Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dni praktyk w nowej zsz w klasie wielozawodowej
strony: [ 1 ]
joszka02-09-2014 10:27:42   [#01]

W mojej szkole jest obecnie układ 1+1+2. Daje to w przeliczeniu 970 godzin.Organizacja pracodawców domaga się zwiększenia ilości dni praktyk ...grożąc zerwaniem umów z młodocianymi.

Jako podstawę swoich wymagań 2+2+3 podają Kodeks Pracy i zapisy o 40 godzinnym tygodniu pracy.

Czy nasza propozycja układu godzin (opieramy się na szablonie KOWEZiU) jest prawidłowa?

dyrlo02-09-2014 11:48:59   [#02]

Ja zupełnie się nie znam ale czy młodociany może pracować 40h? Tu mi coś  ie pasuje.

rzewa02-09-2014 16:40:50   [#03]

k.p.

Art. 202. § 1. Czas pracy młodocianego w wieku do 16 lat nie może przekraczać 6 godzin na dobę.

§ 2. Czas pracy młodocianego w wieku powyżej 16 lat nie może przekraczać 8 godzin na dobę.

§ 3. Do czasu pracy młodocianego wlicza się czas nauki w wymiarze wynikającym z obowiązkowego programu zajęć szkolnych, bez względu na to, czy odbywa się ona w godzinach pracy.

§ 31. Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy młodocianego jest dłuższy niż 4,5 godziny, pracodawca jest obowiązany wprowadzić przerwę w pracy trwającą nieprzerwanie 30 minut, wliczaną do czasu pracy.

natomiast nie rozumiem tych (1+1+2 i 2+2+3) zapisów, więc nie mogę odpowiedzieć na pytanie

joszka02-09-2014 16:47:46   [#04]

Przepraszam,nieczytelne.

W klasie pierwszej -jeden dzień,

w klasie drugiej jeden dzień,

w klasie trzeciej dwa dni zajęć u pracodawcy.

Cech chce aby uczniowie byli na praktykach odpowiednio w klasie od pierwszej do trzeciej pracowali dłużej.Ich nie obchodzi to,że uczniowie przy trzech dniach zajęć teoretycznych muszą realizować po 7-8 godzin zajęć  dziennie. 

 

rzewa02-09-2014 17:12:05   [#05]

wszystko zależy od tego kto organizuje teoretyczne kształcenie zawodowe dla tych uczniów

jeśli są to pracownicy młodociani oznacza to, że całe kształcenie zawodowe jest realizowane u pracodawcy, zatem w szkole jest tylko kształcenie ogólnokształcące, a to oznacza, że u pracodawcy muszą oni przepracować 7 dni tygodniowo/cykl (1600/32/7=~7) - zakładając, że dziennie pracują 7 godzin: w 1 klasie 6 potem 7 a potem 8 - czyli aby mogli to zrealizować te godziny układ musi być taki jakiego się domagają: 2+2+3=7

układ pnz 1+1+2=4 jest właściwy w przypadku, gdy uczniowie praktyczną naukę zawodu realizują w szkole i szkoła organizuje całe teoretyczne kształcenie zawodowe, bo 970/32/7=~4

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]