Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana rozp. o bibliotekach pedagogicznych - konsultacja
strony: [ 1 ]
halinah09-08-2015 20:46:55   [#01]

6 sierpnia ogłoszono projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12275305

czy zostaliśmy poproszeni o konsultacje?

Leszek09-08-2015 22:00:46   [#02]

OSKKO jest na liście konsultantów.

Pismo MEN pewnie w drodze,

Pozdrawiam 

Leszek10-08-2015 10:24:55   [#03]

Wg mnie - odnoszę się tylko do projektu:

1. propozycja zmian korzystna z uwagi na ukonkretnienie zadań PBP w paragrafie 1 ust. 2 pkt 2 obecnego rozporządzenia - większe związanie ze specyfiką PBP,

2. pozostałe zmiany maja charakter redakcyjny.

pozdrawiam

 

Marek Pleśniar10-08-2015 16:16:31   [#04]

nie czekajmy więc na pisma:-) Podnosimy ten wątek i prosimy o głosy

Leszek10-08-2015 18:08:06   [#05]

Ano

Pozdrawiam 

Leszek14-08-2015 12:39:58   [#06]

zatem uwag nie ma

pozdrawiam

halinah14-08-2015 22:23:09   [#07]

 

Było:

2) organizowanie i prowadzenie wspomagania:

a) szkół i placówek w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, w tym w wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej,

b) bibliotek szkolnych, w tym w zakresie organizacji i zarządzania biblioteką szkolną;

Ma być:

2) organizowanie i prowadzenie wspomagania:

a) szkół i placówek w wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych,

b) bibliotek szkolnych w zakresie organizacji i zarządzania biblioteką szkolną;

 

Organizacja biblioteki szkolnej i zarządzanie nią należą do dyrektora szkoły, nie wiem, jakie miałoby tu być zadanie b-ki pedagogicznej. Natomiast opuszczenie w zapisie sformułowania „w tym” bardzo ogranicza współpracę obu typów bibliotek. Do tej pory otrzymywaliśmy (nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych) wsparcie w zakresie pomocy metodycznej, prowadzenia warsztatów i szkoleń, wspomagania we współpracy nauczycieli bibliotekarzy szkół różnego typu… Jak to będzie dalej wyglądać – nie wiem.

 

Leszek15-08-2015 08:38:11   [#08]

Zwróć uwagę,  że biblioteka pedagogiczna "organizuje i prowadzi wspomaganie " i to pozostaje. Nie wyręcza dyrektora i nauczyciela biblioteki szkolnej.

BP nie powinno dublować zadań ODN i PPP w zakresie wspomagania , i dlatego myślę, że trzeba na proponowane zmiany spojrzeć kompleksowo, poprzez propozycje zmian w zadaniach PPP i ODN.

Pozdrawiam

halinah18-08-2015 08:26:03   [#09]

Na temat propozycji ODN skierowanych do szkolnych bibliotek wolałabym się nie wypowiadać publicznie i wśród kulturalnych ludzi (nie chcę uogólniać, oceniam to, co jest w "naszym" ODN)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]