Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zastępuje dyrektora na podstawie art 39 ust 7
strony: [ 1 ]
Renatka17-09-2014 11:55:00   [#01]

Nauczyciel zastępuje dyrektora na podstawie art 39 ust 7 u.s.o.- nie jako zastępca bo nie  ma etatu .(urlop, krótkie L4 itp.)

1. Jak to jest prawnie? co mu wolno, jakie decyzje podejmuje.

2. Jak rozliczać jego czas pracy? tylko godziny np.25, czy musi zostawać dłużej? 

3. Jak dłużej to płacę za nadgodziny- z jakiego tytułu ?

4. Czy OP musi dać mu do podpisu zakres obowiązków - czy jeszcze coś?

5. Czy mogę mu zwiększyć motywacyjny i to wystarczy?

a co w przypadku gdy wyznaczona prze OP osoba też jest nieobecna.. wszystko od nowa?

ogarniają mnie coraz większe wątpliwości

 

izael17-09-2014 13:43:26   [#02]

Renatko, witamy w klubie wątpliwości:) wszelakich związanych z jasnością i czytelnością prawa - głównie oświatowego

większości to ja nie wiem, bo mam wicedyrektora na etacie, ale...

5. Motywacyjny na pewno mu możesz zwiększyć.

inne...

4. Jeśli ktoś daje zakres obowiązków nauczycielowi, to dyrektor a nie OP, bo to należy do pracodawcy.

2,3. Czas pracy dla nauczyciela to nie więcej niż 40 godzin tygodniowo, więc żadnych ponadwymiarowych akurat z tego tytułu nie ma. Zgadzając się na wykonywanie tych zadań nauczyciel powinien mieć z dyrektorem przegadane, jakie są wzajemne oczekiwania odnośnie wejścia w taką rolę - w tym czas pracy. Dla mnie ma być w szkole tyle, ile trzeba by praca była dobrze i bezpiecznie zorganizowana. Czasem to jest 2-3 godziny, a czasem 12.

 

a na to 1.... sama chętnie mądrych poczytam:)

 

rzewa17-09-2014 17:26:34   [#03]

cóż... wolno mu wszystko, ale tylko to co nie może poczekać na dyrektora -> czyli wszystko zależy od tego jak długo dyrektora nie będzie i w jakim to jest okresie roku szkolnego

jeśli nie wiadomo ile będzie trwała nieobecność, to taki zastępca powinien załatwiać wszystkie sprawy bieżące, tak jakby był dyrektorem, ale wszystko co może czekać powinno czekać, chyba że wiadomo, iż termin upłynie podczas nieobecności dyrektora

i to są rzeczywiście wszystkie sprawy, łącznie z zatrudnianiem i zwalnianiem oraz wydawaniem kasy, sprawozdaniami finansowymi itd., ale odpowiedzialność też w tym czasie spoczywa na zastępcy -> czyli za wszelkie nieprawidłowości powstałe w czasie nieobecności dyrektora zastępca ponosi pełna odpowiedzialność, łącznie z dyscypliną finansową

W razie jakby co na komisji będą stawali razem -> o ile dyrektor wykaże, że zastępca maczał palce w tym co było nie tak

2. żadnego dodatkowego rozliczania - tak jak w przypadku dyrektora: lekcje + wykonanie zadań

3. w czasie zastępowania to zastępca płaci wszystkim w tym sobie, ale jeśli akurat nie zastępuje dyrektora lub zastępował go wtedy, kiedy nie było akurat wypłaty, to oczywiście płaci dyrektor i nie ma żadnych podstaw by za czas zastępowania zapłacić coś więcej niż to wynika z przepisów -> w czasie, gdy n-l zastępuje dyrektora ma prawo do jego obniżki kierowniczej (w praktyce oznacza to, że w okresie gdy zastępuje dyrektora prowadzi normalnie swoje lekcje (o ile nie jest to okres długi), a za wszystkie godziny ponad wymiar wynikający z obniżki kierowniczej otrzymuje on wynagrodzenia jak za godziny ponadwymiarowe

4. Najlepiej jak ustalicie między sobą jakie obowiązki ma zastępca wykonać bezwzględnie w czasie gdy zastępuje dyrektora i w jakich przypadkach oraz w jaki sposób zakres ten może ulec modyfikacji (poszerzeniu) - warto spisać to i podpisać przez obie strony i umieścić w aktach osobowych tego n-la wraz z pismem OP desygnującym go na zastępcę (w imię dobrej współpracy z OP warto też i OP poinformować o tych ustaleniach)

5. Motywacyjny może można i zwiększyć (jeśli nie kłóci się to z uchwała OP) ale ja tego bym nie robiła, gdyż zastępca, wtedy gdy zastępuje dyrektora ma również prawo do dodatku funkcyjnego w takiej samej wysokości jak dyrektor - większość znanych mi "regulaminów" OP stwierdza, że prawo to przysługuje dopiero po miesiącu zastępowania, co jest oczywiste, gdyż jest to stawka miesięczna i wypłacana w tym wypadku "z dołu" (ale wielu rozumie to w ten sposób, że jeśli zastępstwo nie trwało pełny miesiąc, to dodatek nie przysługuje, z czym się nie zgadzam)

jeśli zastępca będzie nieobecny to OP wyznaczy innego n-la na zastępstwo -> nie musi tego robić na wszelki wypadek, może zadziałać w razie potrzeby (chyba, że dyrektor np. ma roczny udpz -> wtedy może to zrobić asekuracyjnie, zawczasu)

bobi36717-09-2014 18:07:03   [#04]

bardzo zaciekawił mnie temat

czy n-la zastępującego dyrektora obligatoryjnie wyznacza OP czy dopiero na pisemny wniosek dyrektora?

DYREK17-09-2014 18:40:37   [#05]

Przepis brzmi tak:

art.39 UoSO

7.  W przypadku nieobecności dyrektora szkoły lub placówki zastępuje go wicedyrektor, a w szkołach i placówkach, w których nie utworzono stanowiska wicedyrektora - inny nauczyciel tej szkoły lub placówki, wyznaczony przez organ prowadzący.

OP wyznacza samochcąc:-)

marmak17-09-2014 23:59:41   [#06]

Jeżeli szkoła pracuje od godz. 7, a dyrektor przychodzi na 9 (nieważne dlaczego), to okres od 7 do 9 jest nieobecnością w rozumieniu art 39 ust. 7?

 

rzewa18-09-2014 07:18:09   [#07]

nie

nieobecność jest wówczas gdy dyrektor nie pełni swoich obowiązków z jakiegoś powodu -> nie ma przeszkód by obowiązki swoje wypełniał nie będąc fizycznie obecny w szkole... :-)

najlepszy dyrektor to taki, którego zwykle fizycznie w szkole nie ma, a szkoła pracuje tak, jakby był oraz w każdej sytuacji tego wymagającej jest on w szkole obecny

izael18-09-2014 09:38:37   [#08]

święte słowa:)

i dodam, że tak zorganizować sobie szkołę, by ona pracowała dobrze - obojętnie czy dyrektor jest czy go nie ma - wymaga duuuuużej pracy - dyrektora i całego zespołu

zetm, gdyby iść tą drogą myślenia, to wielu dyrektorów powinno mieć płacone ponadwymiarowe w jakiejś kosmicznej liczbie, bo szkoła nie pracuje, a dyrektor siedzi nad SIO, nad arkuszem, nad dokumentacją, pilnuje remontów w czasie urlopu...

:)

DYREK18-09-2014 09:44:11   [#09]

Zasada "nakręconego zegarka".

Szef nakręcił i sam zegar chodzi. Od czasu do czasu tylko trzeba podkręcić (w nowszych typach doładować lub wymienić baterie):-)

rzewa18-09-2014 09:46:50   [#10]

to trochę tak jak z gotowaniem czy pieczeniem -> najpierw dużo roboty wg określonych procedur, a potem samo się gotuje czy piecze - nawet książkę można poczytać, film pooglądać czy wyjść, byle by tylko w odpowiednim czasie zajrzeć do tego co się gotuje, piecze -> doświadczona kucharka czuje "w kościach" kiedy musi zajrzeć

podobnie dyrektor, który tak zorganizował szkołą, że chodzi jak dobrze nastawiony i nakręcony zegarek,czuje "w kościach" kiedy musi zajrzeć i ew. podkręcić troszkę...

:-))

rzewa18-09-2014 09:47:10   [#11]

O!!

:-)

Jacek18-09-2014 10:29:57   [#12]

no to idę się doładować albo wymienić baterie :-)

ola 1318-09-2014 11:06:08   [#13]

Czasami też dyrektor mimo, że jest na L4 i tak robi całą papierkowa robotę, bo ten nauczyciel, który go zastępuje i tak nie ma żadnego pojęcia o arkuszach organizacji, sprawach związanych z toczącymi się inwestycjami itp itd.

Przecież on przez cały rok jest tylko nauczycielem, a nie wicedyrektorem (bo takiego nie przewidziało OP w tej szkole), więc na jakiej zasadzie obecny dyrektor ma zawracać mu głowę arkuszami, fakturami i innymi sprawami dotyczącymi bieżącego funkcjonowania placówki?

To jest dla mnie kuriozum taki nauczyciel - społeczny zastępca. I choćby ponakręcać ten zegar, to i tak czasami grawitacja czy jakie inne pole, ten zegar zatrzyma. :(

I jeszcze pytanie, kto decyduje o tym dodatku funkcyjnym dla nauczyciela pełniącego funkcję? Czy ja mam pisać do OP? Czy sama przydzielić?

izael18-09-2014 11:10:26   [#14]

powiem szczerze, że nie spotkałam się z sytuacją, by taka osoba (społeczny wice) przy dłuższej nieobecności dyrektora dostała dodatek funkcyjny - chyba że staje się p.o. dyrektora

więc:) 

rzewo, skąd wynika takie twoje wnioskowanie? pewnie są jakieś zapisy w prawie... daj je tu:)

rzewa18-09-2014 11:22:13   [#15]

spotkałam się z tym, że otrzymała taka osoba dodatek funkcyjny w czasie zastępowania, jak najbardziej; obniżkę kierowniczą również

co do dodatku funkcyjnego, to pierwsza z brzegu wygooglowana uchwała o tym mówi (§§9 i 10): http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/binary/676_tcm30-55857.pdf

a podstawą do takich zapisów w uchwale jest rozp. MEN, w którym napisano, że osoba, której powierzono stanowisko kierownicze ma prawo do dodatku funkcyjnego, a z ogólnego prawa pracy wynika, że osoba zastępująca ma takie samo prawo podczas zastępstwa, gdyż wtedy jej powierzono stanowisko kierownicze (co prawda na krótki czas, ale jednak...)

w przypadku, gdy dyrektora zastępuje wicedyrektor, otrzymywać on powinien taki dodatek jak dyrektor, natomiast może ona na ten czas powołać nauczyciela zastępującego wicedyrektora i wówczas temu n-lowi będzie przysługiwał dodatek funkcyjny i obniżka wicedyrektora - w planie finansowym szkoły jest na to kasa (może nie być i wówczas OP musi dodać, kasy na wynagrodzenie chorobowe chorego dyrektora)

co do obniżki kierowniczej mówi o tym art 42 ust 6 KN


post został zmieniony: 18-09-2014 11:22:31
bobi36718-09-2014 17:05:03   [#16]

#5 ciekawe co piszesz, bo mój OP stwierdził że jak chcę wyznaczenia n-la który by mnie zastępował to mam się do nich zwrócić z pisemną z prośbą o wyznaczenie n-la zastępującego dyrektora :)

Jacek W18-09-2014 18:51:15   [#17]

bobi, ale chyba lepiej, żeby wyznaczyli na twój wniosek twojego kandydata, niż samochcąc swojego :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]