Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop zdrowotny a L-4
strony: [ 1 ]
emen25-06-2015 23:17:07   [#01]

Błagam pomóżcie, bo pierwszy raz mam taką sytuację. Nauczyciel już w maju  złożył wniosek o urlop zdrowotny od 1.09., Dyrektor wyraził zgodę. W międzyczasie nauczyciel zachorował i do chwili obecnej przebywa na zwolnieniu lekarskim. Żeby skorzystać z urlopu w czasie wakacji- musi mieć zdolność do pracy, której w obecnym stanie zdrowia nie dostanie, tak więc do 1.09.najprawdopodobniej nadal będzie przebywał na L-4. Co w takim razie z urlopem dla poratowania zdrowia? Czy L-4 nie wyklucza możliwości z jego skorzystania? (moim zdaniem nie - i po L-4 , od 1.09 n-l może skorzystać z urlopu zdrowotnego, ale są różne opinie). No i co po urlopie zdrowotnym (który ma trwać do 30 czerwca)- czy n-l ma prawo do wykorzystania urlopu wakacyjnego z tego roku skoro będzie w tym czasie na L-4? Mam juz mętlik w głowie i bardzo liczę na Wasze doświadczenie.

Gaba25-06-2015 23:54:05   [#02]

1. przede wszystkim spokój.

2. Nauczyciel jest L4, dokąd mu lekarz to zwolnienie daje. 

3. Potem wraca do pracy lub idzie na urlop dla porataowania zdrowia.

4. Niewydany urlop za 2015 - wydasz po powrocie nauczyciela urlopu dla poratowania zdrowia.

rzewa26-06-2015 08:23:09   [#03]

a jeśłi nie otrzyma L4 w czasie wakacji będzie na urlopie wypoczynkowym bieżącym bez względu na to czy przyniesie zaświadczenie od lekarza czy nie

urlop wypoczynkowy może być jak najbardziej udzielony bez takiego zaświadczenia, jeśli pracownik jest na zwolnieniu aż do momentu rozpoczęcia urlopu -> zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy jest wymagane przy przystąpieniu do pracy po urlopie, jeśli przed urlopem pracownik chorował więcej niż 30 dni

emen26-06-2015 15:14:26   [#04]

A według naszego PIP (i chyba gdzieś o tym czytałam również), nauczyciel jeżeli chce skorzystać z urlopu po L-4- musi mieć zdolność do pracy (nawet jeżeli wypada to w czasie wakacji). mój nauczyciel takiej zdolności nie dostanie, a więc do 31 sierpnia na L-4 a od 1 września- urlop zdrowotny.

rzewa26-06-2015 23:16:09   [#05]

Wyrok SN z dnia 20 marca 2008 r.
II PK 214/07
Nie jest sprzeczne z przepisami prawa pracy (art. 165 § 1 i art. 229 § 2 k.p.) rozpoczęcie zaplanowanego urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po ustaniu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą pracownika, która trwała dłużej niż 30 dni.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]