Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Prawa nauczyciela zatrudnionego przez mianowanie!
strony: [ 1 ]
hela24-05-2016 20:13:18   [#01]

Czy nauczyciel zatrudniony przez mianowanie ma większe uprawnienia niż nauczyciel zatrudniony na umowę na czas nieokreślony na niepełny etat  przy ustalaniu godzin w arkuszu organizacyjnym? Czy tylko nauczycielowi zatrudnionemu przez mianowanie należy się cały etat, a pozostali muszą mieć uzupełnienie etatu świetlicą, gdy brakuje godzin z przedmiotu? Dałem n-lowi zatrudnionemu przez mianowanie dał 12 godzin historii i uzupełniłem etat 8 godzinami świetlicy, natomiast n-lowi zatrudnionemu na czas nieokreślony przydzieliłem 17 godzin historii i godzinę wychowawczą - ma etat.

Czy ten pierwszy nauczyciel może zakwestionować przydział godzin i ewentualne iść z tym do sądu. Nadmieniam, że jest nauczycielem dyplomowanym i wcześniej zaczął pracę w pełnym etacie niż ten  drugi.

hela24-05-2016 21:22:09   [#02]

Proszę o pomoc !!!

Jacek24-05-2016 21:28:29   [#03]

Ten pierwszy nauczyciel 12/18 historii i 8/26 świetlicy zatrudniony na podstawie mianowania (nie przez mianowanie) to jeśli to zostało zaproponowane zgodnie z uchwałą OP o łączeniu etatu i po obliczeniu, że daje to pełny etat winien być przeniesiony na to nowe stanowisko na podstawie art. 18 KN ale za jego zgodą.

Zasadniczo nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania ma lepszą ochronę niż ten na umowie o pracę.


post został zmieniony: 24-05-2016 21:28:57

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]