Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sztandar
strony: [ 1 ]
Iw104-05-2016 13:42:55   [#01]

Planuję uroczystość 150-lecia istnienia szkoły, a przy okazji nadania szkole sztandaru ,czy istnieje wzór wniosku do OP o nadanie sztandaru, czy jest to procedura " uznaniowa w danym regionie" ;jeśli mogę prosić Gabę o kontakt na priva, bo zaintrygował mnie kolor i " kaczka hagsburska?", a także żorżeta francuska - skąd to?
gorąco pozdrawiam

 

DYREK05-05-2016 16:35:01   [#02]

nadanie imienia -> tylko organ prowadzący na wniosek Rady Szkoły lub na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego

ufundowanie i wręczenie sztandaru (OP nie nadaje sztandaru) -> może to zrobić np. Rada Rodziców, Rada Gminy, Wójt, zaprzyjaźniona firma, były absolwent szkoły lub absolwenci, osoba prywatna, fundacja ...... itd.

zobacz odpowiedni załącznik do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 ze zm.) i zapisy Waszego statutu

 

muza08-01-2018 13:28:51   [#03]

Czy projekt sztandaru winien być skonsultowany z heraldykiem? Czy są jakieś zasady, jak powinien taki sztandar wyglądać? Wiem, że barwy narodowe, orzeł, ale np. czy muszą być elementy związane z regionem? Co powinnam jeszcze wiedzieć?

rzepek08-01-2018 19:10:15   [#04]

Nie słyszałam o heraldyku;) Nam Patronkę na sztandarze wyhaftowały zakonnice na podstawie obrazu J.Matejki. Na drugiej stronie orzeł w koronie i tradycyjnie "Bóg. Honor, Ojczyzna". Zakonnice mają wzory:)

muza09-01-2018 08:49:20   [#05]

Oj tam, oj tam ;). Nam sztandaru nie przygotowują siostry zakonne, jest on już zaprojektowany przez firmę, która takowe rzeczy wykonuje, ale im bliżej terminu, tym więcej życzliwych - albo i nie ;) - osób podpowiada, co trzeba uwzględnić. Robi się nerwowo, po prostu :). Dziękuję za podpowiedż:).

DYREK09-01-2018 10:27:35   [#06]

Stare przepisy dotyczące sztandaru (z przed UoSO) odsyłały do ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach.

Obecnie szkoła może mieć sztandar, ale brak jest uregulowań prawnych dotyczących jego wyglądu. 

Może się przyda wątek:

Akt nadania (ufundowania) sztandaru - pomocy........

muza09-01-2018 19:39:35   [#07]

Dziękuję; podstawy prawne już posprawdzałam, teraz sen z powiek spedza mi niepewność dotyczące tego, czy wyglad sztandaru mam opisać we wniosku do RM czy też nie skoro to nie RM jest fundatorem? Spotkałam się z wnioskami bez tego opisu, ale już uchwały zawierają opis? Więc skąd? Coraz więcej wątpliwości...

an09-01-2018 20:23:19   [#08]

Muza...powiedz proszę od czego rozpoczęłaś starania o sztandar. Ile taki sztandar kosztuje? Kto jest fundatorem? Jak to wszystko zorganizować? Jak długo trwają przygotowania? Chciałabym u siebie wprowadzić sztandar i kompletnie nie wiem od czego zacząć.

muza09-01-2018 21:05:09   [#09]

Niestety, póki co czuję, że działam po omacku. W najblizszych dniach chcemy złożyć wniosek o nadanie imienia; jetemy juz po wyborach. Przy okazji uroczystosci nadania imienia, chcemy też "uzyskac" sztandar. Fundator? Hm... sami zdobylismy pieniadze na ten cel (Rada Rodziców), 2 sposorów i rodzina patrona. Poki co tyle. WIem, co powinnien zawierac wniosek do RM, nie wiem, co ze sztandarem, tzn. czy jakis wniosek do RM - raczej nie; fundatorzy przekazuja nam sztandar, ok, ale czy uchwała RM musi zawierac jego opis? Nie wiem.... Czuje, ze jestem w rozsypce! 

Koszt z drzewcem, tabliczkami, rękawiczkami .... ok. 6 000,00 zł; firma z Poznania, widziałam jeden z już wykonanych sztandarów - świetna robota.

No i póki co tyle :)

an10-01-2018 07:28:37   [#10]

Muza dziękuję za informację. Powiedz jeszcze jak długo to wszystko trwa? Na kiedy planujesz uroczystości? Czy jak dopiero zaczynam szukać sponsorów wyrobię się na październik?


post został zmieniony: 10-01-2018 07:31:39
AnJa10-01-2018 11:26:51   [#11]

Nie znam szczegółów, ale nasza sp, przekształcone 1 września z gimnazjum, miało nadanie sztandaru 11 listopada

Koszt samego sztandaru ok.5 tys, sponsorzy: rodzice i firmy zewnętrzne, chyba troche dołożył też gmina.

Ale szkoła imię już miała. 

muza30-07-2018 21:18:50   [#12]

Uff... jesteśmy po.

do #10)

Pieniądze na sztandar mieliśmy z imprezy, którą od lat organizowaliśmy.

Sztandar poznańska firma wykonała w miesiąc, RM wniosek zaakceptowała jeszcze w styczniu (mielismy dogadane).

Zarezerwowanie sceny, krzeseł, nagłośnienia itp. - marzec.

Przygotowanie posiłku - Rada Rodziców

Zaproszenia rozdane na początku kwietnia.

Uroczystość odbyła się na początku maja.

an31-07-2018 18:50:35   [#13]

Fajnie, że masz to za sobą. Ja jestem przed. Ale sztandar już zamówiony. Wniosek na nadanie imienia złożony. Teraz TYLKO zorganizować imprezę.

Muza...napisz w wolniejszej chwili jaki miałaś scenariusz uroczystości.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]