Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kształcenie uczniów niepełnosprawnych
strony: [ 1 ]
cynamonowa28-07-2015 21:04:19   [#01]

Czy dobrze rozumiem, ze w związku z podpisaniem nowego rozporządzenie dotyczącego kształcenie uczniów niepełnosprawnych ( http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/ksztalcenie-dzieci-niepelnosprawnych-rozporzadzenie-podpisane.html )

7.2. W przedszkolach ogólnodostępnych, innych formach wychowania przedszkolnego i szkołach ogólnodostępnych, w których kształceniem specjalnym są objęte dzieci i uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na autyzm, w tym zespół Aspergera, lub niepełnosprawności sprzężone, zatrudnia się dodatkowo:

1)         nauczycieli posiadających kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych lub specjalistów...

2)w przypadku klas I–III szkoły podstawowej – asystenta, o którym mowa w art. 7 ust. 1e ustawy, lub

3)     pomoc nauczyciela

 

Jeśli w klasie masowej mam ucznia z ZA i rodzic wystąpi z wnioskiem o nauczyciela wpierającego to  OP będzie musiał wyrazić na to zgodę?

Leszek28-07-2015 21:24:32   [#02]

Nie rodzic ma występować  a Ty masz zapewnić nauczyciela z kwalifikacjami

Pozdrawiam

gronostaj31-07-2015 10:08:59   [#03]

Czy zatrudnienie nauczyciela z podyplomówką z ologofreno wystarczy? Czy to za mało?

shegreta09-08-2015 23:13:12   [#04]

Powiedzcie, proszę: jeśli mam kilkoro takich uczniów (głównie slabowidzący) i są w różnych klasach to zatrudniam tylu nauczycieli ile jest oddziałów z tymi uczniami????

cynamonowa11-08-2015 13:13:33   [#05]

..tu mowa , ze dla uczniów z ZA, autyzmem lub sprzężeniami ....

shegreta11-08-2015 16:04:41   [#06]

Ale par. 7 ust. 2 mówi,że dla pozostałych niepełnosprawności OP może (czyli nie musi) dać n-la (pedagogika specjalna a w kl. 1-3 asystent lub pomoc n-la). I chcę wiedzieć jak zapytałam powyżej.

 

dota15024-09-2015 13:40:45   [#07]

A ja mam taki kwiatek. Uczeń klasy II technikum z niepełnosprawnością sprzężoną ( słabowidzący, słabosłyszący ,niepełnosprawność ruchowa prawie niewidoczna) powinien mieć od 1 stycznia dodatkowego nauczyciela. Organ pieniądze da , nauczyciela z kwalifikacjami znajdę to nie problem. Ale  jest to praktycznie najlepszy uczeń w klasie, bardzo dużo pracuje, korzysta z pomocy specjalistów po szkole  , ma zajęcia rewalidacyjne.Obawiam się ,że dodatkowy nauczyciel będzie tylko dla niego stygmatyzowaniem, a  nie powiem w szkole są inni którym by się przydał , ale nie mają orzeczeń. Czy można jakoś z tego zrezygnować? naprawdę będzie to dla akurat Tego ucznia krzywdzące.  Pozdrawiam

 

 

joszka25-09-2015 15:19:47   [#08]

Poradnia ...."orzeka o potrzebie kształcenia specjalnego'.Nie moge znaleźć zapisu o ilości godzin zajęć rewalidacyjnych.Kołacze mi się,że dwie,ale...

rzewa26-09-2015 00:27:24   [#09]

zajrzyj do ramowego planu nauczania...

:-)

AMS28-09-2015 14:30:58   [#10]

ja też mam pytanie. czy nauczycielka po studiach wyższych zawodowych na kierunku pedagogika specjalna w zakresie pedagogiki integracyjnej może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w szkole podstawowej i gimnazjum (ogólnodostępnym).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]