Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ściąganie - odpisywanie
strony: [ 1 ]
Gaba29-03-2015 04:26:35   [#01]

Pewna kobieta napisała do mnie tak - o co chodzi, przecież wszyscy ściągali, myśmy (czyli ja? - dopisek GO), moi studenci ściągają, moja córka...

Chciałam wprawdzie zapytać, co Pani robi, by nie ściągali - ale nie mogę znaleźć wspólnego języka, nie potrafię, mam jakieś blokady.

Zrobiło mi się niesmacznie, nie ściągałam i nie chcę być w to wplątywana, nawet przez familiarne zwroty.

 

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sledztwo-na-stanford-co-piaty-student,61,0,1746749.html

AnJa29-03-2015 08:26:09   [#02]

Też nie sciągalem. Korzystałem z dostepnych zasobów, w tym czasami dorobku intelektualnego osób z mego bliskiego otoczenia.

Marek Pleśniar29-03-2015 09:56:22   [#03]

My, nasi rodacy, jesteśmy często cwani, ale też zaradni w tym...

Ale co to ja miałem..

Mnie ze ściągania wyleczył pewien pan profesor matematyk, który mnie wyrzucił z kolokwium, mimo że nie ściągałem Miałem jednak ściągę i on ją wykrył. Lecz nie to wykrycie mnie wyleczyło, lecz jego obrzydzenie wobec niecnych intencji studenta.

--

Był ten starszy pan dla mnie autorytetem i po prostu nie mogłem znieść tego, że właśnie ktoś taki mnie źle ocenia

Po to chyba piszę tę przydługawą wypowiedź. 

Jeśli w szkole nie ma autorytetów, pies z kulawą nogą jej nie uszanuje, nikogo nie oburzy niecność sztubackich przestępstw. Jeśli szkołą udaje poważną, wszyscy to bez pudła odkryją. Jeśli nauczyciele są mierni, mało obowiązkowi, nie mają pasji, wiedzy, nie są kulturalni i oczytani. Jeśli są nikim takim...

Nic z tego nie będzie bez autorytetów

No więc: co pani ostatnio czytała? Czy to prawda, że pani z koleżankami postawiłyście na radzie pedagogicznej postulat, żeby nie kupować pisma pedagogicznego, bo go nikt nie czyta, a za te pieniądze zaprenumerować Poradnik Domowy? (tak było u mnie). Jakiej muzyki pani słucha? 

W czym jest pani mądrzejsza od dzieci?


post został zmieniony: 29-03-2015 10:01:17
agawo31-03-2015 10:35:50   [#04]

Preambuła do Uoso - "nauczanie i wychowanie - (..) za podstawę przyjmuje uniwersalne zasady etyki."

 

Uczciwość to uniwersalna zasada i tamtej Pani obowiązkiem jest jej przestrzegać, nauczać i w niej wychowywać...

Smutne to naprawdę, że bywają nauczyciele, którzy niewiele rozumieją z sensu tego zawodu...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]