Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Negatywna ocena pracy, odwołanie
strony: [ 1 ]
lidka127-06-2015 09:36:06   [#01]

Witam i życzę  udanych wakacji. Ja muszę jeszcze niestety popracować. Proszę o poradę. Wystawilam negatywną ocenę pracy. Zaczynają się wakacje i również dla mnie czas urlopu. Nauczyciel na pewno będzie się odwoływał od oceny. Czy ja mam czekać na jego odwołanie 14 dni i wysłać je do KO czy jeśli mnie nie będzie już w pracy, to może on złożyć odwołanie bezpośrednio do KO ? 

 

MKJ27-06-2015 09:57:15   [#02]

Art. 6a ust. 9 pkt 1:

"Od ustalonej oceny pracy, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia, przysługuje nauczycielowi prawo wniesienia odwołania, za pośrednictwem dyrektora szkoły, do organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą."

Nauczyciel wnosi odwołanie za pośrednictwem dyrektora. Jeśli nauczyciel ominie dyrektora i wniesie bezpośrednio do KO, to KO prawdopodobnie to uwzględni, ale dyrektor nie może odmówić przyjęcia od nauczyciela odwołania i przesłania do KO. Oczywiście, nie musi tego robić osobiście - może to zrobić osoba zastępująca dyrektora podczas jego nieobecności.

Gaba27-06-2015 09:58:12   [#03]

1. Ma prawo do odwołania, więc Ty pełny profesjonalizm.

2. Ty masz prawo do urlopu - art. 64 KN, więc nadal pełny profesjonalizm.

 

- Przygotuj pismo przewodnie, wyślesz, jeśli odwołanie do Ciebie wpłynie, po to jest taka procedura, byś mogła się odnieść do odwołania, skoro nie możesz się odnieść do  odwołania, szczegółowo, a najlepiej w punktach wyjaśnij, dlaczego jest negat. Poinstuuj sekretariat, co ma robić - czyli kiedy wysłać.

- W związku z przewidywanym odwołaniem p. XYZ od oceny stażu oraz nakładającym się moim prawem pracowniczym w trybie art. 64 przekazuję...

(datę daj tę, w której piszesz oczywiście)

AnJa27-06-2015 16:28:34   [#04]

Niewykluczone (nie wiem co w szkole Lidki jest), że także:


1. niezwłocznie zorganizuj sekretariat,

2. znajdź osobę zastępującą

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]