Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kto lepszy na nauczyciela wspomagającego ? a może żaden ?
strony: [ 1 ]
edek27-04-2016 20:45:44   [#01]

Pomóżcie rozważyć kwestię która z osób może być zatrudniona jako nauczyciel wspomagający ( w klasie IV SP - uczeń z Aspergerem )

1. studia wyższe z administracji samorządowej (mgr) + przygotowanie pedagogiczne + kurs kwalifikacyjny z oligofreno

czy

2. licencjat z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej + studia podyplomowe z "Terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych" 

A może żadna ? 

Bas27-04-2016 20:51:49   [#02]

Powinien być pedagog specjalny. A więc żaden z nich. Niektórzy (wśród nich i ja - tymczasowo, do czasu pozyskania specjalisty) dają rewalidację uczniowi z ZA oligofrenopedagogowi. Konsultowałam się z poradnią w tej sprawie, sugerowali właśnie oligo. Wg  mnie oligo aspergerowcowi na nic, więc pozyskuję :-)

Przejrzyj forum, był osobny wątek : dla kogo wspomagający (czy jakoś tak)

gosiaz28-04-2016 12:25:17   [#03]

W orzeczeniu dla ucznia z zespołem Aspergera nie wskazano na potrzebę zatrudnienia dodatkowo nauczyciela czy asystenta. I obserwacja nie wskazuje na taka potrzebę. Ważne byłyby jednak dodatkowe zajęcia wspierające dla dziecka indywidualne i grupowe. Bardziej potrzebne dodatkowe godziny i możliwość dodatku za warunki trudne dla nauczyciela.

Czy zatrudnienie dodatkowego jest w takiej sytuacji obligatoryjne? W rozporządzeniu: "zatrudnia się dodatkowo.... z uwzględnieniem realizacji zaleceń zawartych w orzeczeniu...".

Czy orzeczenia wydane przed zmiana powinny być uzupełnione zaleceniem zatrudnienia, czy nie ma takiej potrzeby?

Czy jeżeli zatrudniam dodatkowego n-la (rozumiem, że może to być psycholog jako specjalista wskazany w rozporządzeniu) na podstawie rozporządzenia, to daję także 2 godz. rewalidacji?

Bas28-04-2016 14:53:26   [#04]

Obligatoryjne. Nie musi być w orzeczeniu. "Zatrudnia się" , a nie "można zatrudnić". Przejrzy wątek (jak wyżej). Tak, 2 godz. oprócz innych działań wspomagających (np. asysta w klasie).


post został zmieniony: 28-04-2016 14:54:15

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]