Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rodzic wolontariuszem w szkole
strony: [ 1 ]
petrus24-10-2014 14:07:10   [#01]

Matka zaproponowala, ze chce pracowac w szkole jako asystent nauczyciela. Ma u nas dzieci, odbywala praktykę studencką a teraz chciałaby nabrac doświadczenia. Nie mam pieniedzy na zatrudnienie, więc zaproponowala mi wolontariat. Nauczyciele I etapu czuja sie niekomfortowo, poniewaz uwazaja, ze pani chce kontrolowac ich prace. Dla mnie obciażenie, zeby odpowiednio zorganizować wolontariat. 

Odmowilam. A jak to jest z punktu prawnego (skladki zus, zwrot zadojazdy itp.)?

grażka25-10-2014 08:05:46   [#02]

A ja bym się ucieszyła - mamy obecnie jedną woźną na 50 dzieci.

W mojej grupie - 25 najmłodszych dzieci - 3 i 4-latki. Z jedną nauczycielką.

A gdzieś tu było o fińskim przedszkolu...


post został zmieniony: 25-10-2014 08:06:21
hania125-10-2014 21:44:54   [#03]

Właśnie. W fińskim przedszkolu na 18 dzieci: 1 nauczyciel + 2 nianie (nie sprzątają, tylko razem śpiewają, tańczą, bawią się, robią zajęcia...) Właśnie tak się zastanawiałam, widząc je wszystkie w grupie, że cały czas muszą współpracować i patrzą na swoją wzajemną pracę. U nas jest inaczej - nauczyciel, kiedy kończy studia, jest przyzwyczajony, że ktoś patrzy mu na ręce i stale go ocenia. Potem przyzwyczaja się do samodzielności. Tu trzeba się nauczyć pracować w innym systemie, ale na pewno korzyść dla dzieci jest ogromna, kiedy jest więcej kadry.

Nie znamy pani, która zaproponowała swoją pracę. Może daj jej szansę. Na początek na tydzień, a potem zobaczycie, bo obie strony ta sytuacja może przerosnąć. Moja dyrektorka podjęła takie wyzwanie i spisała umowę o wolontariat. Teraz ta wolontariuszka z ubiegłego roku dostała pracę, bo tak się poukładało. Sprawdziła się, a gdyby nie dostała szansy, to trzeba by było zatrudnić kogoś z ulicy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]