Forum OSKKO - wątek

TEMAT: tatuaż nauczyciela
strony: [ 1 ]
kulka11-09-2016 16:24:34   [#01]

No właśnie, jak w temacie. Ja, jak to często bywa -  z lekko dziwnym problem. Nie podaję na razie szczegółów - jestem ciekawa waszej opinii nt.tego, że nauczyciel (pani nauczycielka) wróciła po wakacjach z tatuażem, w miejscu takim, że widać , nie do ukrycia raczej. Tatuaż ładny, taki....kwiatowo-abstrakcyjny. W miejscu nie do ukrycia. Podzielcie się refleksjami. Przeszkadza/ nie przeszkadza? 

post został zmieniony: 11-09-2016 16:39:21
ReniaB11-09-2016 16:39:52   [#02]

Wiesz czasem myślę, że pora umierać. Nie rozumiem tego , dla mnie to infantylne

AnJa11-09-2016 16:45:12   [#03]

No to umieraj:-) Ale dlaczego z tego powodu?

Świata nie zmienisz- a w nim tatuaż obecny jest wszędzie: od tv poczynając na gabinetach ministerialnych kończąc. Szkoła ma być enklawą?

ReniaB11-09-2016 16:46:43   [#04]

nie potrafię pojąć jak dorosły człowiek może tak ulegać modom; a właśnie dlatego, że to wszechobecne to zaczynam myśleć, ze chyba ja tu nie pasuje

AnJa11-09-2016 16:55:19   [#05]

kolorowanie i długość włosów, okulary, rodzaj i  krój ciuchów, smartfon - to też moda

i dorośli jej ulegają - też raczej nie nosisz spódnicy do kostki, drucianych okularów i włosów w kok:-)

izael11-09-2016 16:59:27   [#06]

dla mnie to nie jest problem, zwłaszcza, że tatuaż ładny

tak mi się wydaje przynajmniej, bo akurat "nie trenowałam" tego w szkole

a tatuaż w formie makijażu permanentnego?

myślę, czy widzę, tak jak AnJa, że tatuaże są wszędzie

nie są dla mnie problemem dredy, czy 3-4 minikolczyki  w uszach

problemem mogłyby być kolczyki w brwiach, nosie, ustach...

problemem mógłby być dla mnie widoczny tatuaż więzienny/wulgarny/niesmaczny w widocznym miejscu

ale może to jest rozmowa o granicach...

i wcale nie twierdzę, że za jakiś czas mi się nie zmieni

-------------------------------------------------------

kiedyś sekretarka przyszła do mnie i powiedziała, że po feriach jeden z uczniów klasy 6 wrócił do szkoły z dredami i że dobrze by było przywołać go do porządku, bo to jednak za wcześnie i jak to wygląda... powiedziałam jej, że niestety nie mogę "przywołać go do porządku", bo dredy są od wielu lat moim marzeniem:))) tylko mi się nie chce, tylko nie mam determinacji itd.  no więc byłabym nieprawdziwa/nieuczciwa w tym...

post został zmieniony: 12-09-2016 18:43:39
MKJ11-09-2016 18:08:45   [#07]

Jak mnie pytają, dlaczego nie mam żadnego tatuażu, to odpowiadam cytatem ze znanego aktora: "A jakbyś miał ferrari, to byś je poobklejał?".

A w ogóle to gustowny tatuaż nie jest zły. :-)

OLGIE11-09-2016 19:44:28   [#08]

nie lubię nawet ładnych tatuaży, ale mnie to jednak nie przeszkadza, że ktoś coś sobie wydziarał - nie mój biznes.

JarTul11-09-2016 20:37:02   [#09]

Pani Irenka wróciał po wakacjach z tatuażem... Problem???
Cóż by zatem to dopiero było, gdyby pani Irenka wróciła po wakacjach jako pan Ireneusz.

Polsko Ojczyzno moja...

joljol11-09-2016 21:13:22   [#10]

izael

a dlaczego w ustach by Ci przeszkadzał?

moja nauczycielka ma i chyba dobrze jej z tym

w 2004 roku byłam na stażu w Picardii - większość pań pracujących w tamtejszych przedszkolach miała kolczyki w różnych miejscach lub ich wielość np. w uszach czy też nad oczami

tatuaże też miały, kolorowe włosy - to było 12 lat temu, doszło i do nas

Daniel120811-09-2016 21:19:45   [#11]

A niech sobie ma i tatuaż. Nauczyciel też człowiek. Życie takie krótkie.

Wertykal11-09-2016 23:01:41   [#12]

Dwie rzeczy.

Czy tatuaż jako forma wyrażania swojej osobowości mi odpowiada, czy się podoba, czy jestem jego zwolennikiem?

Nie.

Czy jako pracodawca mogę zabronić pracownikowi tatuowania swojego ciała, nawet w miejscu widocznym?

Nie.

Oczywiście, gdyby tam był napis "Nie lubię dyrektora" to bym się zastanowił...

... nad sobą!

post został zmieniony: 11-09-2016 23:02:10
izael12-09-2016 08:13:26   [#13]

joljol, nie wiem dlaczego przeszkadzałoby mi akurat to u nauczyciela

nie potrafię tego nazwać

:)

widocznie to jest poza jakąś granicą, co to mam ją w środku

co wcale nie znaczy, że w konkretnej sytuacji nie zmieniłabym zdania

:)

djb12-09-2016 08:36:23   [#14]

Na jednym ze szkoleń p. psycholog powiedziała, że jeden tatuaż to sprawa gustu; jednak drugi i kolejne ponoć łączone są z samo okaleczaniem (pomimo, że tatuaż robi "ktoś drugi").

gimnazjum12-09-2016 08:39:40   [#15]

Cytat o ferrari świetny, napisz proszę którego aktora?

sally12-09-2016 09:11:05   [#16]

George Clooney o tatuażach

Magosia12-09-2016 11:18:34   [#17]

Podobnie ja Izael- bardzo podobnie mam:-)

Jakoś mnie nie raziły i nie rażą ozdoby(?) typu: kolorowe włosy, kolczyki, wiec i tatuaż mi by nie przeszkadzał. Ograniczenia? estetyka, brak wulgarności - granicą jest moje odczucie, sprawa gustu. 

...acha, o dredach nie marzyłam - nigdy;-)

Dobrego dnia:-)

rzepek12-09-2016 16:37:17   [#18]

A czy jest pp na tatuaż nauczyciela? Albo na  mocne mini katechetki (miałam takową. szkoła działa nadal;)) ?

katarzyna3012-09-2016 17:07:11   [#19]

https://kariera.pracuj.pl/rozmowa_kwalifikacyjna/broda-albo-tatuaz-czyli-jak-rekruterzy-oceniaja-wyglad/

Marek Pleśniar12-09-2016 18:47:05   [#20]

w szkole, gdzie zwracamy zazwyczaj uwagę na to jak nosi się młodzież, noszenie się nauczycieli inaczej byłoby nie na miejscu

No i rodzice... Nie wiem czy długo można mieć siłę by bronić przed ich protestami np mocno pokolczykowanego nauczyciela. W końcu pojawia się jednak zmęczone poczucie, że może ten człowiek broniłby się jakoś sam?

Ile w końcu można toczyć wojnę o coś zupełnie pobocznego?

post został zmieniony: 12-09-2016 18:48:46
DYREK12-09-2016 19:16:01   [#21]

zmieniają się obyczaje;-)

Obowiązki nauczyciela (1872)

1. Nauczyciel każdego dnia powinien zadbać o to, aby lampy były napełnione a kominek czysty. 

2. Każdy nauczyciel winien codziennie przynosić wiadro wody i kubeł węgla. 

3. Pióra należy przygotowywać starannie. Końcówki piór można ostrzyc zgodnie z indywidualnymi upodobaniami wychowanków. 

4. Nauczycielowi płci męskiej zezwala się na wykorzystanie jednego wieczoru w tygodniu na sprawy osobiste (bądź też dwóch wieczorów, jeśli regularnie uczęszcza do kościoła). 

5. Po spędzeniu dziesięciu godzin w szkole, nauczyciele mogą oddać się czytaniu biblii lub innych pożytecznych ksiąg. 

6. Nauczycielki, które wychodzą za mąż bądź angażują się w romanse dostaną natychmiastowe wypowiedzenie. 

7. Nauczyciel, który pali, używa alkoholu w jakiejkolwiek formie, uczęszcza do kasyna lub domu publicznego, lub tez goli się u fryzjera dostarcza znakomitych powodów, by żywić poważne wątpliwości, co do jego wartości, zamiarów, prawości i uczciwości. 

8. Nauczyciel powinien odkładać drobne sumy z każdej wypłacanej mu pensji, aby w latach starości nie stać się ciężarem dla społeczeństwa. 

9. Nauczyciel wykonujący swą pracę sumiennie i wiernie przez 5 lat spodziewać się może podwyżki w wysokości dwudziestu pięciu centów tygodniowo, o ile zarząd wyrazi na to zgodę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]