Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oflagowanie szkoły podczas protestu.
strony: [ 1 ]
MKJ26-03-2015 18:48:37   [#01]

ZNP wystąpił z prośbą o zgodę na powieszenie flag związkowych i transparentów na budynku szkoły w związku z trwającym protestem nauczycieli. Moim zdaniem szkoła (instytucjonalnie) nie jest stroną w tym sporze i nie powodów, aby ją oblepiać hasłami, ale może się mylę. Nasunął mi się pomysł, żeby zapytać o opinię RP, bo mój pogląd na działalność związkową może być mocno wypaczony, ale najpierw zapytam Was. Co o tym sądzicie? :)

AnJa26-03-2015 18:56:28   [#02]

 RP do tego nic nie ma. A ponieważ to jest ich miejsce pracy to wystepować o zgodę moga- czy można odmówić nie wiem.

jasza6626-03-2015 19:36:59   [#03]

 

Można odmówić ale zwykle traktowane jest to przez związki jako utrudnianie działalności

http://lexdiploma.pl/74/zakaz-oflagowania-szkoly-przez-zwiazek-zawodowy-to-utrudnianie-jego-dzialalnosci-681.html

 

ale

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/517952,zamiast_strajku_mozna_zorganizowac_manifestacje.html

 

po wyroku

http://blog.e-prawnik.pl/wywieszanie-flag-przez-zwiazki-zawodowe.html

 


post został zmieniony: 26-03-2015 19:38:42
MKJ26-03-2015 20:10:50   [#04]

Dziękuję za oba głosy.

AnJa, wiem, że RP nic do tego nie ma, ale z prośbą wystąpiła, jak to w oświacie, międzyzakładowa organizacja związkowa, co uważam za stawianie mnie w niezręcznej sytuacji - nie wiem, ilu moich pracowników jest reprezentowanych przez tę organizację, bo mnie to nie interesuje, nie wiem też, czy moi nauczyciele popierają ten protest i identyfikują się z nim. Oflagowanie szkoły w sytuacji, gdy większość pracowników nie wyraża takiego życzenia, uważam za kuriozalne. Z drugiej strony, brak mojej zgody może mnie narazić na zarzut utrudniania działalności związkowej. Jak się nie obrócić d.. z tyłu.

Dlatego właśnie pomyślałem o zapytaniu RP o opinię w tej sprawie.

Leszek26-03-2015 20:46:53   [#05]

a podobno organy związkowe co 3 miesiące powinny Cię o liczbie związkowców w Twojej szkole informować

pozdrawiam

MKJ26-03-2015 20:56:59   [#06]

Nie do końca. Międzyzakładowa organizacja informuje mnie, ilu jest członków na obszarze ich działania, co nijak ma się do liczby członków w mojej szkole, jeśli ten obszar obejmuje kilkaset szkół. :)

Jacek26-03-2015 21:03:15   [#07]

hymm... skoro prośba bądź uprzejmy i wyznacz miejsce, które nie jest specjalnie ekspansywne, z tyłu budynku, itp... spełnisz prośbę przecie :-)

rzewa26-03-2015 21:10:34   [#08]

hm... właściwie to co miesiąc, jeśli to międzyzakładowe organizacje związkowe są...

a raczej na pewno takie są :-)

rzewa26-03-2015 22:11:56   [#09]

Art. 34. 1. Przepisy art. 251-331 stosuje się do międzyzakładowej organizacji związkowej obejmującej swoim działaniem pracodawcę, z zastrzeżeniem ust. 2 oraz art. 341 i 342.

Art. 251. ust. 1. Uprawnienia zakładowej organizacji związkowej przysługują organizacji zrzeszającej co najmniej 10 członków będących:
1) pracownikami lub osobami wykonującymi pracę na podstawie umowy o pracę nakładczą u pracodawcy objętego działaniem tej organizacji albo
2) funkcjonariuszami, o których mowa w art. 2 ust. 6, pełniącymi służbę w jednostce objętej działaniem tej organizacji.

ust. 2. Organizacja, o której mowa w ust. 1, przedstawia co kwartał - według stanu na ostatni dzień kwartału - w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po tym kwartale, pracodawcy albo dowódcy jednostki, o której mowa w ust. 1 pkt 2, informację o łącznej liczbie członków tej organizacji, w tym o liczbie członków, o których mowa w ust. 1.

Art. 431. ust. 2. Zarząd międzyzakładowej organizacji związkowej przedstawia pracodawcy, który zwolni pracownika lub pracowników z obowiązku świadczenia pracy lub od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, informacje o liczbie członków tej organizacji zatrudnionych u wszystkich pracodawców objętych działaniem tej organizacji oraz u każdego z tych pracodawców - w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, według stanu na ostatni dzień miesiąca.

ust. 3. Zarząd międzyzakładowej organizacji związkowej przedstawia informacje, o których mowa w ust. 2, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło zwolnienie pracownika lub pracowników z obowiązku świadczenia pracy lub od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

czyli ma obowiązek informowania pracodawcy o liczbie członków zatrudnionych u tego pracodawcy oraz liczbie członków ogółem

jeśli zwolni kogoś od świadczenia pracy taki obowiązek ma co miesiąc, a jeśli nie zwolni to co kwartał - tak jak zakładowa organizacja związkowa

jerzyk26-03-2015 22:23:44   [#10]

Nie uważam aby dobrym pomysłem było pytać nauczycieli o to kto popiera a kto nie popiera.To sprawa osobista  a w takich sprawach nikt nie ma obowiązku się wypowiadać. Swoja droga w szkole pracują jeszcze inni pracownicy i oni, chociaż nie są członkami rady ped.,  jakieś poglądy na tą sprawę mają. Niestety, czasami trzeba podjąć decyzję samemu. 

Mam 6 zz i dwa już się oflagowały, reszta póki co nie czuje takiej potrzeby. Jeśli  przyjdą do mnie z pretensjami Ci co protestu nie popierają, to pewnie pozwolę im na znak tego protestu też wywiesić flagi ;-) 

Jacek26-03-2015 23:45:50   [#11]

jerzyku.. zabraknąć Ci może powierzchni do oflagowania jak się wszystkie zechcą upublicznić.. ogłoś przetarg może coś skapnie szkole z tego :-)

MKJ21-04-2015 21:12:24   [#12]

Odgrzewam swój wątek, bo mam wątpliwość...

Organizacja związkowa ma obowiązek informowania mnie o liczbie jej członków u mnie zatrudnionych. Jakie działania mogę/powinienem podjąć, jeśli ZZ nie wywiązuje się z tego obowiązku? Czy mogę wówczas uznać (na potrzeby postępowania procesowego), że skoro nie otrzymałem takiej informacji, to nie ma u mnie żadnego członka ZZ (skądinąd wiem, że są)?

Jacek21-04-2015 21:23:02   [#13]
Uchwała
 
Sądu Najwyższego
 
z dnia 20 grudnia 2012 r.
    
 
III PZP 7/12
 
Tytuł: Wpływ nieprzedstawienia przez zakładową organizację związkową informacji o łącznej liczbie członków na zasady współdziałania z pracodawcą.
 
Nieprzedstawienie przez zakładową organizację związkową informacji, o której mowa w art. 251 ust. 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (jednolity tekst: Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854 ze zm.) powoduje, że nie są wadliwe czynności podjęte przez pracodawcę bez wymaganego współdziałania z tą organizacją, aż do dnia przedstawienia tej informacji.
Wyrok
 
Sądu Najwyższego
    
z dnia 6 października 2011 r.
 
III PK 17/11
 
1. Informacja o liczbie członków zakładowej lub międzyzakładowej organizacji związkowej przekazana po terminie określonym w art. 251 ust. 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (jednolity tekst: Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854 ze zm.) jest skuteczna w odniesieniu do wypowiedzenia umowy o pracę złożonego po jej uzyskaniu przez pracodawcę. Informacja przekazana po tym terminie i już po złożeniu przez pracodawcę wypowiedzenia umowy nie ma wpływu na jego prawidłowość, także wtedy, gdy organizacja związkowa mogła udowodnić, że zrzeszała liczbę członków wymaganą przez art. 251 ust. 1, art. 34 ust. 2 lub art. 342 ust. 2 tej ustawy.
    
2. Działacz międzyzakładowej organizacji związkowej, która w żadnym zakładzie pracy nie zrzesza liczby pracowników wymaganej do uzyskania statusu organizacji reprezentatywnej w rozumieniu art. 24125a k.p., korzysta ze szczególnej ochrony trwałości stosunku pracy, pod warunkiem zrzeszania przez tę organizację przynajmniej w jednym zakładzie pracy co najmniej 10 członków będących pracownikami i poinformowania o tym pracodawcy. Nie jest wymagane, aby chroniony pracownik był zatrudniony właśnie w tym zakładzie, w którym związek zrzesza co najmniej 10 pracowników (art. 342 ust. 2 i art. 32 ustawy o związkach zawodowych).
Jacek21-04-2015 21:50:48   [#14]

"Tytułem przykładu akcji protestacyjnej, która często w praktyce jest przeprowadzana z naruszeniem przepisów ustawy, jest oflagowanie zakładu pracy. Zdarza się bowiem, iż związki zawodowe sięgają do tego środka już w początkowej fazie sporu, jaką są rokowania, i stosują go przed zakończeniem tego etapu sporu zbiorowego, co w konsekwencji prowadzi do naruszenia ustawy i może skutkować uznaniem tej akcji za nielegalną."

http://kadry.infor.pl/kadry/zbiorowe_prawo_pracy/zwiazki_zawodowe/78108,Legalnosc-akcji-protestacyjnej.html 

Sąd I instancji w pełni przyznał nam rację (przy czym jesteśmy ostrożni, bo w sprawie pewnie będzie apelacja), uznając, że:

1. działacze związkowi nie mieli zgody pracodawcy na wywieszanie flag, a zakład pracy jest własnością prywatną i to pracodawca ma prawo decydowania o tym, kto i gdzie wiesza flagi. Owszem, związkowcy mogą sobie oflagować co chcą, ale tylko w pomieszczeniach udostępnionych organizacji związkowej;

http://blog.e-prawnik.pl/wywieszanie-flag-przez-zwiazki-zawodowe.html 

 

MKJ21-04-2015 21:53:29   [#15]

Dzięki Jacku. O to mi chodziło. :)

Jacek21-04-2015 22:10:53   [#16]

Tu jeszcze wyrok sądu rejonowego w sprawie m.in, oflagowania

Jednakże nie można stracić z pola widzenia faktu, że siedziba pracodawcy – zakład pracy- jest własnością pracodawcy. Związek zawodowy ma możliwość oflagowania tylko tych pomieszczeń, które zostały związkom przez pracodawcę udostępnione do wyłącznego użytku.

http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/155010200002015_IV_P_000131_2013_Uz_2013-10-04_001 

robson31-10-2015 19:16:40   [#17]

A są jakieś terminy do kiedy zz powinien przedstawić informację o ilości członków?

MKJ31-10-2015 19:23:19   [#18]

Do 10 dnia miesiąca następującego po kwartale lub miesiącu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]