Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje
strony: [ 1 ]
dorotacho02-09-2014 12:39:48   [#01]

Czy nauczyciel, który ma przygotowanie pedagogiczne oraz ukończoną Pilotechnikę, na któej miał 285 godzin wykładó i ćwieczeń z matematyki może nauczać matematyki? Czy muszę wystąpić o zgode do kuratora?

mam kłopot z rozszyfrowaniem zapisu w rozporządzeniu:

studia magisterskie na kierunku, którego zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu

dyrlo02-09-2014 12:49:00   [#02]

Moim zdaniem nie ma.

A co ma wpisane w suplemencie?

A jeśli to starczy N i nie ma suplementu to może nabył wcześniej uprawnienia (dawniej) w szkole w której dyrektor uznał jego kwalifikacje.

LilaLila02-09-2014 17:39:47   [#03]

Porównaj to, co maił an studiach (indeks lub suplement dyplomu - zależy kiedy studia skończył) ze standardami kształcenia w zawodzie nauczyciel  matematyki i podstawą programową typu szkoły, w której ma uczyć (np. pp w gimnazjum). Jeśli on już u Ciebie pracuje nie musisz pytać ko ale lepiej to zrobić pisząc w uzasadnieniu, jakie przesłanki kierują Tobą by go przyjąć; jeżeli jest dla Ciebie nowym n-lem musisz do KO wystąpić o zgodę (chyba, że jesteś szkołą niepubliczną - wtedy nie); w uzasadnieniu j/w

 

rzewa02-09-2014 18:45:54   [#04]

w niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej też trzeba zapytać KO o zgodę na zatrudnienie do nauczania osoby nie mającej kwalifikacji

LilaLila02-09-2014 20:24:18   [#05]

no jednak nie; pisałam teraz o zgodę żeby mój n-l od fizyki mógł uczyć matmy w jednej kl. w gimnazjum; odpisali, że nie maja kompetencji do udzielania takiej zgody;

 

rzewa03-09-2014 06:55:41   [#06]

wszystko zależy od podstawy prawnej na jaką się powołasz w piśmie - na podstawie art 7 ust 1a u.s.o. w związku z art 7 ust 3 pkt 6 u.s.o. kurator ma taką kompetencję

marmak03-09-2014 19:10:28   [#07]

A ja z taką wątpliwością.

Nauczycielka uzyskała kwalifikacje do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej 25 lat temu.

Do tej pory zawsze pracowała w oddziale przedszkolnym, od tego roku została zatrudniona w klasie III, gdzie uczy m.in. zajęć komputerowych.

Czy wobec powyższego (uzyskanie kwalifikacji, gdy tak naprawdę nie było jeszcze komputerów) ma kwalifikacje do zk.

Czy "suche" kwalifikacje do edukacji wczesnoszkolnej dają prawo do nauczania zk?

rzewa04-09-2014 08:46:29   [#08]

formalnie ma kwalifikacje do klas 1-3 sp i to do wszystkiego w tym zajęć komputerowych

a czy to umie i potrafi... to już należy pozostawić do oceny jej i jej dyrektorowi

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]