Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wyższa ocena z przedmiotu
strony: [ 1 ]
KaPi14-09-2014 20:22:37   [#01]

otworzyłam właśnie nasz dziennik elektroniczny i wpadłam w konsternację...

otóż jeden z naszych przedmiotowców zachęcając dzieci do uczęszczania na jego zajęcia pozalekcyjne, które ma obowiązek prowadzić, napisał, że za uczęszczanie na te zajęcia będzie można mieć wyższą ocenę z przedmiotu i że to zgodnie z kryteriami oceniania...

czy można podnieść ocenę z przedmiotu za udział w chórze?????

przedmiot to przedmiot, a chór to chór... czy można w ogóle wnieść taki zapis w jakiekolwiek kryteria oceniania??? no chyba że zachowania - uczeń aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i takie tam....

istny kociokwik....

co Wy na to, bo ja zgłupiałam....

izael14-09-2014 20:54:56   [#02]

też zgłupiałabym:) przy takiej propozycji nauczyciela

ale:

§ 2. 2 Ocenianie osiągnięć edukacyjnych ucznia polega na rozpoznawaniu przez nauczycieli poziomu i postępów w opanowaniu przez ucznia wiadomości i umiejętności w stosunku do wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej, określonej w odrębnych przepisach, i realizowanych w szkole programów nauczania uwzględniających tę podstawę.

 

więc przywołałabym nauczyciela do:) przestrzegania prawa

KaPi14-09-2014 21:05:05   [#03]

też tak myślę, bo skoro to maja być zajęcia dla uczniów uzdolnionych muzycznie i z chęciami do śpiewania, to zaraz skuszeni wyższą ocena do średniej będą wszyscy śpiewający jak Poznańskie Słowiki...!!!

Przekupstwo...??? czy za mocno powiedziane?

Ala14-09-2014 21:06:15   [#04]

szantaż?

KaPi14-09-2014 21:12:00   [#05]

brak pomysłów na przyciągnięcie uczniów skutkuje takimi kwiatkami... a może brak pomysłów na własną pracę...? przecież  śpiewanie to taka fajna sprawa..!!!!:)

Ala14-09-2014 21:26:09   [#06]

śpiewanie jest super :)

ale widać nie z każdym ;)

KaPi14-09-2014 21:33:56   [#07]

:( smutne, bo ja lubię śpiewać....

kulka15-09-2014 10:23:14   [#08]

Ale może trzeba do tego podejść inaczej. jakie przekupstwo?? Przecież jeśli uczeń regularnie uczęszcza na zajęcia chóru, to: śpiewa, zdobywa nowe umiejętności, poznaje nowe rzeczy, rozwija się, poszerza wiedzę i w ten sposób  JEST CORAZ LEPSZY z takiego przedmiotu jak muzyka! A wyższe umiejętności, większa wiedza, to wyższa ocena. Jeśli tak wytłumaczy się to uczniom, to nie jest to przecież żadne przekupstwo. Co więcej, ocena w ten sposób spełnia swą rolę motywującą do rozwoju.

 

KaPi15-09-2014 10:28:42   [#09]

Kulko, bardzo bym chciała żeby tak było, ale to nie jest pierwszy rok problemów z tymi zajęciami i wierz mi, ci, co chodzą WCALE NIE STAJA SIĘ LEPSI, chyba, że w kalkulowaniu...niestety...

kulka15-09-2014 11:08:25   [#10]

Aaaaaa, to inna sprawa......

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]