Forum OSKKO - wątek

TEMAT: powtarzanie pierwszej klasy
strony: [ 1 ]
hanabi28-09-2016 14:09:59   [#01]

pewnie było, ale liczę na Wasza pomoc, chociażby w odnalezieniu wątku;)

czy dziecko,  które nie ukończyło jeszcze siedmiu lat może ponownie pierwszoklasistą? poszedł jako sześciolatek, teraz rodzice zdecydowali, że ze względu na potrzeby  dziecka woleliby żeby chodziło jeszcze raz do pierwszej klasy, czy to możliwe?

elrym28-09-2016 18:38:15   [#02]

zaczekać trzeba do końca roku

i skorzystać: 

UoSO

Art. 44o. 1. Uczeń klasy I-III szkoły podstawowej otrzymuje w każdym roku szkolnym promocję do klasy programowo wyższej.

2. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych poziomem rozwoju i osiągnięć ucznia w danym roku szkolnym lub stanem zdrowia ucznia, rada pedagogiczna może postanowić o powtarzaniu klasy przez ucznia klasy I-III szkoły podstawowej, na wniosek wychowawcy oddziału po zasięgnięciu opinii rodziców ucznia lub na wniosek rodziców ucznia po zasięgnięciu opinii wychowawcy oddziału.

tym bardziej teraz nie jest to możliwe, bo dziecko otrzymało ocenę dojrzałości szkolnej w związku z  realizacją wychowania przedszkolnego

szkoda że rodzice dopiero teraz, ale... 

Julia30-09-2016 13:13:44   [#03]

Też mam podobny problem. Dziecko przyszło z innej szkoły do drugiej klasy. Jako sześciolatek rozpoczęło obowiązek szkolny. Dopiero teraz rodzice widzą dużą różnicę w rozwoju chłopca w stosunku do starszych dzieci. Uważają (zgodnie z nauczycielką, która pracuje z dzieckiem przez miesiąc), że powtórzenie klasy 1 jest wielką szansą na sukces edukacyjny syna w kolejnych latach.

Poinformowałam rodziców, że niestety już jest za późno. I podobnie jak powyżej, szkoda tylko dziecka...

A może jeszcze da się coś zrobić? 

rzewa01-10-2016 08:26:06   [#04]

hm... ja na miejscu tych rodziców po prostu zmieniłabym dziecku szkołę -> po prostu wypisałabym dziecko z tej szkoły, która mówi że za późno i zapisała do innej która nie musi nic wiedzieć o tym, że dziecko już do pierwszej klasy chodziło...

na tej samej zasadzie można to dziecko cofnąć do I klasy w szkole, w której jest -> po prostu zapisać je po raz drugi do I klasy i tyle...

juasia26-10-2016 17:32:23   [#05]

Mam podobny problem jak Julia. Dziecko rozpoczęło w zeszłym roku szkolnym naukę jako 6-latek, na zakończenie klasy I rodzice nie chcieli słuchać o tym,że ich dziecko powinno kontynuować naukę w klasie I, teraz po 2 miesiącach nauki w klasie II taką potrzebę widzą i koniecznie chcą "cofnąć" dziecko do klasy I.

Chciałabym się przychylic do prośby rodzica, ale nie wiem jak można to formalnie rozwiązać. Rzewa pisze, ze zapisać ponownie do klasy I, ale co w dokumentach klasy II zaznaczyć? Uczeń otrzymał przecież promocję do klasy II. Szkoda czekać do końca roku, żeby niepromować go do klasy III.

Szukam korzystnego rowiązania, może ktoś podobny przypadek już miał?

czesiak27-10-2016 11:42:50   [#06]

Mam przypadek w klasie I sześciolatek nie chce chodzić do szkoły. MEN i KO  odpowiedzieli jednoznacznie, że nie ma odraczania. Ewa sugeruje wypisanie na wniosek rodzica ze szkoły, ale jako dyrektor  mam obowiązek śledzenia gdzie dziecko realizuje obowiązek szkolny. We wniosku o wypisanie rodzic musi napisać dokąd go wypisuje i co z tym zrobić ?

edithael27-10-2016 22:20:06   [#07]

Też mam taką sytuację, rodzice zeszłorocznego 6-latka, po ukończeniu przez niego kl. I przenieśli go do innej szkoły, do kl. II. Teraz chcieliby wrócić, ale ponownie do kl. I

Dzwoniłam do KO (śląskie) i otrzymałam informację taką, jak piszę rzewa - jest obowiązek szkolny dla 7-latków, można je przyjąć do kl. I. Na moją wątpliwość, że ponownie dostanie świadectwo promocyjne do kl. II, pani odpowiedziała: "będą jakieś przepisy przejściowe"...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]