Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Usprawiedliwianie nieobecności dziecka w szkole
strony: [ 1 ]
Zbig6017-09-2014 19:00:31   [#01]

Dzień dobry, 

proszę koleżanki i kolegów o podzielenie się doświadczeniem "w tym temacie". Otóż często rodzice piszą w różnej formie, różnego rodzaju usprawiedliwienia nieobecności dziecka w szkole. Na spotkaniach wizytatorzy oświadczają, że "rodzic zawsze może usprawiedliwić nieobecność swojego dziecka w szkole". Niby tak, jeżeli chodzi o pojedyncze nieobecności. Ale nieraz  mają miejsce usprawiedliwienia typu, bo musiał pozostać w domu, z powodu wyjazdu itp. Już kuriozalne staje się tłumaczenie, wiedząc o możliwości takiego działania: niech pani mi powie kiedy go nie było, to ja te nieobecności usprawiedliwie. Czy wszystkie takie nieobecności muszą być usprawiedliwione?

Ustawa o systemie oświaty nakazuje w "Art. 14b. 1. Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi, o którym mowa w art. 14 ust. 3, są obowiązani do: 

2) zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia".

Jako nauczyciel mogę przyjąć do wiadomości  pobyt dziecka w domu, ale nie jestem przekonany do usprawiedliwienia tej nieobecności. W wielu systemach oceny zachowania, nieobecności nieusprawiedliwione maja wpływ na ocenę zachowania, i są jednym z czynników motywujących. Jak jest w waszych placówkach?

Jacek17-09-2014 19:02:57   [#02]

z zasady nie uspawiedliwiam. Wizytatorowi nic do mojego usprawiedliwiania lub nie

rzewa17-09-2014 21:45:40   [#03]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=53809&pst=7#pst7

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]