Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans dyrektora
strony: [ 1 ]
poli28-03-2015 21:12:26   [#01]

czy można robić awans w takim przypadku ?

jeden rok - jako wicedyrektor bez godzin dydaktycznych (0,5 etatu)

drugi rok - jako wicedyrektor w tym 10h jako pedagog (1 etat)

trzeci rok - jako dyrektor w tym 10h jako pedagog (1 etat)

i czy w takim przypadku obowiązuje plan rozwoju, czy tylko ocena OP ?


post został zmieniony: 28-03-2015 21:24:07
rzewa28-03-2015 21:35:39   [#02]

tylko ocena OP, ale zatwierdzony plan rozwoju za pierwsze 2 lata potrzebny, bo na tej podstawie zalicza się te 2 lata do okresu wymaganego na stanowisku dyrektora i...

wniosek awansowy będzie mógł ten dyrektor złożyć dopiero we wrześniu -> czyli awans dopiero 1.01 następnego roku

poli28-03-2015 21:51:31   [#03]

dziękuję za odpowiedź! w takim razie jeszcze jedno pytanie:

1 i 2 rok - człowiek pracował jako nauczyciel (zatwierdzony plan)

3 rok - w innej placówce jako dyrektor z 10h dydaktycznymi

  1. czy w tej sytuacji tak jak wyżej - ocena OP za ten jeden rok pracy i wniosek dopiero we wrześniu ?
  2. czy za pierwsze 2 lata tylko zatwierdzony plan, bez cząstkowej oceny i sprawozdania?

 


post został zmieniony: 28-03-2015 21:54:33
rzewa28-03-2015 23:11:29   [#04]

2 x tak

Sisteron29-03-2015 22:48:51   [#05]

Witam,

w trakcie awansu na n-la dyplomowanego objęłam stanowisko dyrektora w innej placówce.

1 rok -n-l mianowany, 1 rok 9 m-cy n-l mianowany-dyrektor

Rozumiem, że do KO składam ocenę cząstkową z poprzedniej placówki oraz oceną wystawioną przez organ prowadzący za 1 rok i 9 m-cy?

Czy jeszcze o czymś muszę pamiętać?

Czy podobnie jak Ayki wniosek będę mogła złożyć we wrześniu?

 

 

poli30-03-2015 09:06:32   [#06]

tak jak pisze rzewa:

  1. oceny cząstkowej nie składasz- tylko zatwierdzony plan rozwoju + ocena OP (za okres pracy jako dyrektor)
  2. wnioski niestety składamy po 4 latach od uzyskania nadania stopnia mianowanego (czyli do końca września)
rzewa30-03-2015 09:51:23   [#07]

okres pracy uprawniający dyrektora do złożenia wniosku awansowego to 3 lata (pełne) dyrektorowania i min 4 lata pracy ze stopniem n-la mianowanego

do tych 3 lat dyrektorowania zalicza się okres, odbytego przed objęciem stanowiska, stażu na n-la dyplomowanego


post został zmieniony: 30-03-2015 09:52:36
poli30-03-2015 21:46:36   [#08]

doprecyzowane z dokładnością zegarmistrzowką  :)

ps. wku...rzające jest, że awans dyrektora, nawet w jednym roku jego dyrektorowania to już pełne lata, co wydłuża złożenie wniosku i utratę zwiększonego o kilka miesięcy wynagrodzenia  :(

Sisteron27-01-2016 13:54:00   [#09]

Witam,

podzielcie się proszę doświadczeni dyrektorzy z procedurą oceny pracy dyrektora do awansu.

Złożyłam wniosek o dokonanie oceny.

1)Dostałam pismo, że kontrola z JST odbędzie się w ferie. Mam zaplanowany urlop-mogę zwrócić się z prośbą o przesunięcie na inny termin?

2)Czy powinnam dostać zakres kontroli?czy mogę o taki wnioskować?

3)Co z wnioskiem o wyrażenie opinii na temat mojej pracy przez RP złożony przez JST? Komu to przekazuję? odczytuję na spotkaniu RP i proszę, aby coś napisali?

Pozdrawiam i dziękuję :)

adamek1227-01-2016 18:50:46   [#10]

Ocena pracy dyr:

1. składasz wniosek do OP

2. kuratorium informuje o planowanej wizycie - dostajesz tabelki do wypełnienia (z wyprzedzeniem ok. 2 tyg.)

3. pismo od OP jest skierowane do RP. Ja zrobiłam to tak: odczytałam treść pisma na posiedzeniu RP + poprosiłam, aby wybrali spośród siebie osoby (zespół) który się tym zajmie i wyszłam. Wybrali się sami i  napisali treść opinii.

4. Dodatkowo poprosiłam o opinię Radę Rodziców.

5. OP wysłał osobne tabelki do wypełnienia i już :-)

 

Sisteron27-01-2016 21:32:36   [#11]

Czy taką opinię RP się opiniuje-przeprowadza się głosowanie? czy n-le podpisują się pod opinią? czy tylko do protokołu zostaje podpięta jako załącznik i taką tez oddaję do OP?

Mój OP, chce przyjść na kontrolę w ferie, a mam zaplanowany urlop. A zakresu kontroli mi nie podali. Mogę poprosić o zmianę terminu i zakres kontroli?

 

 

rzewa27-01-2016 21:58:24   [#12]

możesz prosić 

a dla opinii rp (i rr) w związku z oceną pracy dyrektora nie ma pp, ale jak OP wystąpił, to rp powinna odpowiedzieć - jeśli ma to być zdanie rp, to głosowanie jest konieczne (ew. może być aklamacja) a opinia wysłana do OP musi być podpisana przez dyrektora, gdyż tylko dyrektor ma prawo reprezentowania szkoły oraz jest on przewodniczącym rp

MKJ27-01-2016 22:03:15   [#13]

Mam wątpliwości, co do podstawy prawnej tej opinii RP przy dokonywaniu oceny pracy dyrektora...

Rzewa, mnie uprzedziła. :-)


post został zmieniony: 27-01-2016 22:04:42
Ala27-01-2016 22:35:19   [#14]

Z koniem kopać się nie warto :)

MKJ27-01-2016 22:41:25   [#15]

Tyż prawda!

Ale czasami tak sobie myślę, czy nie warto uświadamiać, jakie przepisy prawa obowiązują w danym zakresie i jak je stosować. Ponoć kropla drąży skałę...

Ala28-01-2016 09:40:35   [#16]

warto :)

ale dyplomatycznie bym to zrobiła w innym terminie ;)))

Sisteron04-05-2016 18:18:20   [#17]

Awans dyrektora na nauczyciela dyplomowanego

1) nauczyciel w trakcie stażu na dyplomowanego przechodzi do innej placówki, obejmuje stanowisko dyrektora. Czy powinien złożyć nowy plan rozwoju?przygotować  aneks do planu rozwoju? (jeżeli tak, komu?kto go zatwierdza?)

2)czy nieuzyskanie oceny wyróżniającej zaprzepaszcza odbyte lata stażu? jeżeli będzie możliwość złożenia o ponowną ocenę za rok, to czy istnieje możliwość, aby wtedy złożyć wniosek o postępowanie kwalifikacyjne do KO?

3) czy ktoś się odwoływał od oceny pracy dyrektora? (warto czy też nie?)

4) z rozporządzenia w sprawie awansu...z 2013 r.

wyciąg z w/w Rozporządzenia:

2. Wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego obejmują:

1)   uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań  mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły, a w przypadku nauczycieli, o których  mowa w art. 9e ust. 1–3 Karty Nauczyciela – uzyskanie pozytywnych efektów w zakresie realizacji zadań odpowiednio  na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją; 2)   wykorzystywanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej;

3)   umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie otwartych zajęć,  w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć dla nauczycieli w ramach  wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć;

4)   realizację co najmniej trzech z następujących zadań:

a)opracowanie i wdrożenie programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich, b)   wykonywanie zadań doradcy metodycznego, egzaminatora okręgowej komisji egzaminacyjnej, eksperta komisji  kwalifikacyjnej lub egzaminacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy, rzeczoznawcy do spraw  podręczników, a w przypadku nauczycieli szkół artystycznych – także konsultanta współpracującego z Centrum  Edukacji Artystycznej,

c)   poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub  opiekuńczych,

d)uzyskanie umiejętności posługiwania się językiem obcym na poziomie zaawansowanym, a w przypadku nauczycieli języków obcych – uzyskanie umiejętności posługiwania się drugim językiem obcym na poziomie zaawansowanym, e)   wykonywanie zadań na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich we współpracy  z innymi osobami, instytucjami samorządowymi lub innymi podmiotami,

f)   uzyskanie innych znaczących osiągnięć w pracy zawodowej;

5) umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych lub innych, z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony.

§ 9. 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje: 1)   poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela  kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także poświadczoną kopię aktu nadania stopnia awansu zawodowego;

2)   zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:

a)   wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć  w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze  niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego  wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,

b)   dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,

c)   dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,

d)   uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku  nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia – także o ocenie dorobku zawodowego  za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;

3)   w przypadku nauczyciela mianowanego:

a)   opis i analizę realizacji wymagań określonych w § 8 ust. 2, w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów,

b)   poświadczoną kopię dyplomu lub świadectwa potwierdzającego zaawansowaną znajomość języka obcego w rozumieniu przepisów w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu  kształcenia nauczycieli – jeżeli nauczyciel realizował zadanie, o którym mowa w § 8 ust. 2 pkt 4 lit. d.

2. Dokumentacja składana przez nauczycieli, o których mowa w art. 9e ust. 1–3 Karty Nauczyciela, załączona do wnios- ku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, obejmuje:

1)   poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela  kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także poświadczoną kopię aktu nadania stopnia awansu zawodowego;

2)   zaświadczenie pracodawcy o spełnieniu wymagań dotyczących okresów pracy, urlopowania lub zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy, wymaganych do złożenia wniosku, jeżeli okresów tych nie można udokumentować na podstawie  świadectw pracy;

3)   w przypadku nauczyciela mianowanego – dokumentację, o której mowa w ust. 1 pkt 3;

4)   w przypadku nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora szkoły – sprawozdanie z ostatnich 3 lat pracy  obejmujące w szczególności charakterystykę i rozwój kierowanej przez niego szkoły w tym okresie, z uwzględnieniem  efektów kształcenia i wychowania, a także wyróżniającą ocenę pracy uzyskaną w okresie zajmowania stanowiska dyrektora szkoły, z zastrzeżeniem pkt 7; 5)   w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1 Karty Nauczyciela – sprawozdanie z ostatnich 3 lat pracy  zawierające informację o sposobie realizacji zadań związanych z zajmowanym stanowiskiem, z zastrzeżeniem pkt 7;

6)   w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 3 Karty Nauczyciela – sprawozdanie z realizacji, w okresie  ostatnich 3 lat, zadań odpowiednio na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich – potwierdzone przez właściwy organ organizacji związkowej, w której nauczyciel pełni funkcję z wyboru, z zastrzeżeniem  pkt 7;

7)   w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9e ust. 5 Karty Nauczyciela – odpowiednio dokumenty, o których  mowa w pkt 4–6, a także:

a)   zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub  rodzaju prowadzonych zajęć w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym  niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru  zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, (sama wystawiam sobie zaświadczenie ?)

b)   zatwierdzony plan rozwoju zawodowego nauczyciela oraz sprawozdanie z jego realizacji. (zatwierdzony w poprzedniej placówce+ aneks?)

 

Pomóżcie, jakie dokumenty dołącza do wniosku dyrektor? ( te pogrubione czcionką? czy coś jeszcze?)


post został zmieniony: 04-05-2016 18:32:32

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]