Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rekrutacja do gimnazjum 2016 - jak to przeprowadzić ?
strony: [ 1 ]
leszek4609-02-2016 12:21:44   [#01]

Zarządzenie Łódzkiego KO z 21.01.2016 r.wprowadziło nowe terminy rekrutacji na nowy rok szkolny  do gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych (nie wiem czy w innych województwach jest tak samo ?). Jak zaplanować projekt organizacyjny szkoły (do oddania OP w kwietniu) kiedy podania o przyjęcie do szkoły dotrą w czerwcu ?

Jacek09-02-2016 12:43:35   [#02]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=56310&ux=55&pst=1#pst1 

noe1909-02-2016 12:59:02   [#03]

#Leszek46

przecież jesteś szkołą obwodową (Gimnazjum), więc możesz planować

 

olaszyma09-02-2016 13:40:55   [#04]

Leszku, pierwszy raz w tym roku macie tak długi termin składania dokumentów. wszyscy z innych województw Wam zazdrościli bo mogliście faktycznie planować. My zakładaliśmy czarny scenariusz, dawaliśmy ograniczenia i wypowiedzenia, w sierpniu robliśmy korektę. Nasz kurator (śląski) dał nam w tym roku więcej czasu na decyzję - listy mamy publikować dopiero w lipcu. Też mnie to  nie cieszy.Mam nadzieje że zrobie do 10 lipca, a potem urlop ;-))

Do Noe19. Nie wiem w jakim typie szkoły pracujesz, ale wiedz, że bycie szkoła obwodowa  nie gwarantuje pełnego naboru i niewiadoma jest podobnie jak w ponadgimnazjalnych ( no może trochę mniejsza, choć i tak co roku trzeba bawić się we wróżkę aby przewidzieć jaki procent dzieci z obwodu pójdzie gdzie indziej - czytaj zostanie "wydrenowane" przez gimnazja utworzone przy liceach)

noe1909-02-2016 14:21:14   [#05]

jestem gimnazjum obwodowym, więc wiem jak jest z naborem.

Myślę, że daleko nam do niewiadomej w ponadgimnazjalnej.

Leszek46 może zobaczyć jak statystycznie wygląda to w jego szkole, nie wiem jak długo jest dyrektorem.

Też zawsze przyjmuje wersję pesymistyczną (dzieci lądują gdzie indziej). Nigdy nie mam 100% SP do G


post został zmieniony: 09-02-2016 14:21:33
cynamonowa09-02-2016 15:30:27   [#06]

.....tak sobie tylko myślę...( po co te czarne scenariusze, wręczanie Art20 ( co wiąże się z ludzką tragedią czasami)

Jaki jest zatem powód tak wydłużonej rekrutacji. Czy nie można tego zorganizować już w kwietniu czy maju....?

AnJa09-02-2016 15:33:37   [#07]

a wg jakiego kryterium, jeśli odpadają oceny i wynik sprawdzianu?

cynamonowa09-02-2016 15:43:25   [#08]

wynik sprawdzianu nie ma wpływu na ukończenie gimnazjum, uczniowie, którzy nie kończą SP z powodu ocen niedostatecznych to zapewne promil promili....

AnJa09-02-2016 17:55:43   [#09]

rzoumiem więc, ze u Ciebie nie ma rekrutacji rozumianej jako nabór spoza obwodu

w tej sytuacji termin rekrutacji jest bez znaczenia- Ty już 6 lat temu mniej więcej wiedziałaś, ile dzieciaków skończy VI klasę i przyjdzie do Ciebie

ewentualne kilka osób ekstra więcej przyjmiesz i tak- bez odrzucenia kogokolwiek

ewentualna rekrutacja kwietniowa oznaczałaby, ze wiedziałabyś już wtedy ile dzieci obwodowych do Ciebie nie przyjdzie

ale te dzieci obwodowe, które Cię nie chcą gdzieś ubiegają się o przyjęcie

i w tym gdzieś prawdopodobniej jest ich więcej niż 1 osoba na wolne miejsce

i właśnie o kryteria naboru w takich szkołach pytałem- jakie mają być przy rekrutacji w kwietniu.

cynamonowa09-02-2016 18:08:49   [#10]

AnJa....w zasadzie jest tak właśnie jak napisałeś. Spoza obwodu robimy nabór do klas sportowych ( połowa kwietnia)

 A że mamy zespół ( Sp i Gim)....to w zasadzie już dziś mogłabym zrobić arkusz. Mi nie chodzi o sytuację mojej szkoły. Cały czas nie rozumiem dlaczego te terminy rekrutacji do gimnazjów sięgają aż końca lipca.

AnJa09-02-2016 18:22:10   [#11]

To jeszcze inaczej.

Mam gimnazjum. Z danych dzielnicy wynika, ze w obwodzie zameldowanych jest 100 przyszłych pierwszoklasistów.

Moja szkoła ma najlepsze wyniki w dzielnicy i co roku jest do niej 100 chętnych spoza obwodu

Ja mam w szkole miejsca na 150 pierwszoklasistów.

Nie interesują mnie klasy sportowe ani inne- chce mieć wszystkie ogólne.

Na podstawie jakich kryteriów mam w kwietniu odrzucić 50 osób?

(dla uproszczenia przyjałem, ze z 100 chętnych spoza obwodu nikt nie osiwiadczy, ze obwód zamieszkuje, choć nie jest zameldowany- co jest oczywiście niemożliwe)

mstola09-02-2016 19:40:04   [#12]

Mam taki sam problem, w tym roku mam chętnych na dodatkowy oddział z poza obwodu i jak mam planować?

AnJa10-02-2016 08:28:53   [#13]

Tak jak w szkołach ponadgimnazjalnych było zawsze - wykorzystując dane (liczby i trendy).

Jeśli w arkuszu masz ten oddział ujęty- nie masz podstaw do dawania art.20 lub ograniczenia, jeśli nie masz- dajesz je a w razie zgody OP na dodatkowy oddział- proponujesz nauczycielom wycofanie.

Jeśli masz w arkuszu a nie nabierzesz tego oddziału - art.20 w lipcu, z odszkodowaniem za skrócony okres wypowiedzenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]