Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje pedagoga szkolnego
strony: [ 1 ]
Jaga27-07-2016 10:44:36   [#01]

Czy może być pedagogiem szkolnym w Zespole Szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum) nauczyciel o kwalifikacjach: licencjat - pedagogika w obszarze nauk społecznych o profilu ogólnoakademickim (w suplemencie: blok fakultatywny - pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną); magister - pedagogika, specjalność pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka; studia podyplomowe - oligofrenopedagogika - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Radca prawny stwierdził, że wg niego kwalifikacje są wystarczające, choć i tak decyduje dyrektor. 

DYREK27-07-2016 11:43:24   [#02]

Pytania jakie zadaje sobie dyrektor:

  • czy poziom i kierunek wykształcenia się zgadza ?

ma studia magisterskie na kierunku pedagogika -> zatem posiada odpowiedni poziom wykształcenia i ukończony odpowiedni kierunek

  • czy ukończona specjalności odpowiada prowadzonym zajęciom ?

 tu dyrektor dokonuje indywidualnej oceny kwalifikacji w oparciu o posiadane dokumenty; przy ocenie dyrektor zadaje sobie pytanie:  czy możliwe będzie wykonanie zadań przypisanych pedagogowi szkolnemu ?

w mojej ocenie tak  - jednak każdy dyrektor podejmuje własną decyzję i za nią odpowiada

rzewa27-07-2016 21:26:08   [#03]

też uważam, że są to odpowiednie kwalifikacje, ale decyzja należy do dyrektora zatrudniającego

:-)

cynamonowa27-07-2016 23:06:56   [#04]

...a ja miałabym obiekcje....wczesnoszkolna i przedszkolna na pierwszy plan się nasuwa....

bogda405-08-2016 21:21:01   [#05]

nie może  być 

DYREK06-08-2016 13:14:17   [#06]

podobno idealnie pasuje pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną 

ale nie dajmy się zwariować

przepis rozporządzenia nie jest tak szczegółowy

zatem uważam tak jak napisałem w #2

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]