Forum OSKKO - wątek

TEMAT: umowa o pracę - niepubliczna
strony: [ 1 ]
Aneta Krzykawska22-11-2015 09:22:12   [#01]

W jaki sposób sformułować umowę o pracę gdy nauczyciel ma pensum 30 h a pozostałe 10 godzin to własna praca nauczyciela, itp. ? Obecnie mam umowy na pełen etat i mam problem z kartami obecności. Wpisywanie 8 h np. 8.00 - 16.00 podczas gdy nauczyciel pracuje 10.00 - 16.00 jest poświadczeniem nieprawdy i może rodzić kłopoty. Jeżeli np. w tym czasie zdarzy się wypadek a nauczyciel ma wpisane że był na terenie zakładu pracy a nie był. Jak to wygląda w publicznych? Skąd wiadomo kiedy nauczyciel (poza realizacją pensum) wykonuje obowiązki związane z pracą. I jak to dokumentować? Chodzi mi głównie o wypadki w czasie pracy bo nie chciałabym nauczycielowi zaszkodzić gdy faktycznie pracował ale chciałabym miec podstawę do tego.   

Np. nauczyciel pracuje 6.30 - 12.30, jedzie do domu  a po południu jedzie do marketu po balony na bal karnawałowy ale nie zgłasza tego dyrektorowi bo zresztą bez sensu żeby o takich rzeczach informował. W drodze ma wypadek. Czy jest to wypadek w czasie pracy? Czy musiałby on być w godz. 12.30 - 14.30 żeby jako taki go wykazywać? 

Innym problem, mam nauczyciela, który 6.30 - 12.30 pracuje u nas a od 13.00 - 16.30 w innej placówce. Tutaj juz w ogóle nie ma możliwości żeby od 12.30 - 14.30 pracował na rzecz naszego przedszkola więc cześć rzeczy wykonuje w sobotę i niedzielę. 

Czy może, żeby się zabezpieczyć, nauczyciel powinien zawsze być na placówce (8 h) i tam się przygotowywać a na wyjazdy w czasie pracy zawsze powinien mieć delegacje/ skierowania itp. - nawet na te drobne. 

DYREK23-11-2015 16:42:58   [#02]

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/karta-nauczyciela-nie-dla-przedszkoli-niepublicznych

kris27-11-2015 17:47:42   [#03]

Można wprowadzić zadawniony system pracy gdzie ustala się, jako miejsce wykonywania pracy oprócz godzin przeznaczonych na bezpośrednią pracę z uczniem na terenie szkoły inne miejsca wybrane samodzielnie przez pracownika do realizacji zadań określonych w umowie o pracę. Pracownik jest zatrudniony wówczas w pełnym wymiarze zatrudnienia 40 godzin/tydzień z tym, że ustalone pensum np. 25/40 realizuje w szkole a pozostałe godziny w wybranym przez siebie miejscu. W takim systemie pracuje się podobnie jak przy zatrudnieniu z KN.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]