Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzamin klasyfikacyjny jeszcze raz
strony: [ 1 ]
kazdun31-05-2016 11:15:04   [#01]

Powiedzcie mi czy tak dobrze i wyjaśnijcie wątpliwości, proszę

1. konferencja klasyfikacyjna - zatwierdzenie tych nieklasyfikacji

2. wniosek o wyznaczenie terminu egzaminu/ów

3. terminy do 24.06

- zdaje - na świadectwie oceny, w dzienniku - nieklasyfikowany, w arkuszu - nieklasyfikowany - na dole oceny

- nie zdaje dwóch - dwie poprawki w sierpniu

- nie zdaje więcej niż dwóch - zostaje,

- nie przystępuje, nie ma wniosku - na świadectwie - nieklasyfikowany

- był wniosek, wyznaczono termin - nie przystąpił i nie usprawiedliwił - co w arkuszu na dole?

- czy dla takiego delikwenta ekstra uchwała klasyfikacyjna do 24.06

Kroi mi się kilku takich gwiazdorów. Pomóżcie

 

 

rzewa31-05-2016 11:37:05   [#02]

wnioski o egzamin klasyfikacyjny, o ile są potrzebne powinny wpłynąć najpóźniej w dniu klasyfikacji i to przed zebraniem rp

termin egzaminu wyznacza się w tym roku nie później jak 23.06 - można wyznaczyć go w czasie zebrania klasyfikacyjnego (i moim zdaniem jest tak najlepiej)

i teraz:

- jeśli zdaje egzamin to tak jak napisano wyżej - nie jest potrzebne dodatkowe zebranie w celu "zatwierdzenia" wyników egzaminu - po to jest komisja by nie było takiej potrzeby

- jeśli nie zdaje to ew. poprawki i tu jest czasem potrzebna decyzja rp (wtedy albo dodatkowe zebranie albo można w uchwale klasyfikacyjnej przewidzieć wszelkie ewentualności)

- jeśli wyznaczono termin egzaminu a nie przystąpił i nie ustalono terminu dodatkowego, bądź nie przystąpił w terminie dodatkowym - wszędzie nieklasyfikowany i brak promocji, a jeśli to ostatnia klasa szkoły to brak świadectwa

dwalcz15-06-2016 18:45:51   [#03]

Czy są zmiany w składzie komisji egzaminu klasyfikacyjnego?

Jacek15-06-2016 19:04:09   [#04]

od ub. roku nie

dwalcz15-06-2016 19:16:04   [#05]

upewniam się:

przewodniczący komisji -dyrektor,

egzaminujący - nauczyciel przedmiotu, z których jest egzamin.

 

Jacek15-06-2016 19:21:10   [#06]

zależy jaki to egzamin klasyfikacyjny

z powodu nieobecności nieusprawiedliwionej i usprawiedliwionej to
1) nauczyciel prowadzący dane zajęcia edukacyjne - jako przewodniczący komisji;
2) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
z powodu nauczania domowego lub jak uczeń przechodzi z jednej szkoły do drugiej a nie było takich zajęć w obecnej szkole to
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący komisji;
2) nauczyciel albo nauczyciele obowiązkowych zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzany ten egzamin.

post został zmieniony: 15-06-2016 19:21:46
dwalcz15-06-2016 19:26:17   [#07]

Jacku dzięki, podaj mi jeszcze gdzie to mogę znaleźć (pp)

Jacek15-06-2016 19:31:11   [#08]

rozporządzenie o ocenianiu i klasyfikowaniu http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/843/1 

§  17.

5. Egzamin klasyfikacyjny, o którym mowa w art. 44k ust. 2 i 3 oraz art. 66 ust. 1b ustawy, przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1) nauczyciel prowadzący dane zajęcia edukacyjne - jako przewodniczący komisji;
2) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
6. Egzamin klasyfikacyjny, o którym mowa w art. 16 ust. 11 oraz art. 20zh ust. 3 i 3a ustawy, przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący komisji;
2) nauczyciel albo nauczyciele obowiązkowych zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzany ten egzamin.
dwalcz15-06-2016 19:37:29   [#09]

dziękuję Jacku, pozdrawiam

Mada16-06-2016 19:19:26   [#10]

uczeń nieklasyfikowany z wielu przedmiotów plus 2 oceny ndst

czy powinien być składany wniosek o egzamin klasyfikacyjny? (pp)

 

Mada19-06-2016 16:34:04   [#11]

witam

podnoszę precyzując mój wcześniejszy post

uczeń 1 klasy gimnazjum- 8 przedmiotów nieklasyfikowany, 2 ndst (nieobecności  80-90%)

dyrektor zapytał rp czy zgadza się na egzaminy klasyfikacyjne

bez omawiania sytuacji (a głosowali przecież też n-le I-III sp) dyskusji, argumentacji nauczycieli zwykłą większością głosów rp  wyraziła zgodę na egzaminy klasyfikacyjne

wychowawca rozmawiał już z uczniem i rodzicem i ustalono terminy po dwa egzaminy przez 4 dni

pytania takie mam:

czy opisane przeze mnie kroki są ok?

co jeśli rodzic przyniesie zwolnienie lekarskie na ten czas? kiedy następne terminy?

będę wdzięczna za sugestie i odpowiedzi

 

 

 

aleksandra200819-06-2016 16:42:42   [#12]

A co się dzieje w sytuacji , gdy rada pedagogiczna nie wyrazi zgody na egzamin klasyfikacyjny z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności ucznia ?

Jacek19-06-2016 16:48:24   [#13]

nie uzyskuje promocji lub  nie kończy szkoły

MKJ19-06-2016 16:50:21   [#14]

Wówczas uczeń nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej albo nie kończy szkoły.

Mada, skoro RP wyraziła zgodę, to wszystko jest ok. Jeśli uczeń nie przystąpi do egzaminu z przyczyn usprawiedliwionych, to wyznaczasz dodatkowy termin egzaminu, taki, jaki uznasz za stosowny.

aleksandra200819-06-2016 17:03:00   [#15]

A jeśli jest nieklasyfikowany z praktyki zawodowej , bo nie chodził?

 

airam17-08-2018 10:00:41   [#16]

Mam pytanie odnośnie dodatkowych terminów egzaminu klasyfikacyjnego, jeśli uczeń na pierwszym wyznaczonym terminie jest nieobecny i ta nieobecność jest usprawiedliwiona, na kolejnym znowu ta sytuacja się powtarza, to ile razy można taki termin wyznaczyć i jaka jest graniczna data egzaminu klasyfikacyjnego?

MKJ17-08-2018 10:25:54   [#17]

Daty granicznej nie ma, ale dopóki uczeń nie zda egzaminu nie jest promowany i powtarza klasę. Moim zdaniem tylko raz jest taka możliwość.

rzewa17-08-2018 20:15:37   [#18]

wszystko trzeba zakończyć do 31.08 gdyż wtedy kończy się rok szkolny, zatem - o ile przepisy wyraźnie nie pozwalają na to - wszytko dco dotyczy tego roku szkolnego powinno zostać zakończone -> czyli to czy uczeń otrzyma promocję czy nie musi się najpóźniej tego dnia rozstrzygnąć

jedyny wyjątek od tej zasady jest wprost opisany w ustawie i dotyczy on egzaminu poprawkowego - ten egzamin może być przeprowadzony we wrześniu - art 44l ust 3 u.s.o.

natomiast nie ma przeszkód by - do 31.08 - kilkakrotnie wyznaczać termin jeśli jest taka potrzeba

MKJ18-08-2018 21:21:11   [#19]

Rozumiem Rzewo, że chodziło Ci o art. 44m ust. 3 USO.

Masz rację, datą graniczną jest 31.08.

Natomiast co do liczby terminów, to zapis art. 44l ust. 3 (i przy okazji art. 44m ust. 3) sugeruje, że tylko w przypadku nieobecności usprawiedliwionej ucznia na pierwszym terminie (ustalonym zgodnie z art. 44l ust. 2) uczeń może przystąpić ponownie w terminie wyznaczonym przez dyrektora. Nie jestem przekonany, że ten zapis można rozciągać i na dodatkowy termin.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]