Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Upośledzenie w stopniu lekkim n.indywidualne - kwalifikacje
strony: [ 1 ]
jaris-116-04-2015 13:17:06   [#01]

Czy ucznia upośledzonego w stopniu lekkim na indywidualnym może uczyć nauczyciel po nauczaniu specjalnym, czy jednk muszą to być specjaliści "przedmiotowcy"?

Szkoła podstawowa, klasy IV-VI.

rzewa16-04-2015 13:26:12   [#02]

najlepiej by n-le mieli i jedne kwalifikacje i drugie, ale przede wszystkim, w szkole ogólnodostępnej, powinni mieć kwalifikacje przedmiotowe (oligo nie jest konieczne)

jaris-116-04-2015 13:45:17   [#03]

Czyli, tak jak myslałem, naucznie specjalne nie uprawnia takiego nauczyciela do nauczania wszystkich przedmiotów u ucznia z lekkim w szkole ogólnodostenej w trybie indywidualnym?

rzewa16-04-2015 14:03:05   [#04]

nie, gdyż nawet w szkole specjalnej dla takich uczniów zajęcia muszą prowadzić n-le mający kwalifikacje odpowiednie do nauczanych przedmiotów oraz dodatkowo kwalifikacje właściwe dla niepełnosprawności uczniów (w tym wypadku oligo),

ponieważ Twoja szkoła nie jest szkołą specjalną, zatem oligo nie jest wymagane, ale zajęcia (nawet na NI) muszą prowadzić n-le mający kwalifikacje właściwe do rodzaju prowadzonych zajęć -> czyli n-le przedmiotowcy

uczeń ten realizuje przecież tę samą pp co reszta Twoich uczniów (i prawie tę samą ramówkę) i ma te same przedmioty co reszta, zatem zajęcia muszą być prowadzone przez n-li mających kwalifikacje do tych przedmiotów

jaris-116-04-2015 14:09:54   [#05]

Ja tak sądziłem, ale pojawiły sie wątpliwości, więc czerpię z wiedzy mądrzejszych w materii :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]