Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatkowe wynagrodzenie roczne a urlop dla poratowania zdrowia
strony: [ 1 ]
petrus03-03-2015 15:34:51   [#01]

W roku 2013 czytałam interpretację, iż urlop dla poratowania zdrowia traktuje się, jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy, więc z powyższym jest podstawa do naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Teraz w lexie i necie nic na ten temat nie mogę znaleźć, być może zawiodło mnie czytanie ze zrozumieniem:)

elrym03-03-2015 17:14:23   [#02]

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/caly-rok-na-urlopie-zdrowotnym-pozbawia-prawa-do-trzynastki

 

rzewa04-03-2015 05:35:16   [#03]

Komuś się coś pomyliło - ten artykuł jest wewnętrznie sprzeczny -> najpierw jest napisane, że za okres przebywania na udpz trzynastka się nie należy a potem w opisanym przykładzie mówi się, że przysługuje :-O

a jest tak: wynagrodzenie otrzymywane podczas urlopu zdrowotnego nie podlega wliczeniu do podstawy trzynastki, ale przebywanie na tm urlopie nie pozbawia n-la prawa do trzynastki za pozostały okres, nawet jeśli ten okres to 1 dzień -> zatem n-l z przykładu zamieszczonego w tym artykule otrzyma trzynastkę, a do jej podstawy zostanie tylko wliczone wynagrodzenie za 1.01 (święto) i 3-23.08 (urlop wypoczynkowy)

art 2 ust 3 pkt 6 lit b ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym zwalnia n-la w przypadku korzystania z udpz z konieczności efektywnego przepracowania 6 m-cy w roku kalendarzowym

art 4 ust 1 w/w ustawy nie wymienia wynagrodzenia otrzymywanego na udpz, jako wynagrodzenia wliczanego do podstawy trzynastki

petrus06-03-2015 11:13:38   [#04]

dzięki:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]