Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Komisje konkursowe, także do Jersza
strony: [ 1 ]
Leszek25-04-2002 19:48:06   [#01]

Cześć!

Zmiana ustawy o systemie oświaty z dnia 15 marca 2002 r. w art. 36a ust. 5 wchodzi w życie 14 dni po ukazaniu się Dziennika Ustaw tj. od 19.04.2002 r. i dotyczy czynności organu prowadzącego :

"W celu przeprowadzenia konkursu organ prowadzący (...) określa regulamin konkursu oraz powołuje komisję konkursową w składzie (...)"

Skład komisji winien być taki jaki obowiązuje w dniu "powołania" , czyli przed 4 maja bez ziany, a po 4 maja zwiększony jak w/w zmianie ustawy.

Pozdrawiam

Leszek

Jersz25-04-2002 22:29:10   [#02]

A oto właściwy początek tego wątku ---

Zadałem Leszkowi pytanie na priva

Czy nowe przepis w sprawie składów komisji konkursowych dotyczą wszystkich postepowań konkursowych, które odbedą się po 3 maja , z wyjatkiem tych do ktorych komisje zostały powołane lub zostaną powołane przed 4 maja br.?

Zamieściłem w liście również poniższą informację.

Została znowelizowana ustawa o systemie oświaty - Dz.U. z 2002 r. Nr 41, poz. 359, Dz.U. z dnia 2002.04.19) Nowelizacja (Art. 5. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.) wejdzie w zycie 4 maja 2002 r.

Art 1 pkt. 2) w art. 36a:

a) ust. 5 otrzymuje brzmienie:

   "5. W celu przeprowadzenia konkursu organ prowadzący szkołę lub placówkę określa regulamin konkursu oraz powołuje komisję konkursową w składzie:

1) po trzech przedstawicieli:

a) organu prowadzącego szkołę lub placówkę,

b) organu sprawującego nadzór pedagogiczny,

2) po dwóch przedstawicieli:

a) rady pedagogicznej,

b) rodziców,

3) po jednym przedstawicielu zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy.",

b) skreśla się ust. 5a;

 

Odpowiedź jest w tym wątku powyżej

Pozdrawiam Jersz (szczególnie Leszka)

Ewa z Rz26-04-2002 14:13:55   [#03]

Różnie bywa...

Mój organ wczoraj latał jak z piórkiem rozwożąc zawiadomienia o konkursie, bo przeczytawszy ustawę, po konsultacji z ko, jest przekonany, że MUSI zdążyć przed 4 maja.
Konkurs dawno był ogłoszony, termin składania dokumentów też juz upłynął, ale nie było jescze ustalonej daty... No i właśnie wczoraj podjęli decyzję, że będzie w poniedziałek.
Czy jest w porządku, jeżeli członek komisji o terminie dowiedział się dopiero dzisiaj?
jerzyk26-04-2002 22:59:03   [#04]

Stało się

i już - nim sie wyjaśni to zakonkursujesz :-)).W każdym razie, ja  już za Ciebie trzymm kciuki :-))

Powodzenia Ewo!

Ewa z Rz26-04-2002 23:03:17   [#05]

Niestety nie...

To niestety nie mój konkurs... Ja tylko kibicuję i posmiac się mogę :))
jerzyk26-04-2002 23:11:54   [#06]

Dałem sie zwieść :-))

nieważne . Doczekam i Twojego z zaciśniętymi kciukami :-))
Mania27-04-2002 09:59:01   [#07]

ten temat i u nas gorący

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]