Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Styczniowe faktury za energię, gaz z grudnia
strony: [ 1 ]
Kasia201210-02-2016 09:56:09   [#01]

Mam pytanie odnośnie zapłaty za faktury wystawione w styczniu 2016 roku ale dotyczące zużycia energii elektrycznej za grudzień 2015 czy możemy je opłacić ze styczniowej dotacji w niepublicznej placówce oświatowej? Wiem, że są dwa stanowiska - wydział kontroli starostwa mówi, że jeśli jest wystawiona w tym roku faktura to tak, natomiast księgowa mówi, że księguje to do kosztów z zeszłego roku i nie chce się zgodzić na taką zapłatę. Z jakich źródeł zapłacić taką fakturę?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.

Stefan Ruta10-02-2016 12:37:21   [#02]

fakturę wystawioną w styczniu płacisz normalnie zgodnie z terminem zapłaty bez względu na to jakiego okresu dotyczy

Aneta Krzykawska10-02-2016 20:14:12   [#03]

Ja nie oplacam tych faktur z żadnej dotacji. W moim organie  dotujacym uwazaja ze faktury muszą być za okres którego dotacja dotyczy i opłacone w okresie rozliczeniowym czyli środki za daną fakturę mają zejść z konta dotacji. A za dany rok mam się rozliczyć do 27 grudnia a do 31 oddać niewykorzystane środki.  To się nie da opłacić wiele faktur za media.  

rzewa11-02-2016 07:15:48   [#04]

Twój organ dotujący przekracza swoje kompetencje -> dotacja do dzialalnosci oświatowej jest dotacją PODMIOTOWĄ a nie przedmiotową

faktura zaplacona w styczniu jest rozliczona dotacją przyslugującą w roku zapłacenia faktury a nie w rpoku zużycia energii czy gazu -> zatem w styczniu płacisz za gaz zużyty w grudniu 2015 i przedstawiasz tę fakturę w rozliczeniu dotacji za 2016 rok, ktore powinno mieć miejsce w styczniu 2017

Kasia201211-02-2016 07:27:58   [#05]

Bardzo Wam dziękuję - w moim przekonaniu własnie data wystawienia dokumentu jest ważna - i zapłacimy ją z dotacji bieżącej za styczeń. 

Pozdrawiam serdecznie

Aneta Krzykawska11-02-2016 16:08:38   [#06]

Nie pierwszy raz przekracza swoje kompetencje ale dopóki mi to nie szkodzi to nie mam siły nikogo douczać. A fakturę płacę z innych środków i jest ok. Ale mam nadzieję, ze kiedyś ktoś wyżej (RIO, SKO)  to skontroluje i im wytłumaczy.  

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]