30-09-2016 21:00:31
MKJ30-09-2016 20:59:01   [#03]

Odpisać szkole X, żeby poinformowała szkołę, w której obwodzie dziecko mieszka.

Skimir30-09-2016 21:47:10   [#04]

Rozumiem, że nie powinienem go wprowadzać do KED?

Czy jest obowiązek informowania szkoły X, że takiego ucznia nie mam w wykazie USC? Jeśli to byłby odosobniony przypadek to jeden telefon czy list nie byłby problemem... Jednak ja mam dosyć skomplikowany obwód - bardzo dużo dzieci nie przychodzi do szkoły. Sporo osób ma też domy, w których nie są zameldowani ale podają je w innych szkołach jako miejsce zamieszkania.

Tak więc informacja, ze szkoły X, że zapisali ucznia, którego rodzice jako miejsce zamieszkania podają mój obwód jest dosyć częsta. Wszystko z powodu tego, że w sumie już nikt nie pilnuje kwestii meldowania.

MKJ30-09-2016 23:07:06   [#05]

To rzeczywiście jest problem, bo ustawa mówi o miejscu zamieszkania ucznia, a nie zameldowania.

Skoro szkoła X przesłała Ci informacje o uczniu, którego nie masz w KED to:

a) pomyliła się albo

b) rodzic nie dopełnił obowiązku meldunkowego wynikającego z art. 27 ust. 1 Ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności.

O ile dobrze pamiętam, nie ma już żadnych kar za niedopełnienie obowiązku meldunkowego. Czyli nie wiem, jak Ci pomóc. :-(

MKJ30-09-2016 23:12:43   [#06]

Albo może i wiem...

Skoro rodzic nie dopełnił obowiązku meldunkowego, to uznaj, że tam nie mieszka i zrób jak w [#03].

rzewa01-10-2016 08:19:13   [#07]

ja bym zwróciła się do szkoły, która przysłała informacje o przesłanie oświadczenia rodzica, że dziecko zamieszkuje pod adresem wskazanym w informacji

po otrzymaniu takiego oświadczenia wpisałabym dziecko do księgi ewidencji

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]