Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Realizacja postulatów p. Minister
strony: [ 1 ]
petrus06-07-2016 14:44:46   [#01]

Trzem dyrektorom z jednej gminy Kuratorium odmówiło przedłużenia stanowiska. To mają załatwione wakacje.

rzewa06-07-2016 18:17:23   [#02]

ja na miejscu wójta tej gminy powierzyła tym dyrektorom pełnienie obowiązku dyrektora na max 10 m-cy

jeśli w tych szkołach nie ma wicedyrektora to jest bezproblemowe

a jeśli jest wicedyrektor, to aby to zrobić trzeba go najpierw odwołać (za porozumieniem stron oczywiście) -> taki p.o. dyrektor powołuje potem tego odwołanego wicka na p.o. wicka

wszystko do czasu rozstrzygnięcia konkursu oczywiście

Leszek06-07-2016 22:34:34   [#03]

Trochę karkołomne działanie, opiniowanie wskazane, a tu wakacje i urlopy,

I jak wytłumaczyć wickowi, że  to nieco instrumentalne traktowanie...

Pozdrawiam 

Wertykal06-07-2016 22:41:37   [#04]

Ale zmowę "wadzy" widać gołym okiem.
Przecież w wielu miejscach tak się stało.
Do mnie dotarła wiedza o dwóch na pewno: Warszawa, Rzeszów.
Szykuje się "dobra zmiana"?

"Wadza" pazerna była zawsze.

Ta, na dodatek, jest...

Szkoda słów

rzewa07-07-2016 08:18:17   [#05]

hm... z tego co wiem jakiekolwiek opinie przy p.o. zbędne -> natomiast przeprowadzanie teraz konkursu to dopiero problem, zwłaszcza jeśli chodzi o przedstawicieli rp i rr

..................

Marek, jest tak wszędzie tam, gdzie samorząd nie jest politycznie w zgodzie z władzą centralną... :-(

rzewa07-07-2016 08:52:38   [#06]

z drugiej strony od 1 września 2016 zmienia się nieco skład komisji konkursowej...

jeśli konkurs zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia, to będzie jeszcze po staremu

:-)

ReniaB07-07-2016 08:56:40   [#07]

czasem lepiej przegrać niż wygrać

petrus07-07-2016 10:46:58   [#08]

ReniaB przegrać mogą owszem, ale zatrudnienie w szkole. Zaplanowali sobie cząstkowe etaty.Na wsi nadgodzin nie ma. 

Nassssy07-07-2016 20:38:47   [#09]

W małopolsce również.

Marek Pleśniar07-07-2016 20:59:45   [#10]

ponadto ludzie nie po to zostali dyrektorami albo nauczycielami, że nie chcą tego robić

Iwona 1318-07-2016 13:16:57   [#11]

A z jakich powodów Kuratorium może odmówić przedłużenia stanowiska? Są na to jakieś przepisy? Czy  to tylko widzimisię szanownego Kuratora? Dyrektor ma przecież ważną ocenę,  Kuratorium brało w niej udział  - zresztą  przebieg i atmosfera  tej "oceniającej" wizyty  przedstawiciela KO w szkole i sprawdzanie wyłącznie papierów na wszystko  -  to temat na odrębną dyskusję! ( ja zresztą nie zobaczyłam tej części oceny sformułowanej przez KO! - podobno nie jest do wglądu). Organ prowadzący nie ma do  dyrektora zastrzeżeń, a przepisy chyba nie ustalają dokładnie, kiedy ma być konkurs, a kiedy dalsze powierzenie? Ja bym się nie bawiła w  instrumentalne wykorzystywanie wicedyrektora -  często wcale nie chcą być głównymi, a są świetnymi wicedyrektorami. Powierzanie głównemu teraz stanowiska p.o. to też rodzaj degradacji, bo niby dlaczego ma być teraz pełniącym obowiązki, skoro był dobrym normalnym. A poza tym to jakby oddawanie pola ... Trzeba  powalczyć jednak o pozytywne zaopiniowanie ( bo chyba jest jakiś tryb odwoławczy?). Bo przecież konkursy w nowym składzie komisji   lub przedłużanie powierzeń  przed nami wszystkimi...

rzewa18-07-2016 15:24:30   [#12]

z kim powalczyć i jak?

tu cokolwiek może OP, jak pisano wyżej, ale... to zajmuje dużo czasu, a szkoła musi mieć dyrektora, więc...

albo OP organizuje szybko konkurs i po sprawie

albo odwołuje się lub nie (nie organizuje jednak konkursu), ale wtedy musi powierzyć komuś dyrektorowanie, więc p.o. konieczny będzie

trzeciej opcji nie ma

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]