Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Liczba dzieci w grupie - przedszkole miejskie.
strony: [ 1 ]
Popek25-04-2016 21:02:10   [#01]

Witajcie. Mam nietypowe pytanie. Czy jest przepis regulujący minimalną liczbę dzieci w grupie w przedszkolu samorządowym. Szukałam, ale wszędzie pisze się o maksymalnej liczbie. Rekrutacja podstawowa właśnie się zakończyła i przyjęłam po 17 dzieci do trzech najmłodszych grup. Czy grupy z taką ilością dzieci zostaną zatwierdzone przez OP? Bo jeśli nie, to będzie za późno na zwolnienie nauczycieli.

Ala25-04-2016 21:08:39   [#02]

to może pogadaj ze swoim OP?

Popek25-04-2016 21:11:12   [#03]

OP wie że mam 30 miejsc wolnych, ponieważ rekrutacja przebiega w formie elektronicznej. 

Ala25-04-2016 22:29:12   [#04]

zapytaj wprost ile oddziałów otworzą u ciebie

może w innych przedszkolach jest nadmiar dzieci i zostaną do ciebie skierowane

skoro rekrutacja elektroniczna to OP pewnie sobie symulację zrobi

Popek25-04-2016 22:38:53   [#05]

Mam wrażenie że OP na ten moment nie interesuje się sprawą (ma wgląd we wszystkie wolne miejsca w mieście, a takie są w każdym przedszkolu). W czasie rozmowy padło stwierdzenie, że może podczas rekrutacji uzupełniającej liczba dzieci się zwiększy. Boję się tego, że arkusz zostanie zatwierdzony (bez zmiany ilości oddziałów) a potem organ zapyta czemu nie została zmniejszona ich liczba (przez dyrektora oczywiście). Ja nie mam pewności czy rekrutacja uzupełniająca rozwiąże problem.

Leszek26-04-2016 10:20:43   [#06]

a projekt arkusza w OP już złożyłaś?

pozdrawiam


post został zmieniony: 26-04-2016 10:20:53
hania27-04-2016 13:57:37   [#07]

o rany, jest takie op z wolnymi miejscami w przedszkolu? dajcie trochę... :-)

 

rzepek16-05-2016 21:22:41   [#08]

Ustawa reguluje ilość dzieci w klasie, przedszkolu, itp. A jeżeli mam do dyspozycji malutką salkę, w której nie zmieści się 25 dzieciaków, to co wtedy? Dzielić na grupy?

I jeszcze mam drugie pytanie: od 09.2016r. dzieci 4-letnie mają prawo do uczęszczania do przedszkola. Z tym ,że  to gmina ma zapewnić miejsce w   przedszkolu, a jeżeli droga przekracza 3 km -to ma dzieci dowozić. Czy dobrze zrozumiałam zmiany w uoso? U mnie mam w odziale przedszkolnym dzieci -5cio i 6latki. 4-latków juz nie bardzo mogę przyjąć -z powodów, jak wyżej mimo, że łacznie nie będzie ich więcej niz 25 sztuk. Ale jak realizować podstawę z 3 rocznikami równocześnie?

Benigna17-05-2016 00:11:53   [#09]

rzepku - od sześciu lat realizujemy podstawę programową w grupach z trzema rocznikami jednocześnie - da się

korzystamy z programu wychowania przedszkolnego autorstwa Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopały - „Zanim będę uczniem” - jest przeznaczony do pracy w takich grupach - nauczyciel planuje pracę uwzględniając nie wiek kalendarzowy, a zdiagnozowany poziom rozwoju

nie jest to łatwe dla nauczyciela, ale możliwe i daje dobre efekty

zainteresujcie się pomysłami na pracę wywodzące się z pedagogiki Montessori, wykorzystujcie założenia planu daltońskiego

zajrzyj na naszą stronę (o innowacjach):

http://www.przedszkole3.olsztyn.pl/podstawowy/23-nowa-innowacja

mam również jedną z sal malutką (40 m kw.) i zapis w statucie o tym, że ta grupa liczy nie więcej, jak 16 dzieci (przewalczyłam z op przy pomocy rady rodziców oraz ... sanepidu)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]