Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opisowa ocena zachowania
strony: [ 1 ]
ola 1303-06-2016 19:53:46   [#01]

Możecie mnie oświecić, albo pomóc zrozumieć, bo zwątpiłam.

Czy roczna ocena zachowania musi być wyrażona stopniem czy może być też opisowa tak jak śródokresowa?

Trochę się teraz pogubiłam czytając ten artykuł z UoSO:

4. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, oceny bieżące oraz śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne ze wszystkich albo wybranych obowiązkowych lub dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 13 ust. 3, a także śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania mogą być ocenami opisowymi, jeżeli statut szkoły tak przewiduje.
5. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych oraz roczna ocena klasyfikacyjna zachowania są ustalane również według skali określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 44zb.

A w rozporządzeniu ani słowem o ocenie opisowej zachowania! tylko tyle:

2. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, roczną i końcową ocenę klasyfikacyjną zachowania ustala się według następującej skali: 1) wzorowe; 2) bardzo dobre; 3) dobre; 4) poprawne; 5) nieodpowiednie; 6) naganne.

Czyli w klasyfikacji rocznej muszę stawiać stopnie, a nie opis?

Jacek03-06-2016 20:43:41   [#02]

najprościej mówiąc.. jak stosujesz ocenę opisową zachowania zgodnie z zapisami statutu to jednocześnie trzeba ustalić ją w skali określonej w rozporządzeniu

 


post został zmieniony: 03-06-2016 20:46:19

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]