Forum OSKKO - wątek

TEMAT: niedostarczenie L-4 w terminie
strony: [ 1 ]
elrym17-12-2014 14:20:55   [#01]

n-l nieobecny w pracy 11 XII i 12 XII(czwartek, piętek)

chorobę zgłosił telefonicznie

w poniedziałek- pracuje w innej szkole

we wtorek - u mnie ( zwolnienie nie wpłynęło)

dzisiaj- praca w innej szkole

 

w tej drugiej też nie ma druku l-4

 

jakie czynności mam wykonać?

elrym17-12-2014 16:49:57   [#02]

staram się zrozumieć, opisaną wyżej sytuację

W kwestii terminowego zawiadamiania lub usprawiedliwiania nieobecności należy odróżnić określony rozporządzeniem (rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. nr 60, poz. 281 z późn. zm.),obowiązek zawiadomienia pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy i przewidywanym okresie jej trwania od ustalonej ustawą zasiłkową powinności ciążącej na pracowniku doręczenia pracodawcy stosownego zaświadczenia lekarskiego.

Według art. 62 ustawy zasiłkowej zaświadczenie lekarskie należy dostarczyć pracodawcy nie później niż w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania. Niezachowanie tego terminu skutkuje obniżeniem wysokości zasiłku przysługującego za okres od 8 dnia orzeczonej niezdolności do pracy do dnia dostarczenia zaświadczenia lekarskiego, chyba że niedostarczenie zaświadczenia nastąpiło z przyczyn niezależnych od pracownika (obniżenie nie obejmuje okresu, za który pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia chorobowego).

 


w  moim przypadku chodzi o 2 dni nieobecności

nie mam zamiaru tolerować tego, że nie dostarczył zwolnienia(o ile je ma?)

 

poradźcie czy dobrze myślę:

1) wstawiam N

2) piszę pismo informujące o potrąceniu wynagrodzenia, powołując się na cytowane rozporządzenie?

 

 

Gaba17-12-2014 17:15:55   [#03]

Napisz do niego pismo  - masz pewno zapis w regulaminie pracy o konieczności usprawiedliwiania nieobecności. Może wysłał pocztą i nic nie wie. Liczy się wtedy data stempla.

Wezwij go do usprawiedliwienia i wyjaśnienia, poucz, że zgodnie z prawem, za każde opóźnienie powyżej 7 dni potrąca się na rzecz ZUS stosowne procenty. Daj mu termin i poinformuj, że jeśli nie zrobi tego, to potrącasz mu 2 dni za bumelkę z pensji styczniowej. 

Masz prawo go ukarać zabraniem motywacyjnego!

I jeszcze mu dołóż, iż następnym razem skierujesz sprawę na dyscyplinarkę.

elrym17-12-2014 17:31:51   [#04]

Gabo,dzięki za podpowiedź,

ale:

1) poinformował mnie telefonicznie w środę, że jest chory(2 dni)

2) wczoraj był w pracy, nie zostawił zwolnienia

3) dzisiaj go nie było, nie odbierał tel. i dzisiaj mija 7 dzień,w którym ma obowiązek dostarczenia zwolnienia

czy mogę nie przyjąć zwolnienia, kiedy np. jutro by dostarczył?

 

facet z gatunku "trunkowych" chociaż nie miałam do tej pory z nim problemów, czasami brał L-4

 

 

Gaba17-12-2014 17:44:19   [#05]

przyjąć musisz nawet po terminie, dlatego pisz, jak Ci radzę.

elrym17-12-2014 17:45:27   [#06]

tak zrobię,ale

wściekła jestem!!!!!

 

a co jak nie ma?

DYREK17-12-2014 17:56:04   [#07]

Masz prawo go ukarać zabraniem motywacyjnego!" -> nie można, można ewentualnie nie przydzielić na nowy okres

można zastosować kary porządkowe przewidziane w kodeksie pracy

Gaba17-12-2014 17:59:30   [#08]

jasne, Dyrku, że tak - głupio napisałam.

Przy następnym razie nagana, a potem dyscyplinarka i przyznaj mu 0 zł motywacyjnego w następnym okresie. Zacznij karać, ale najpierw poucz.

elrym17-12-2014 18:14:55   [#09]

zastosować tym razem

§ 1. Za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy, pracodawca może stosować: 
1) karę upomnienia;
Dorotka N17-12-2014 21:32:36   [#10]

szczerze - zastosowałabym art.108

chyba zaczynam mieć dosyć tego, że w szkole można sobie pozwolić na "więcej" w stosunku do pracodawcy

u mnie Regulamin Pracy święta rzecz od czasu jedynego - jak do tej pory - sądu pracy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]