Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pytania awansowe
strony: [ 1 ]
hania15-07-2015 12:52:39   [#01]

po kolejnych komisjach w tym roku, doświadczeniu "sporoletnim" jako członek komisji, w tym dużo egzaminacyjnych ( na mianowanego ,w wielu różnych gminach) oraz w kwalifikacyjnych - na dyplomowanego

a dodam, że w dwóch różnych rolach - trochę jako związkowiec ( wbrew pozorom, nie za wiele, czasami, nauczyciel jest niestety "sterowany" przez dyrektora: jak zz, to pomyślą w komisji, że jesteś słabiutki:-)

mam takie wnioski:

- bardzo rzadko dyrektor - jako pełnoprawny członek komisji zadaje pytanie delikwentowi.....a właściwie czemu? bo wystawił pozytywna ocenę dorobku? bo zna nauczyciela? bo.....? bo boi się że nauczyciel nie odpowie?  właśnie w tym roku na kilku kolejnych komisjach stwierdziłam, że - zadali! i fajnie! i np - bo nauczyciel mógł sie czymś tam pochwalić, o czym w nerwach zapomniał...

Pytajcie Dyrektorzy! Nie umawiając się wcześniej na pytanie - ze 2 razy jako związkowiec zapytałam, z rozpędu o coś i... spotkałam się potem z zarzutem: "ugadałaś pytanie"... a akurat nie i... przykro mi było, no, ale - umówmy się - rozumiem stereotyp.....

Może dyrektorzy też mają takie obawy??

więc że związkowiec nie pyta  - nie mam potrzeby tu tłumaczyć...:-)

 

ot tak mnie naszło w awansowym okresie na myślenie:-)

 

acha - edytując:

najfajniejsze dzisiejsze pytanie od OP: jakie prawa ma pan jako nauczyciel...

się sprawdził człowiek akurat baaardzo fajnie

bo większość nauczycieli, to pamięta o obowiązkach

a uczniów - o prawach:-)

ten wiedział o co chodzi!

 

 


post został zmieniony: 15-07-2015 12:54:53
zapolska16-07-2015 07:49:46   [#02]

Popieram haniu

link12324-07-2015 10:44:39   [#03]

Podnoszę wątek. Sprawa dotyczy prezentacji nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień awansu zawodowego nauczyciel mianowany. Czy wg Was taka prezentacja powinna dotyczyć tylko 5 wymagań zgodnie z par. 7 pkt 2 rozporządzenia?

MKJ24-07-2015 13:45:17   [#04]

Nie, zgodnie z rozporządzeniem prezentacja dotyczy dorobku zawodowego nauczyciela, natomiast pytania komisji mogą dotyczyć tylko wymagań z § 7 ust. 2.

Gaba25-07-2015 04:57:46   [#05]

Hanu, nikogo o nic nie pytam, bo nie popieram tej formy awansu zawodowego - sama papierkologia i wydumane miejscami kryteria - itp., itd.

 

Od samego początku jestem przeciw!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]