Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie z tyt. doktora
strony: [ 1 ]
ane19-07-2016 17:43:14   [#01]

Jak powinna być zatrudniona osoba z kwalifikacjami pedagogicznymi i tytułem doktora, czy jako stażysta i realizować dziewięciomiesięczny staż na nauczyciela kontraktowego, czy jest krótsza ścieżka?

MKJ19-07-2016 17:54:48   [#02]

Art. 9a ust. 3 KN:

"Nauczyciele akademiccy legitymujący się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej lub osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego, (...)".


post został zmieniony: 19-07-2016 17:55:01
DYREK19-07-2016 20:11:24   [#03]

i ust.4

" Nauczyciele akademiccy, posiadający stopień naukowy oraz legitymujący się co najmniej 3-letnim okresem pracy w szkole wyższej, z dniem nawiązania stosunku pracy w zakładzie kształcenia nauczycieli lub kolegium pracowników służb społecznych uzyskują stopień nauczyciela mianowanego."

oraz 

Art. 9c  ust.2 KN

"Nauczyciel kontraktowy lub nauczyciel mianowany posiadający co najmniej stopień naukowy doktora może ubiegać się o uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego po odbyciu stażu trwającego rok i 9 miesięcy. Dyrektor szkoły może nauczycielowi kontraktowemu, który uzyskał awans w sposób określony w art. 9a ust. 3 i ubiega się o uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego, skrócić staż do roku i 9 miesięcy. " 


post został zmieniony: 19-07-2016 20:14:16
ola 1320-07-2016 06:19:56   [#04]

Jeszcze mi wyłuszczcie co to jest ten znaczący dorobek zawodowy? Jak to wygląda z nauczycielem, który był zatrudniony w angielskiej szkole przez 10 lat jako nauczyciel  i uzyskał tam stosowne certyfikaty nauczycielskie (co nie jest takie chop siup).

Pomożecie towarzysze dyrektorzy?

DYREK20-07-2016 08:51:44   [#05]

nie regulują tego żadne przepisy

jeżeli dyrektor uzna, że jest "znaczący" to jest "znaczący" ;-)

może się przyda: wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 29 lipca 2011 r., I OSK 312/11

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5B05B47523  

" ...... że o "znaczącym dorobku" można mówić jedynie wówczas, gdy jest on ponadprzeciętny, znacznie przewyższający dorobek zawodowy wymagany od ogółu nauczycieli. Taki znaczący dorobek powinien znaleźć odzwierciedlenie w przyznanych w dotychczasowej pracy nagrodach i wyróżnieniach, ewentualnie także w dyplomach czy świadectwach potwierdzających uzyskanie dodatkowych kwalifikacji, umiejętności przydatnych w przyszłej pracy nauczyciela. Długoletniego zatrudnienia, a nawet zaangażowania w pracy zawodowej, które powinno przecież cechować każdego pracownika, nie można utożsamiać ze "znaczącym dorobkiem zawodowym". O takim dorobku trudno jest też mówić na podstawie samego przekonania zainteresowanej osoby, iż taki właśnie dorobek posiada.”.

Lucjan20-07-2016 09:18:13   [#06]

W odniesieniu do wątku mam pytanie: Kiedy nauczyciel z tytułem doktora, przyznanym stopniem nauczyciela kontraktowego (z urzędu) może rozpocząć staż na kolejny stopień awansu. Czy obowiązują przerwy tak jak pozostałych po uzyskaniu stopni, czy też może złożyć wniosek od razu po otrzymaniu aktu nadania stopnia kontraktowego??? Ot i to dla mnie zagwozdka???

rzewa20-07-2016 09:35:28   [#07]

musi tak samo jak wszyscy inni przepracować 2 lata jako n-l kontraktowy

Lucjan20-07-2016 10:18:39   [#08]

Dzięki rzewa tak mówi logika, ale przy oświacie słowo logika jest co najmniej nadużyciem

gimnazjum20-07-2016 10:41:27   [#09]

Jak dla mnie Lucjan "Srebrne Usta" za słowa ".... przy oświacie słowo logika jest co najmniej nadużyciem".

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]