Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podręczniki do języków w I gimnazjum
strony: [ 1 ]
sońka29-03-2015 22:17:36   [#02]

mam oddziały dwujęzyczne i w związku z tym uczniowie nie mają podręcznika na poziomie A1, tylko wyższy

z MEN dostałam odpowiedź, że w tej sytuacji rodzice mogą partycypować w kosztach zakupu

w związku z tym dla tych klas nie zamawiam podręcznika z dotacji

Gaba30-03-2015 02:57:15   [#03]

nasz prelegent 16 marca w tak nie mówił - a p. minister Augustyn powiedziała, by nie wyszukiwać problemów, tylko używać rozumu. Nie wiem, czy RIO przyjmie takie argumenty, ale świadków było sporo -

u nas różnicuje dotację drugi język  - inna cena jest dla hiszp., inna dla francuskiego, inna dla niemieckiego - pan prelegent chyba nie wiedział, że tak się podzieje. 

 

A angielski uczymy na 5 poziomach od A1 do B2 w obrębie jednego roku - grupy te przechodzą zmiennie i płynnie... do następnych poziomów...

1 września robimy test i dowiadujemy się, że po ok. 20 osób jest grupach 

1.  A

2. A 1

3. A1+

4. B1

5. B2 

 

i co?

 

I będę używać rozumu!

elizab03-04-2015 10:27:44   [#05]

Od jakiegoś czasu obserwuje listę podręczników zatwierdzonych do użytku wieloletniego i nasunęło mi się pytanie co w sytuacji gdy z danego przedmiotu nie ma żadnego podręcznika dopuszczonego do użytku? Jakie są wtedy procedury? Chodzi o podręcznik do gimnazjum do jednego z języków obcych.

sońka03-04-2015 15:01:41   [#06]

wtedy jest to materiał edukacyjny

i dlatego z dotacji na ćwiczenia (nie da się zaszaleć)

AnJa04-04-2015 07:27:08   [#07]

Materialy edukacyjne zdaje się są wieloletnie- czyli z puli podrecznikowej.

zbyszekja07-04-2015 21:18:23   [#08]

Jak myślicie, czy jest możliwe następujące rozwiązanie. W gimnazjum nauczyciele nie korzystają z podręczników np.: na lekcjach informatyki, zajęć artystycznych, edb. Czyli teoretycznie z puli podręcznikowej zostanie mi kasa. Czy mogę ją przeznaczyć na zakup papieru do ksera lub wydruk nazwijmy to materiałów edukacyjnych /oczywiście rozliczenie fakturami zakupu lub usług/. I czy te materiały muszą być przeznaczone tylko dla wymienionych wyżej przedmiotów, czy mogą to być materiały /zgodnie z zasadami wieloletnie/ dla innych przedmiotów.

AnJa07-04-2015 21:31:02   [#09]

Jesli dobrze zrozumialem info z men ( a raczej dobrze) - mogą. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]