Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Teczka " nauczyciela - zmiana miejsca pracy
strony: [ 1 ]
maeljas02-09-2014 12:16:08   [#01]

Proszę - wyjaśnijcie mi łopatologicznie o co chodzi z tą "teczką"

od 1 września zatrudniam księdza na umowę o prace - na podstawie kodeksu pracy jako że jeśteśmy szkołą niepubliczną

Ksiądz ecyzją biskupa został przeniesiony do naszego miasta i znalazł pracę u mnie - w poprzedniej szkole pracował 2 lata i tam rozpoczął staż na nauczyciela dyplomowanego.

Poprosiłam księdza o dostarczenie świadectwa pracy z poprzeniej szkoły i cząstkową ocenę dorobku zawodowego za te 2 lata stażu.

Dyrektor tamtej szkoły nic mu nie chciała wydać twierdząc, że mam zwrócić się do niej z pismem o przesłanie "teczki" -

Mnie ta teczka nie jest potrzebna tylko świadectwo pracy i ta ocena .... - poza tym to pracownik jest właścicielem ww dokumentów i tylko on powinien o nie się starać....

Pozdrawiam

 

 

dyrlo02-09-2014 12:44:22   [#02]

Bo to jest tak, jeśli ten nauczyciel/ksiądz został przeniesiony to "teczka" (akta osobowe) idą za nim i nie wystawia się świadectwa pracy, a jeśli On został u Ciebie zatrudniony bo otrzymał od biskupa misję i skierowanie do twojej szkoły to musi Ci dostarczyć świadectwo pracy i cząstkową ocenę dorobku zawodowego (to i tak musi Ci dostarczyć jeśli chce kontynuować staż).

O tym czy nauczyciel/ksiądz został przeniesiony, czy nowo zatrudniony najlepiej wiesz Ty bo przenosi dyrektor szkoły do której nauczyciel się przenosi (wnioskuję, że nie przenosiłaś).

dopiszę: N nie jest właścicielem akt osobowych, one zostają w szkole, w której pracował, on jest właścicielem oryginałów dokumentów, szkoła ma tylko uwierzytelnione przez siebie kserokopie.

A czy pamiętałaś o zaświadczeniu o niekaralności gdy księdza zatrudniałaś?


post został zmieniony: 02-09-2014 12:46:48
maeljas02-09-2014 13:07:31   [#03]

dzięki -

 

Jest tak, jak piszesz - ksiądz zakończył pracę w tamtej szkole - ale dyrekcja nie "łapie" , że to nie jest przeniesienie  tylko zakończenie pracy u niej

 

AnJa02-09-2014 13:36:06   [#04]

teczka jest niestety trochę zaszłością- no bo jełśi oryginały ma nauczyciel a w teczce są kopie to co szkoła przesyła?

te kopie? a jaką one mają wartość, skoro są przez nią samą poświadczone za zgodnośc z oryginałem - więc ważne u niej?

i jak już tą teczkę przekaże- to co u niej zostanie? potwierdzenie przyjęcia teczki (kiedyś, gdy nauczyciel do szkoły skądś przychodził) i potwierdzenie, że ją odebrano tam, dokąd odszedł?

annamaria02-09-2014 13:46:18   [#05]

a co jeśli ksiądz dal kopie dyplomu na który jest ,że jest magistrem teologii...nie ma zapisu o przygotowaniu pedagogicznym

izael02-09-2014 14:28:51   [#06]

POROZUMIENIE
pomiędzy
KONFERENCJĄ EPISKOPATU POLSKI
oraz
MINISTREM EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 6 września 2000 r.

w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli religii

 

 

(Dz. Urz. MENiS Nr 4, poz. 20)

ogłoszono dnia 15 września 2000 r.
obowiązuje od dnia 6 września 2000 r.


 

§ 4. 1. Ilekroć w niniejszym porozumieniu jest mowa o przygotowaniu katechetyczno-pedagogicznym - należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu pedagogiki, psychologii, katechetyki i dydaktyki, nauczanych w powiązaniu z teologią w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin oraz odbycie pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin.

2. O posiadaniu przygotowania katechetyczno-pedagogicznego świadczy dokument ukończenia wyższego seminarium duchownego albo dyplom (zaświadczenie) innej szkoły wyższej, kolegium teologicznego albo świadectwo ukończenia kursu katechetyczno-pedagogicznego prowadzonego przez kolegium teologiczne, wyższe seminarium duchowne lub inną szkołę wyższą.

3.  Skierowanie nauczyciela religii do danej szkoły, wydane przez właściwego biskupa diecezjalnego zaświadcza o posiadaniu kwalifikacji do nauczania religii.

rzewa02-09-2014 16:49:29   [#07]

AnJa o konieczności, w razie przeniesienia, przekazania akt osobowych pracownika (tych dokumentów poświadczonych przez szkołę, oraz oryginalnych dokumentów wytworzonych przez poprzednią szkołę/szkoły) wynika z rozporządzenia MPiPS w sprawie prowadzenia akt osobowych pracownika

dyrlo02-09-2014 17:11:08   [#08]

:-)

AnJa02-09-2014 19:41:00   [#09]

a czy ja napisałem, ze to nieprawne jest? ot- tylko durne

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]