Forum OSKKO - wątek

TEMAT: połączenie etatu
strony: [ 1 ]
mańka22-08-2016 00:32:01   [#01]

Zaplanowałam etat dla na-la. Po rekrutacji okazało się ,że nie ma naboru i brakuje jej do etatu 3 godzin dydaktycznych. 

Nie mam skąd wziąc tych godzin. wiem ,że ma godziny przynane w drugiej szkole prowadzonej przez to samo OP. Czy można tak zrobić połączyc te godzin z dwóch szkół w jeden etat.Czy musi n-l wyrazić zgode?

Jacek22-08-2016 08:21:23   [#02]

owszem o ile nauczyciel zgodzi się na ograniczenie etatu u Ciebie, wtedy OP może dać uzupełnienie do pełnego etatu w tej drugiej szkole.

rzewa22-08-2016 08:44:47   [#03]

nie tak, bo uzupełnienie (art 22 ust 1 KN) to zupełnie co innego jak ograniczenie (art 22 ust 2 KN)

jeżeli w innej szkole są brakujące godziny, to OP daje skierowanie na uzupełnienie (bez żadnych konsultacji z n-lem) i wtedy dopiero n-l decyduje czy się zgodzi na nie czy nie

jeśli się zgodzi, to uzupełnia

a jeśli się nie zgodzi, to pracuje w ograniczonym wymiarze z proporcjonalnym zmniejszeniem wynagrodzenia

uzupełnienie można zastosować w każdym czasie, gdy tego wymaga sytuacja

ograniczenie to zupełnie inna sprawa -> ono jest możliwe również w każdym czasie ale za zgodą n-la; brak zgody n-la w tym wypadku skutkuje albo zwolnieniem w trybie art 20 KN (jeśli terminy na to pozwalają) albo uniemożliwia zmianą warunków zatrudnienia n-la, czyli bez żadnych konsekwencji dla n-la

Jacek22-08-2016 08:58:24   [#04]

dlatego napisałem, że nauczyciel musiałby się zgodzić w tej chwili na to ograniczenie. Jak się nie zgodzi to nie ma dla niego konsekwencji.


post został zmieniony: 22-08-2016 09:00:06
rzewa22-08-2016 12:34:34   [#05]

hm... tak napisałeś, że można było zrozumieć iż uzupełnienie etatu zależy od zgody na ograniczenie -> a takiej zależności nie ma


post został zmieniony: 22-08-2016 12:34:50
Jacek22-08-2016 12:44:26   [#06]

poleciałem skrótem :-)

mańka22-08-2016 22:48:40   [#07]

Rzewo,  dziekuję Twoje porady bardzo często stosuje i sie sprawdzają.

Ale jak się nie zgodzi  na uzupełnienie bo traci tam godziny w innej szkole bo tam by  miała dodatkowe wynagrodzenia, a jest przewodniczącą znp u mnie w szkole. nie wiem czy będzie pracować na ograniczeniu?

A ponadto doczytałam też ,że jeżeli ma uzupełnienie i się zgadza to prawdą jest ,że nie może mieć  ponadwymiarowych w drugiej szkole?

 

 

rzewa23-08-2016 04:05:30   [#08]

jeśli się nie zgodzi na uzupełnienie, to będzie pracować w ograniczonym wymiarze z proporcjonalnym wynagrodzeniem i to, że jest przewodniczącą na to żadnego wpływu nie ma

owszem, nie może mieć godzin ponadwymiarowych, ale... może być w tej drugiej szkole zatrudniona na dodatkowe godziny jeśłi jest tych godzin więcej niż potrzeba do uzupełnienia etatu

juasia23-08-2016 14:42:03   [#09]

1. jak postąpić z nauczycielem zatrudnionym przez mianowanie, który w projekcie miał pełen etat z 18, a teraz chcę mu zaproponować etat łączony (12/18 i 11/25), jakie pismo mu dać? Czy porozumienie zmieniające, czy zgodę na przeniesienie z art 18 KN (nauczyciel wyraził ustną zgodę), czy w ogóle takie ruchy kadrowe można robić teraz? A jak należałoby postąpić, gdyby nauczyciel się nie zgodził się na zmianę pensum w sierpniu?

2. jak postąpić natomiast z nauczycielem, któremu w maju dałam porozumienie zmieniajace, w teraz w sierpniu ono jest już nieaktualne- czy wystarczy moje pismo, że wcześniejsze ustalenia są nieaktualne?

Jacek23-08-2016 14:48:05   [#10]

ad 1. przenieść na podstawie art. 18 na nowe stanowisko z pensum ustalonym zgodnie z uchwałą OP, za zgodą nauczyciela.

ad 2. dałbym pismo i nauczyciel napisze, że wyraża zgodę.

juasia23-08-2016 20:35:15   [#11]

no własnie mam jeszcze jeden dylemat, czy nauczycielowi, który ma pełen etat z pensum 25, przydzielając mu dodatkowe 3 godziny z pensum 18 i przeliczając nowe pensum muszę też dokonać jego przeniesienia z art 18? A co jeśli on się nie zgodzi, mimo, iż ta propozycja jest dla niego korzystna? Z jednej strony do 4 ponadwymiarówek nie muszę pytać o zgodę, a z drugiej strony jest zmiana pensum.

Jacek23-08-2016 20:44:26   [#12]

Tak... to zmiana stanowiska pracy, bo pensum się zmieni po obliczeniu łączonego. Jak się nie zgodzi to nie możesz przenieść na to nowe stanowisko zgodnie z art. 18 KN


post został zmieniony: 23-08-2016 20:44:48

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]